Thais

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gep
Učednice 218 příspěvků 20.04.08 18:55
Thais

Přd lety jsem měla nádhernou vůni. Mírně zelenou, jemně nasládlou, báječně držící, osvěžující a romantickou, ale ne žádnou letní svěženku, prostě poctivou a příjemnou toaletku. Kupovala jsem jí v parfumerii na Smíchově, byla to láska na první počich.

Tenkrát jsem ještě flakony vyhazovala a název si nezapamatovala. :cry:

Dva roky po vypotřebování stovkového balení se mi po ní zastesklo. Všude možně jsem se vyptávala, hledala podle flakonu, pročítala a nic.

A teď jsem ji našla. Thais. A už je objednaná.

Tenkrát si pamatuji, že 100ml edt mě stálo asi 1200,– Kč, dnes mi přijde opravdu hodně levná. Jsem zvědavá, jestli mi bude vonět stejně, jako před lety. Ale za tu nostalgii opravdu stojí.

Na poličce 103 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.04.08 20:09

Blahopřeju, člověk má vždycky radost, když najde starou lásku :)

Jsem zvědavá, jestli budu po letech takhle shánět Chanson d'Eau nebo Eclat…
(Puiga ti hned přidám do databáze ;) )

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 20.04.08 22:01
Ada píše:
Blahopřeju, člověk má vždycky radost, když najde starou lásku :)Jsem zvědavá, jestli budu po letech takhle shánět Chanson d'Eau nebo Eclat…
(Puiga ti hned přidám do databáze ;) )

Díky. :D

Naplňuje se tu stokrát osvědčené, že když se člověk snaží, tak je úsilí marné a sotva to vzdá, úspěch se dostaví sám. :lol:

Frcis
Učednice 86 příspěvků 20.04.08 22:26

A můžu se zeptat, jak Tha

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Gep
Učednice 218 příspěvků 20.04.08 22:50
Frcis píše:
A můžu se zeptat, jak Tha

Zabo  20.04.08 23:06
Thais

tak dej vědět,jestli se ti bude pořád líbit.Já jsem jí před 12 lety měla 3× a kdyby byla u nás pořád k dostání,určitě ji používám dál.

Gep
Učednice 218 příspěvků 19.05.08 12:24

Dnes mi konečně došla. Je to ona, ta moje tolik vzpomínaná vůně, co mi na trhu chyběla. Stále se mi moc líbí, stejně jako před lety. Flakon je 50ml, tak si ještě jeden přiobjednám. :lol: :lol: :lol:

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 30.11.12 16:38

Odporúčate kúpu naslepo vône Thais? Majú za smiešnych 8,14 € tu Nie som istá tou konvalinkou a či nie je vôňa príliž zelená :think: K akej vôni by ste ju prirovnali? Ďakujem vopred!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 30.11.12 19:17

@opoponax

Pokud máš ráda průzračné ledové květinovky, tak by se ti mohla líbit. Z toho, co jsem ti našla na poličce, bych ji přirovnala ke Splendor (akorát na mě tedy není mýdlová ani trochu).

Splendor - ledové nasládlé vodní frézie
Thais - ledové nasládlé vodní konvalinky (opravdové, žádná syntetika)

Thais se už léta neobjevoval ani v kamenných ani v internetových parfumeriích.

A na parfums.cz jsem ji našla za 206,– Kč.....a vedu se sebou vnitřní „nákupní“ boj (Thais jsem nosile někdy v druhé polovině devadesátých let a nostalgicky na ty konvalinky vzpomínám - teď mám ale obavy, že jsem už moc zmlsaná :think: ).

Příspěvek upraven 30.11.12 v 21:43

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 30.11.12 20:12

@jerry Ďakujem za prirovnanie :kytka: Škoda že nie je podobná Chloé Innocence (moja mama ju stále volá, konvalinková a to tam konvalinky ani nie sú uvedené v zložení). Splendor mi akosi nesadol, na mne je to pri všetkej snahe fréziové mydlo.

Teraz budem OT, ale podla mňa tu máš jeden z najlepších nosov. Tvoje recenzie mám najradšej. Kúpa Thaisu by mohla byť nostalgická záležitosť a to poteší hlavne srdce. ;)

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 30.11.12 21:13

@opoponax

:oops:

Ale s tou Chloe Innocence to není vůbec mimo - ono těch „podobných“ vůní by bylo víc (třeba Solitaire), ale brala jsem to podle tvé poličky.....
Ch. Innocence jsem sice zkoušela č.p., kde byl takový nahořkle grepový tón, ale jinak je to pro mě průzračná zeleně květinová vůně. A pokud by tam tvoje maminka cítila přímo konvalinky, tak to by se jí Thais opravdu mohl líbit. A za tu cenu by to bylo škoda nechat běžet ;)

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 30.11.12 21:28

@jerry Máš pravdu, za tie peniaze to nemá zmysel riešiť. Objednám si ju, som zvedavá, aká bude. Solitaire žial nepoznám, ale toho je ešte vela, čo chcem spoznať, snáď aj jeho nájdem niekde a ovoniam. Ďakujem a pekný večer prajem! :mavam:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 30.11.12 21:39

Tak to jsem zvědavá, jak se tobě (i mamince) bude líbit ;)

opoponax
sv. Parfema z Kecálburgu 2626 příspěvků 10.12.12 18:48

@jerry Konečne ho mám doma. Bude príjemným spoločníkom v lete. Cítim v ňom priezračnú čistotu, príjemne chladivú voda s výraznými, ale zároveň jemnými konvalinkami. Sem-tam sa na začiatku objavil aj náznak nevtieravej citrusovosti. Fialkové listy jej dávajú príjemnú zelenosť (až až by som povedala uhorkovosť), pižmo guľatosť a ruža na konci celú kompozíciu korunuje.
Jednoduchý, ale aký pekný! Ďakujem za tip ešte raz. :kytka:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 10.12.12 19:39

@opoponax

Tak to jsem moc ráda, že to vyšlo a že se ti líbí.

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist