Temperament, povaha a vůně.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 10.11.07 01:49

Myslíte si, že oblíbenost vůní souvisí nějakým způsobem s temperamentem, či povahou své nositelky?Jsou vůně, které si oblíbily ženy - melancholičky, nebo vůně, které dávají přednost třeba ženy cholerické, výbušné povahy,extrovertky?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.11.07 08:49

Lado, taky by mně to zajímalo, už tady na toto téma i nějaká drobná diskuze byla. Já osobně jsem extrovert - sangvinik a zcela instinktivně jdu po těžkých orientálních vůních - hodně kořeněných a s vanilkou - teď jsem si nechala poslat třeba vzorky Amouage a nejradši bych se v něm vykoupala. Nevím, jestli po nich podvědomě sahám proto, aby mi dodaly trochu „aury záhadnosti“, když jsem taková ztřeštěná nebo prostě moje kožní chemie s těmito parfémy dobře reaguje a tudíž jsou na mně příjemné - lidi mi často chválí jak voním. Ale zaběhané klišé by naznačovalo, že by se k mojí povaze lépe hodily svěženky, citrusy, jásavé kytky - a to já fakt nemusím…Podle mně temperament určitou roli hraje, protože vůně určitě působí jao aromaterapie a lidé s jejich pomocí vyvažují výkyvy ve svých náladách nebo si nálady pomáhají navodit. A to, k jaké náladě má člověk sklony s jeho povahou určitě souvisí…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 10.11.07 09:54

OT otázka: Amouage, odkud? Přímo z jejich webu?

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.11.07 10:07

Amouage z Aus Liebe zum Duft ( www.ausliebezumduft.de ). Tak jsem na něj byla zvědavá, že jsem si koupila vzorek…teď mám problém…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.11.07 10:16

Jo, a na Amouage Gold je zajímavé, že obsahuje v hlavě kadidlo a konvalinku?! A neobsahuje žádnou vanilku - není skoro vůbec sladký - ale nálož to teda je…

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 10.11.07 11:49

Kerze - přiznej se, že ty ho chceš…

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 10.11.07 15:14

Mně někdy připadá, že je to dost o trendech. Lidé si to kupují, protože to nosí oblíbená zpěvačka, či protože je to nejprodávanější. Ale taky myslím, že si třeba nějakou sexy vůni koupí klidně nějaká plachá duše, aby právě byla víc sexy. Prostě aby zmátly muže. A ti se zmást dají asi snadno, neboť jsem nedávno četla na netu, jak se tam jeden mladý muž svěřoval, že se seznámil se dvěma děvčaty a vybral si tu, která měla piercing v břichu - protože to musí být dračice.
Ale reklama a marketing hodně ovlivňují výběr. Pokud znáte kosmetickou značku NARS, tak oni např. velice dobře prodávají ty jejich tvářenky pojmenované Orgasm, Multiorgasm atd. Na to ženy dobře slyší.
Ale trochu mimo téma - jsem včera četla na bbc takovou zajímavou věc, že kdesi v USA na univerzitě zkoumali chůzi žen. A zjistili, že nejpůvabněji nebo nejpřitažlivěji během měsíce chodí ženy v to období, kdy jsou nejdále od plodných dní. Což je zaskočilo, protože se domnívali, že žena chůzí láká právě tehdy, kdy má plodné dny. A vysvětlují to tím, že ženy vlastně období ovulace skrývají, aby odradily nevhodné kandidáty. Je to trochu kostrbaté, ale asi to tak bude.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.11.07 15:30
chava píše:
Kerze - přiznej se, že ty ho chceš…

Někdo tady použil termín „psychologická hranice“ cenové přijatelnosti a Amouage leží vysoko nad tou mojí… ten vzorek jsem si neměla nechat posílat…

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 10.11.07 15:46

Jaké vzorky sis ještě nechala poslat? Nebo jen ten jeden?

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.11.07 15:50

Rona - já fakt používám parfém, abych se alespoň jevila trochu záhadnější, protože jsem, i přes svůj již zdaleka ne teenagerovský věk, pěkné střevo…Máš ale pravdu, že většina lidí je ovlivněna reklamou a k tomu aby „podtrhli svoji osobnost“ pak používají všichni stejný parfém. Samotný výběr vůně bez znalosti dané osoby skutečně moc neřekne - mnoho lidí nosí prostě to, co dostali ( to se ale netýká nás parfémových šílenek ), takže to spíš vypovídá o tom, co preferuje jejich partner, a pokud se netrefí, pak je to skutečně námět k zamyšlení - asi si podvědomě představuje jinou ženu než má…
S tou chůzí je to moc pěkná „pseudostudie“ - že by naopak ženy tu plodnost skrývaly před ostatními samičkami, aby vyřadily potenciál ní soupeřky ?! Podle mně si většina chlapů nevšimne ani když má žensk každou botu jinou, to sledují zase ženské, spciálně, když dotyčná vystaví na odiv hrudník, že?!:P

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.11.07 15:59

Ronna - ještě Amouage Ciel, pak skoro celou řadu Aqua di Parma a několik Caronů. Líbí se mi skoro všechny. Teď se chystám objednat další várku Maitre Parfumeur et Gantier ,Miller Harris , Crown Perfumery,Mona di Orio, Patricia Nicolai atd.

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 10.11.07 17:12

No to budeš mít chvíli co zkoušet. A kolik jsi platila?
Pak napiš jak se líbila Aqua di Parma.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 11.11.07 08:20

Ronna - jeden vzorek je za 3 eura. Když tam koupíš celý parfém, tak Ti nějaké vzorky přidají zdarma. Jsou velice rychlí a zdvořilí, stále posílají maily a dopisy, jestlis byla spokojená atd. Celou dobu můžeš zásilku sledovat. Do týdne od objednávky to tady je - zas na plotovém sloupku…
Acqua di Parma jsou taková „opalovací mlíka“ - pomeranče, mandle, fíky - včetně tělových řad a jsou moc příjemné - na léto nádhera. Hodně zajímavý je Iris Nobile - poměrně výazná vůně. Sice ne můj šálek čaje, ale nosit bych ji mohla a uvědomila jsem si, že v Itálii se fakt nosí - cítila jsem ji tam často a k elegantním Italkám se hodí. Koncem týdne, až bude více času, to očuchám pořádně a napíšu trochu více…

svatka  11.11.07 10:11

Jaým způsobem se na www.ausliebezumdeft.de platí? Když neobjednám parfem, pošlou opravdu jen ty vzorky?

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 11.11.07 12:10
svatka píše:
Jaým způsobem se na www.ausliebezumdeft.de platí? Když neobjednám parfem, pošlou opravdu jen ty vzorky?

Ano, pošlou jen vzorky. Vždycky když rozklikneš parfém, tak zatrhni abfuhlung. Musí to být alespoň za 15 Euro, 5 Euro je poštovné. Když objednáš parfém, můžeš si zatrhnout, které vzorky chceš a oni ti pak emailem dají vědět, které máš zdarma a které platíš.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist