Toxicky Valentin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 04.05.11 11:23
Toxicky Valentin

Hladala som si White Musk od Body Shopu a nasla som tento clanok, sice stary, ale zaujal ma. Co poviete, moze to byt pravda?

http://babetko.rodinka.sk/index.php?…

http://www.changenet.sk/?…

Na poličce 47 parfémů 9 miniatur 4 odstřiky 123 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Reakce:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 04.05.11 11:41

Co by nemohla; asi i jo. Nicméně syntetická pižma jsou v parfémech zejména z toho důvodu, že Greenpeace a podobné organizace pomohly prosazení zákazu přírodního pižma z důvodu chudáčků zvířátek (teda taky protože je to mnohem levnější, ale stejně 8) :wink: ). Jestli se jim podaří prosadit ještě i zákaz používání potenciálně nebezpečnejch látek, budem se všichni vonět jenom levandulí a teatree (potenciálně nebezpečný látky jsou i v citrusovejch, růžovejch, skořicovejch a dalších silicích).
Nepanikařila bych; parfémů nepoužívám takový množství, aby mě to ublížilo (a to jinak kosmetiku používám jenom přírodní, a prací a mycí a jiné přípravky taky). Když už je člověk jó paranoidní, může si to stříkat jen na oblečení třeba.....

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 04.05.11 11:45

podobne vedecke studie ma vedia pobavit :lol: . Samozrejme ze parfemy su chemicke, ako aj vsetko okolo nas.
Dokonca aj pitna voda je upravovana chemicky !
Existuje ovela viac skodlivych latok okolo nas ako su parfemy. Nemyslim si ze ich pouzivanie je zdraviu skodlive, skodia jedine bankovemu uctu, ci penazenke. Vsetkym aromackam ich pouzivanie vydatne prospieva 8)

Hned sa idem prestreknut :wink:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 04.05.11 11:46

mna skor zaujalo, ze niektore su skodlivejsie ako ine

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 04.05.11 12:14
beliala píše:
mna skor zaujalo, ze niektore su skodlivejsie ako ine

Tak zrovna tohle se v tom článku nepíše. Píše se v něm jenom to, že tyhle obsahujou hodně ftalátů a syntetický pižma. Citrusový zas obsahujou hodně furokumarinů, skořicový pekelně nebezpečnej cinnamaldehyd (a to jsou zrovna čistě přírodní látky)......jenomže borci holt testovali zrovna tyhle látky. A kdo řekne, která složka je škodlivější? …škodlivej pro tebe bude ten, kterej obsahuje složky, na který jseš citlivá. Což je u každýho jiný. Asi je dobrý používat ty, kde si jsem jistá, že výrobce má trochu zodpovědnosti (takže ne noname věci z tržnice), ale jinak..... :whistle:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 04.05.11 12:26
:ot:

A jo, uznávám, že jsem zaujatá. Kdyby to napsal někdo jinej než reklamní tvůrci Greenpeace, budu v pokušení najít si tu opravdovou studii; takhle se mi do toho ani nechce.

Tyhle demagogy fakt nesnáším.....­.jakože původně myšlenka ochrany přírody je fajn a můžu jí jen podporovat, to, jak dělaj z lidí debily zjednodušováním a překrucováním faktů, mě fakr s..e. Ty jejich propagační materiály jsou bulvár, nic víc. Jak tu před pár lety proběhla kampaň proti DDT (a dalším podobnejm), kdy pobíhali ve slušivých protichemických oblečcích, oblepili plakátama všechny autobusy a vůbec se pěkně zviditelnili, a jen nějak zapomněli říct, že u nás už jsou tyhle látky dvacet let zakázaný, takže celá jejich pěkná kampaň nebyla nic jinýho než vychytaný PR… :vomit: …tak to pro mě byla poslední kapka :evil:

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 04.05.11 12:29
Leisha píše:
beliala píše:
mna skor zaujalo, ze niektore su skodlivejsie ako ine
Tak zrovna tohle se v tom článku nepíše. Píše se v něm jenom to, že tyhle obsahujou hodně ftalátů a syntetický pižma. Citrusový zas obsahujou hodně furokumarinů, skořicový pekelně nebezpečnej cinnamaldehyd (a to jsou zrovna čistě přírodní látky)......jenomže borci holt testovali zrovna tyhle látky. A kdo řekne, která složka je škodlivější? …škodlivej pro tebe bude ten, kterej obsahuje složky, na který jseš citlivá. Což je u každýho jiný. Asi je dobrý používat ty, kde si jsem jistá, že výrobce má trochu zodpovědnosti (takže ne noname věci z tržnice), ale jinak..... :whistle:

myslela som toto:

"Podľa expertov boli alarmujúco vysoké koncentrácie ftalátov zistené napríklad v parfumoch Calvin Klein - Eternity for Women , v ktorom tvorili až 2,2 percenta celkovej váhy výrobku (22 299 mg/kg) a tiež v Jean Paul Gaultier - Le Mâle , v ktorom tvorili presne 1 percento celkovej hmotnosti výrobku (9 884 mg/kg).

Alarmujúco vysoké boli hodnoty syntetického pižma zistené napríklad v parfume White Musk od firmy The Body Shop , v ktorom tvorili až neuveriteľných 9,4 percenta celkovej váhy výrobku (94 069 mg/kg) a tiež v parféme značky Cartier - Le Baiser Du Dragon , v ktorom tvorili až 4,5 percenta celkovej váhy výrobku (45 048 mg/kg)."

ale je mi jasne, ze vo vsetkom moze a je nieco skodlive (citam, co je kde skodlive kvoli babatku a asi s tym uz prestanem - parfemy skodlive, mrkva z obchodu skodliva, mrkva doma vypestovana kvoli hnojeniu este skodlivejsia … :) Proste ohrozenie na kazdom kroku.. Cudujem sa, ze my sme to zvladli az do dospelosti bez ujmy :D (alebo nie bez ujmy :conf: )

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 04.05.11 12:35

Tak, White Musk je na pižmu založenej…tak ho holt obsahuje. Kdyby nebylo syntetický, stál by mockrát víc...... …a tím, že nepíšou, kterej parfém je nejškodlivější, jsem myslela, že nevíme, jestli je syntetický pižmo horší než jiný látky…

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 05.05.11 13:11

„Vědecké“ publikace Greenpeace jsou špína. Myslím si, že je důležité kriticky se zajímat o prostředí ve kterém žijeme, ale tady ti zaujatí fanatičtí diletanti jsou ti POSLEDNÍ, u kterých bych sháněla seriózní informace. Tady ty články a, ehm, odborná studie mě jen utvrzují v tom, že stále není třeba tento můj názor měnit.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 05.05.11 13:59

GREENPEACE můj kamarád žijící v SRN nazývá ekoteroristi (a asi ví proč :mrgreen: )

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist