Tlachárna

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.05.07 12:21

Zakládám univerzální kecací thread - když budete mít něco na srdci, co by jinde bylo offtopic nebo je zbytečné na to zakládat téma, můžete si to vylít tady. Třeba co máte dnes na sobě, jaké vůně jste potkaly, co jste zkoušely, jaké slevy ve Fannu vás rozesmály a tak dále. Lehký offtopic bude tolerován, ale snažte se držet řeč převážně kolem parfémů.

Já jsem dnes například potkala holku, která na sobě měla snad Cat Deluxe, čpělo to strašně. Naštěstí šla přede mnou a šla rychle, takže jsem se nestihla pozvracet, ale dobře mi z ní nebylo :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 332 Další »
Reakce:

Kity  25.05.07 12:29

Mě zase věčně štvou prodavačky v Sephoře.Nepřipadá Vám, že vůbec nemají přehled?Přečtu si na netu nebo v časáku o nějaké novince( ať už kosmetika nebo parfém) a jdu se na ní zeptat a oni koukají jak z jara a neví.Vim,že těch produktů je strašně moc ale tak buď ať to nedělají a nebo by se měly trošičku zajímat a v vzdělávat.Mys­lím,že tenhle obor je pro ženskou dost zajímavý.Když jsem nedávno chtěla poradit kde mají Jil Sander STYLE-běžela se zeptat kolegyně,obě chvilku hledaly a pak mi řekly, že ho nemají.Za 2 min jsem ho samozřejmě našla..

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.05.07 12:54

Podle mě by majitelé měli mít k parfumeriím přístup trochu jako ke galeriím - tam taky nemůže prodávat umělecký analfabet. Samozřejmě to nejde srovnávat doslova, parfémy nejsou čistě umělecké výtvory. Ale měli by ty prodavačky aspoň trochu proškolit, ne? Když prodavačka neví, co je to chypre, tak je to především ostuda prodejny…

eva  25.05.07 13:19

ahoj, musím se zastat Marionnaudu, prodavačky začínají být informované, totéž Douglas - testovala jsem je a dokonce ví, co která vůně obsahuje: možná to znají zpaměti, ale narozdíl od dob minulých už alespoň nevykládají totální bláboly. Možná to souvisí s obměnou personálu v místních řetězcích, zřejmě všude to stejné nebude a mnohde stále žalostné /Fann je trvale žalostný, ve Fannu nikdo nic neví a chypre je podle nich Apparation:o) ./…Ale jinde dochází ke zlepšování, dřív nevěděly prodavačky např. ve zmiňovaném Marionnaudu vůbec nic.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 25.05.07 13:20

Tak já dnes byla ve Fann a musím říct, že prodavačka byla milá a fakt znala. Dokonce mi i odříkala složení vůně, kterou mi nabízela. Docela milé setkání. Se Sephorou mám taky špatné zkušenosti. Prodavačky dělají, že tam nepatří a když se jich na něco zeptám, tak koukají jak kdybych mluvila řečí, které nerozumí. Dnes jsem znovu zkoušela In2U a musím tedy přiznat, že zase tak špatná není. Při minulém zkoušení jsem asi už měla nos plný jiných vůní z předchozího zkoušení a tak se mi to pomíchalo. Dnes jsem si dala jen dvě vůně. Mám jí tedy jen na papírku, ale ze začátku byla docela osvěžující a teď je opravdu dost do pánska, ale trochu jinak, než jak to mám ráda. Nevím, jestli by mi po chvíli nepřipadala moc umělá, ale musím vyzkoušet ještě na ruku.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.05.07 13:20

Fann ku…sky zaspal, cenama i kvalitou prodeje.

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 25.05.07 13:27

Tak tedy já dnes obešla Fann, Marionnaud a Sephoru a musím se tedy Fannu zastat. Ne co se týká cen, ale co se týká čistoty a kvality prodeje. V Sephoře bylo takové špíny a prachu, že bych si tam tedy nic nekoupila ani náhodou. Navíc jejich sortiment se povážlivě stenčuje. Marionnaud byl taky docela pěkný.

eva  25.05.07 13:30

ada: s cenama souhlasím, Marionnaud má ceny novinek jako na internetu, max. rozdíl do 100 korun, což už není tak zlé /ve Fannu jsem si povšimla rozdílů 1000 Kč a výš/ - samozřejmě záleží i na zboží, Dior levný není nikde.
Ale kdekoli jsem v republice navštívala Fann, jednalo se o velmi nemilé setkání. Nejhorší zážitek mám z Fannu v Brně, tam snad lépe nechodit:-( Nebo mám ve Fannu zkrátka jen smůlu na prodavačky, ale milou, znalou, ochotnou jsem tam nikdy ještě nepotkala

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.05.07 14:38

Kvalitou prodeje jsem myslela hlavně prodavačky. Čisto tam mají, to jo. A celkem oceňuju, že mají vůně řazené podle značek a ne dámské a pánské zvlášť - aspoň mně to vyhovuje víc.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.05.07 15:48

Jinak dneska mám na sobě L'Heure Bleue. Teploměr ukazuje 45 na slunci, v takovým vedru se nedá dělat nic jinýho než domáznout to pižmem s cukrem a slastně omdlít :)

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 25.05.07 15:58

Já měla včera na sobě Rumbu a člověk by neřekl, jak je v tom vedru krásná. Trochu jsem z toho měla strach, jestli mě nebude dusit, ale užila jsem si jí. Já chodím do Fann na Floře a tam mají pánské a dámské zvlášť a prodavačky mi tam vždy uměly poradit. Zvlášť jedna byla hodně šikovná a dokonce jsem si s ní i popovídala, která vůně na nás drží a která zase ne. Postěžovali si na Chanci EDT, tenkrát ještě EDP nebyla, že nedrží, ale je pěkná. Taky na Václaváku si na prodavačky nemůžu stěžovat. Na rosdíl od Marionnaudu jsem dostala vždy ke koupi vzoreček. Ale asi se ta kvalita liší město od města.

Kristina  25.05.07 16:13

Koukám, že nás je hodně, kdo mají výlet po parfumeriích ve zvyku v pátek, na závěr pravovního týdne. Já taky -:). Je to trochu zvláštní, protože když do nich vkročím, často tam není ani noha, prodavačky na mě podezřívavě koukají a někdy si říkám, že už tam ani nebudu moct, protože mě budou znát jako falešný pětník …
S přáním pěkného víkendu K.

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 25.05.07 16:57

ahojte :-) Teraz by sa mala ozvat nejaka predavacka z parfumerky, inak zaujimalo by ma, ci tu nejaka nechodi :o) U nas na Slovensku je to tka podobne…ale napriklad v Ziline v Marionaud…boli velmi mile, aj vo Fann-tedamyslim, ze je to Fann- tu nechodim casto- samy usmev a ochota…
Neviem, ake by to bolo pri velmi pravidelnych navstevach. Tie absolvujem v inom mensom meste, kedy sa len da…, ale tam zase maju slaby
sortiment, napriklad Bvlgari tam neexistuje. Inde mi zas podaju aj nadobu s kavou, na neutralizovanie vone…a skusam dalej. Ale stalo sa mi, ze niekde ked uz chcem skusat viac (v ramci moznosti s dvoma zapastiami…atd), tak na mna tak podozrivo škúli…hmmm, mali by mat skolenie - minimalne o profesionalnom pristupe a v neposlednom rade o vonach.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Garfield  25.05.07 17:07

Já jsem alergická na otrávené prodavačky, které vyloženě otravuje, když zkouším víc vůní, než jedn a nedejbože když potřebuju poradit.A ten ksicht, když vyzkouším, třeba čtyři vůně a hned něco nekoupím, ten by si některé mohly nechat zarámovat:-)) :-(Mám dojem, že když už někdo dělá v parfumérii, měl by zachovávat dekorum a ctít to, že parfémy nejsou levná záležitost a že se s tou vůní potřebuju i projít po venku, abch věděa jestli sedne. Nekupuju přece lízátko za 5 kč.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 25.05.07 17:15

garfield - a ochranka v patách, kam se hnete, to je také velmi povznášející.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 332 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist