Theorema

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 01.10.10 08:08
Theorema

další kousek už asi neseženu a tak prosím, abyste mi poradily/i :-) vůni co nejpodobnější

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 01.10.10 08:39

Mně připomíná Sensuous přestříkanou Brit Gold. Ale Brit Gold také není všude k sehnání…

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

moudjahidine
sv. Parfema z Kecálburgu 4062 příspěvků 01.10.10 11:18

Theorema je bohužel nenahraditelná. Já jsem cítila dost podobně Hermessence Ambre Narguilé, je taky taková „koňakovitá“. Určitě zkus!

Na poličce 37 parfémů 3 miniatury 43 odstřiků 378 vzorků V tužebníku 4 parfémy

zuz.ka
sv. Parfema z Kecálburgu 3966 příspěvků 17.08.11 22:35

Tak ještě vyzkouším i Hermessence Ambre Narguilé, díky.

Jinak určitá podobnost je i s Shalimar Parfum Initial.

Ale náhradu jsem zatím žádnou nenašla :?

Na poličce 41 parfémů 1 miniatura 39 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 30.08.11 17:48

typově snad Rochas Alchimie - taky nesehnatelná, Frapin 1270 , Oriental Lounge - TDC ale spíš bych souhlasila, že je velmi specifická a tedy nějakou hodně podobnou neznám.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Animac
Učednice 131 příspěvků 19.11.11 00:17

Mám nováčkovskou otázku. Theorema drží opravdu dlouho, ale bohužel ten konec je pro mě poněkud nepříjemný. Myslíte, že to co bych nazvala jako mírně zapařenou vanilkou je benzoin? Abych věděla, čemu se zatím vyhýbat. :-)

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 58 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Arome danka
Znalkyně 294 příspěvků 19.11.11 10:12

a mne sa tá „zaparená vanilka“ práve páči, myslím, že skôr to robí santalové drevo s pozostatkami korenia zo základu.
Inak, musela som si pozrieť zloženie, lebo ja v Theoreme stopercentne /ruka do ohňa/ definujem kadidlo. A v zložení nie je uvedené.
Sensuous je tiež podobne „zaparená“ ale nie vanilkovo, skôr drevito - je vlastne výhradne santalová. … napríklad v Ambre Narquilé túto zaparenú zložku v závere necítim /je viac jedlá/… a benzoin v jadre má.

Takže , znalkyne, ako je to s tým benzoinom? Tiež ma zaujíma. Ako vlastne vonia? A v čom je výrazný, na skúšku…?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 14 odstřiků 80 vzorků V tužebníku 1 parfém

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 19.11.11 10:46

Benzoin je něco mezi vanilkou a kadidlem (a je to pryskyřice), někdy je trošku do čokoládova. I se přidává do některejch kostelních kadidlovejch směsí. Nejvíc je v Bois d'Armenie, která je přímo inspirovaná kouřem z papírků máčenejch v benzoe.

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist