*Tesori d'Oriente

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

albeni1  05.11.12 10:55
*Tesori d'Oriente

Znáte některé? Popisky na foru jsou takové roztříštěné, sem tam nějaká zmínka, proto zakládám vlákno.
Za mě - jsou to celkem milé vůně, některé znatelně kopírují známější parfémy. To se mi moc nelíbí, ale budiž. Z těch co jsem zkoušela, mají většinou slabou výdrž, která se nedá srovnat s „originálem“, zato začátek je velmi povedený.

White Musk- vyjímka, silák. Bílý mošus, ale cítím v něm jakousi tělesnost, není to pro mě vůně vypraných prostěradel, ale spíše vymydleného lidského těla, po chvíli, ne už tak vymydleného :| Nevím, něco mi v něm nesedlo, to lidské „cosi“ v některých muscích mi vadí, třeba u Musc de Samarkand také.

Fiore del Dragone - lehčí Hypnotic se slabší výdrží a větším důrazem na bílé květiny. V prvním nástřiku je podoba s Hypnoticem opravdu věrná, ale po chvíli Fiore slábne a za nějakou dobu drak vyprchá docela, narozdíl od Hypnoticu, který drží a drží.

Jasmin di Giava - ovocný bonbon s pačuli ala Angel. Jasmín tu není téměř žádný. Hlava je angelovitá výrazně, je jasné odkud pochází inspirace. Rozdíl je v údernosti vůně a ve výdrži. V době, kdy se Angel usazuje a teprve se chystá pořádně rozvinout, Jasmin už dávno ztratil dech a vyprchává v posledních zbytcích.

Fiore del Loto - rozředěný Hypnose, žvýkačka a lotos, je to ještě hypnosovitější než předloha, pro mě tedy hrůza. Milovníkům Hypnose by se tato vůně mohla hodit, protože se mi zdálo, že drží velmi dobře, narozdíl od jiných zkoušených.

Orchidea dela Cina - čistě sladké bílé květiny a aviváž. Tady mě nenapadá přímo, variace na kterou vůni by to měla být. Každopádně je to bílé, trochu tropické a trochu svěže mandarinkové. Výdrž krátká, rozpadá se do žvýkačkova.

Kdybych to měla nějak shrnout, nejlepší se mi zdá Fiore del Dragone. Bohužel, tak rychle mizí, a je to taková polévačka, že ani nízká cena mě ke koupi nepřiměje. A Hypnoticu tento drak skutečně konkurovat nemůže.

Ukázat značku Tesori d'Oriente

Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 05.11.12 11:05

Výborný nápad - já jsem tedy měla zatím štěstí spíš na ty „originální“ vůně. Poměr cena/výkon je ale u značky jako celku velmi příznivý.

Osobně jejich White Musk/Muschio Bianco považuju za jeden z nejpovedenějších v této kategorii.

Ambra Indiana - klasická ambrovka (hustá, sladká, medová, kouřová) to rozhodně není - vůně je zpočátku jemná, trochu kořeněná (špetka mletého hřebíčku a nesladké skořice), sladce ovocná (slupky ze sladkých červených jablek). Ale ta počáteční jemnost byla velice klamná - rozvoněla se do sladce kouřově benzoinové vůně podbarvené hladkým dřevem.

Hammam - sladší ovoce s kořením a trochou květin. Hladká, skoro až gurmánská vůně…a určená k nošení do tepla.

White Musk - vysloveně klasická hladká pižmová tělovka - kombinace velmi jemného mýdla, krému a tělového pudru. Dala by se zpočátku přirovnat k uhlazené variaci na Jovan White Musk, ovšem po rozvonění mámení pekelná ......nemohu tomu uvěřit, ale podoba s lutensovskou Clair de Musc je pravdu nepřehlédnutelná. A má výdrž přímo pekelně dlouhou :D

Mirra - nasládle teplá kořeněná vůně, po rozvonění navíc jemně medově kouřová. Pohodová vůně - vyvolává pocit klidu a bezpečí…

Aegyptus - sladce pižmově květinová vůně s prachovým pepřem a tóny ovocné šťávy (výraznější byla ale pouze nakyslá zelená, později sladká červená, jablka). Po úplném rozvonění ještě trocha nasládlého hladkého dřeva. Je jemná a lehká, ale bohužel trochu tuctová.....nějak jsem s ohledem na název čekala víc (nebo něco zcela jiného - třeba nilské bahno nebo balzamovací směs na mumie).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 06.11.12 22:02

Od této značky mě zpočátku nejvíce nadchnul zmiňovaný White Musk. Krásná a výrazná mošusovka, u které jsem bohužel po větším testu zjistila, že je na mě výrazná až moc. Něco mě v ní znervózňovalo, tak šla z domu. Dělá mi to většina white musků a je jedno, od které jsou značky. Tahle mě sice nedusila, ale úplně jsem se v ní necítila. :|

Ze zvědavosti jsem vyzkoušela i další vůně. Některé byly docela hezké a jiné mi připadaly podivně chemické a vyloženě mě štvaly.

Hodím sem jenom krátké popisky (nebo spíš pocity).
Fiore del Dragone - něco mezi Hypnoticem a vůní S by Shakira. Je v ní hodně sladkého jasmínu, vanilky a pižma. Mně to úplně nesedlo, ale bude to tím, že nemám moc v lásce i ty vůně, kterým se podobá.

Jasmin di Giava - imitace Angela. Souhlasím s popisem albeni1.

Africa - dřevo a sladké koření. Celkem příjemná, ale nic světoborného. Připadá mi spíše pánská. Voní trochu jako Ascendant od Oriflame.

Hammam - čekala jsem, že bude ham ham, ale ani moc ne. Sladká žvýkačka.

Aegyptus - pronikavě svěží aviváž, která se rozleží dosladka. Ten úvod se mi nelíbí (něco mě v tom nepříjemně dráždí), ale po rozležení ujde.

Fior di Loto - souhlasím s Plíškem, která ji přirovnává k Burberry for Women. Pro mě poněkud chemická.. Trochu jako nějaký repelent, ale dá se to přežít.

Orchidea della Cina - nevím, kde vzali orchideje. Na mě byla tak protivně chemická, že jsem ji musela okamžitě smýt. Víc vám k tomu neřeknu.

Mirra - chladně vanilková s trochou kokosu. Docela příjemná.

Zenzero - nakonec trochu optimismu. Tahle se mi zdá opravdu povedená. Je to vzdušná kořeněná (zázvorová) vůně. Méně sladká než Afrika, ale taky ujíždí hodně dopánska. Na poličce by mi nevadila.

Na poličce 52 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist