TOP kvetinovo-ovocné vône

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tony1985
Nováček 8 příspěvků 13.04.16 19:43
TOP kvetinovo-ovocné vône

Aké sú podľa Vás top vône v kategórii kvetinovo-ovocné. Viem, že sú veľmi populárne DG Light Blue, J´adore, Bright Crystal a Eclat d´Arpege. Existujú v tejto kategórii skvelé vône? Niečo, o čom sa veľa nehovorí, tajné skvosty?

Úprimne ma totiž za posledných 10+ rokov táto skupina veľmi nezaujala, možno preto, lebo mi prišli všetky veľmi na jedno kopyto a bol nimi a stále je presýtený trh, aj keď už začalo byť populárne aj niečo iné. Tým nechcem nikoho uraziť, tie vône sú veľmi príjemné a asi sa príjemne nosia, ale nikdy sa mi pri nich nepodlomili kolená a nemal som ten pocit, že neviem odtrhnúť nos od papierika s vôňou.

Ale verím, že existujú aj fantastické kvetinovo-ovocné vône. Keď som začal objavovať vône pre seba, tak sa mi páčili skôr korenistejšie a orientálne vône a z citrusových a akvatických ani veľmi nie. Fougere a staršie pánske vône boli pre môj kedysi v kategórii biolit a teraz sa mi mnohé z nich páčia. Preto si myslím, že by mohla existovať šanca aj pre kvetinovo-ovocné ;)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

therion
sv. Parfema z Kecálburgu 5372 příspěvků 13.04.16 20:29

@tony1985 Pre mňa asi Zahra. Vitaj na Arome a cíť sa tu dobre :kytka:

Na poličce 104 parfémů 7 miniatur 9 odstřiků 415 vzorků V tužebníku 5 parfémů

L von James
Parfémová maniačka 909 příspěvků 13.04.16 20:39

A tady se baví o dámských či pánských vůních? :think: :mrgreen:

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

tony1985
Nováček 8 příspěvků 13.04.16 21:09

O dámskych.

L von James
Parfémová maniačka 909 příspěvků 13.04.16 21:22

Aha, tak to jde úplně mimo mne :mrgreen: Ale i tak za sebe přihodím, ikdyž se vůbec v dámských nevyznám. Ale líbila se mě hodně Burst of Summer od Phaedon. Pak ještě se dalo Wild Fruits od Mancery. Oboje jsou ovocné :think: :nevim: :mrgreen:

Jedi
Nevyléčitelná závislačka 1159 příspěvků 13.04.16 23:39

Carnal Flower a Rouge 540 :mavam:

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 52 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22760 příspěvků 14.04.16 00:01

Zkuste třeba tuhle, druhý nejlepší parfém v historii lidstva.
Christian Dior: Diorella Parfum (1970)
Parfumér: Edmond Roudnitska

Na poličce 636 parfémů 131 miniatur 666 odstřiků 1013 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Al
Parfémová maniačka 505 příspěvků 14.04.16 09:30

Qalb Al Muheet a Allure edt

Na poličce 14 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 1 vzorek V tužebníku 0 parfémů

Tanulik
Nevyléčitelná závislačka 1510 příspěvků 14.04.16 10:19

@tony1985 Mám na poličke jednu fresh voňu Givenchy - Eaudemoiselle Eau Fraiche , sú to kvety a rozne citrusy . Vhodná na teraz , od jari do jesene . Je to taká " šumivá " voňa , ten citrusový akcent je skoro do pánskych voní .
Potom ďaľšia kvetinovo-grepová na mojej poličke , Hermés - Jour d´Hermés .
Moja najmilšia ;) Acqua di Parma - Magnolia Nobile
Dobre by bolo napísať o aké ovocie máš záujem a aký druh vone / hlavne cenove / by to mal byť , reagovalo by asi viac ľudí . Takých voní je stovky , veĺa je medzi arabskými voňami , Annick Goutal má také vone a výrazné , lacnejšie Azzaro , Burberry , výraznejšie a náročné M.Micallef , Byredo … Musíš dať viac indícií :P :mavam:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

tony1985
Nováček 8 příspěvků 14.04.16 14:50

Tanulik, ďakujem za usmernenie, nehľadám vôňu pre seba, ja si chcem skôr rozšíriť obzory. Na druhej strane najskôr si pôjdem ovoňať veci dostupné v parfumérii, vzorky arabských a niche vôní si objednávať nebudem a k vintage sa asi tiež nedopracujem.
Túto diskusiu vo mne vlastne vyprovokovala moja mama, ktorá pred pár dňami vyhlásila, že si asi znovu kúpi na leto Lanvin Eclat d´Arpége. Takže ak by niekto mal tip na ľahko nositeľnú kvetinovo-ovocnú letnú vôňu, ľahko dostpunú do cca 50€, tak sem s ňou. Bude sa to hodiť do zásoby keď príde „poraď mi nejakú vôňu“ :mrgreen: :cert: :zed:

tony1985
Nováček 8 příspěvků 14.04.16 14:56

Azzaro ma inak zaujalo, dámske vône som od nich nikdy neskúšal.

Tanulik
Nevyléčitelná závislačka 1510 příspěvků 14.04.16 15:01

@tony1985 Ahá , pre pani maminku … no to si mal napísať hneď . Skús Carven Le Parfum /2013/. Je bežne dostupná aj vo Fann predajni / ale tam nekupuj , je drahá :P /a je to ľahká , sviežo-jemne elegantná , letná , kvetinkovo-ovocná voňa . Vhodná od 25-60 rokov :P … a som zvedavá , či sa bude páčiť :think:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22760 příspěvků 14.04.16 15:15

@tony1985

Na poličce 636 parfémů 131 miniatur 666 odstřiků 1013 vzorků V tužebníku 0 parfémů

L von James
Parfémová maniačka 909 příspěvků 14.04.16 15:24

A jsou nějaké květinovo-ovocné vůně pánské? Aby tam nečpěla žádná nóta ženská, ale pořád to splňovalo ten typ? :think: :mrgreen: :mrgreen:

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 22760 příspěvků 14.04.16 15:30

@L von James

Tohle mne hluboce zajímá, něco mezi absolutním dynamitem až skunkem. :think: 

Teď jsem nahlédl do recenzí tady, v podstatě to odpovídá, je tu dost prostoru pro vlastní příběh/interpre­taci/desinter­pretaci/mysti­fikaci…

Příspěvek upraven 14.04.16 v 15:48

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist