trápení se vzorky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 18.11.09 15:55
trápení se vzorky

máte nějaký fígl?

právě jsem se opět vytočila, dělala jsem vzorečky do standardních plastových 1,5ml vialek - tedy dostatečně širokých i hlubokých. Chtěla jsem nastříkat aspň 0,5 ml, ale vůně má takový tlak, že mi to šplouchalo zevnitř všude kolem, teklo mi to po flakonu, po rukách…no dělala jsem z ní 2 vzorky a jsem celá zlitá, celý ml bych snad ani nedala. víc jak jednou tolik šlo všude kolem. A to jsem samozřejmě zkoušela i větší vzdálenost.

není to první parfém, co práší kolem nebo nastříkává nějak pod tu krytku, ale tohle je fakt něco, hlavně ten tlak :roll: tak nevím, jestli je to mou nešikovností, ale méně stisknout prostě nejde :oops:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 202 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 18.11.09 15:56

Mám fígl, stříkačka a jehla a plastová krytka na stříkačku.

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23744 příspěvků 18.11.09 16:39

No, mám podobnou zkušenost. Některé vůně jdou stříkat dobře, rozprašovač lze zmáčknout jen trochu a vůňka „čůrá“. Ovšem u některých to nejde a vůně teče po rozprašovači, po ruce a ten tlak je také problém. :?

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

ga.pi
Učednice 173 příspěvků 18.11.09 17:04
Hailstone píše:
Mám fígl, stříkačka a jehla a plastová krytka na stříkačku.

Prosím o zevrubnější instruktáž

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 18.11.09 17:34

je to opravdu u některých vůní problém - u některých to prostě teče zárovneň mimo rozprašovač, u některých zase tím tlakem se vystříkne ven více než dovnitř vzorku, já to řeším buď opravdu pomalým po milimetrech stlačováním čudlu nebo když to jinak nejde musím nejdřív přestříknout do refanu a pak až do vzorku, už mám trochu praxi. Když je tady téma o trápení se vzorky, tak jednou mi přišla várka skleněných vialkek a v ní asi byla nějaká část vadná nebo já jsem měla v sobě divnou energii, poněvadž mi během dvou dnů při zavírání vzorků v ruce asi 20 vialek prostě prasklo a roztříštilo se, to že bylo všude rozlito o to nic ale měla jsem několikrát pořezané prsty na rukou a už jsem se bála zatlačit - myslím - prsty na víčko, kterým se zavírá vzoreček :?

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23744 příspěvků 18.11.09 17:44

Au! :( … nepříjemná zkušenost.
Já používám jenom plastové vialky, ale je fakt, že skleněné jsou bezpečnější co se týče těsnosti. :)

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 18.11.09 19:12

Já si na začátku vyrobila z PET lahve trychtýřek a stříkala jsem přez něj. Teď už na to dlabu a zvládám to rovnou do té skleněné mršky. Faktem je, že třeba flakony od Hermese při tom hezky potejkaj všude :-)

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 18.11.09 22:08

Udělám si kornoutek z hliníkového víčka od jogurtu nebo smetany - v pohodě lze odstříkat i 1,5 ml.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 18.11.09 22:39

tedy na tu jehlu se stříkačkou a krytkou moje představivost nestačí…
kam bych měla píchat tu jehlu??? do toho rozprašovače???? :shock: :shock: :shock:

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 18.11.09 22:43

Jerry, díky za tip, to vypadá jako dobrý nápad! možná by stačila jen taková jako rulička… páč v tom mém případě jak je velký tlak, tak se to hned odráží nazpátek, akorát by se prodloužila vzdálenost a omezilo se rozprášení kolem - no geniální :lol:

já už jsem taky přemýšlela to slívat z více vzorečků, ale už jsem měla úplně mokrou ruku, no všude pokapáno a představa, co by vzniklo ještě sléváním z vialek…

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 18.11.09 23:07

Přečetla jsem si všechny přízpěvky a hned mi to začalo v hlavě šrotovat (tohle mám asi po tátovi :conf: )… Do refanů se mi daří odstřikávat bez problémů, do mikrozkumavek jsem se ještě nepokoušela, ale… Už v některých vláknech padly nápady s malinkým trychtýřkem ze Sephory. Byla jsem tam dnes, ale vůbec jsem se na to nezaměřila :roll: .
Nezní mi moc dobře kontakt vůně s aluminiovým víčkem :conf: , tak mi napadlo domácí řešení a náhrada trychtýřku. Předem upozorňuji, že to bude možná kravina :oops: .
Holky, určitě máte doma zdobičku na cukroví, dorty, ..... Buď máte umělohmotnou nebo takový ten plátěný sáček. K tomu je sada hrotů neboli zdobítek. Určitě by šel použít hrot, který končí hladkým otvorem o průměru asi 3 mm (tento hrot se používá na dělání tenkých linek z krému nebo šlehačky…). Většinou se ten hrot zužuje do kratičké rourky, která by se právě vsunula do mikrozkumavky.
Myslíte, že je to moc velká blbost? Určitě to někdy zkusím.

Se stříkačkou a jehlou si to také moc neumím představit…

A teď koukám na počítačový stůl, kde mám sprej do nosu na rýmu - Olynth. Ten má na rozprašovači takové plastové poloprůhledné víčko, které má délku 28 mm, na širším konci - otevřeném (je to kuželový tvar) má průměr 12 mm a na užším asi 6 mm. Do toho užšího konce by to chtělo udělat nějakým nahřátým předmětem dírku a také by to mohlo fungovat :conf:
Možná bych už měla jít spát :lol: :lol: :lol:

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 18.11.09 23:26

takže mi to nedalo a lítala jsem po bytě (jsem závislák na Otrivinu, ale ta víčka většinou vyhodím). Našla, ustříhla a celkem dobrý, akorát ten koneček je tlustý, takže netěsní úplně, možná kdyby se mi podařilo ustříhnout o 1 mm méně, naprala bych to tam.

Ale přivedla jsi mě na spásnou myšlenku!!!!! že mě to hned nenapadlo !!!! vzala jsem jednu z plastových vialek, ustříhla 0,5-0,75cm konce a je to! sedí to bezvadně, takže aspoň problém přílišného tlaku snad vyřešen :banana:

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 18.11.09 23:29
Kleaa píše:
takže mi to nedalo a lítala jsem po bytě (jsem závislák na Otrivinu, ale ta víčka většinou vyhodím). Našla, ustříhla a celkem dobrý, akorát ten koneček je tlustý, takže netěsní úplně, možná kdyby se mi podařilo ustříhnout o 1 mm méně, naprala bych to tam.Ale přivedla jsi mě na spásnou myšlenku!!!!! že mě to hned nenapadlo !!!! vzala jsem jednu z plastových vialek, ustříhla 0,5-0,75cm konce a je to! sedí to bezvadně, takže aspoň problém přílišného tlaku snad vyřešen :banana:

No vida, tak aspoň něcooooo :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:

Jsi šikulka, tohle mě nenapadlo, jelikož doma žádné prázdné plastové zkumavky nemám a ani jsem je zatím nikdy neplnila :D . Super!!!

Kleaa
Znalkyně 266 příspěvků 18.11.09 23:40

to je tak, když my ženské dáme hlavy dohromady :lol: :lol: :lol:

však na to rozřešení s jehlou, stříkačkou a krytkou počkám :conf:

to mi fakt hlava nebere …

.....tak Hailstone už nás nenapínej :wink:

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 18.11.09 23:44

Jasně, jsme šikovné :wink: .

Také jsem zvědavá na injekci s krytkou :conf:  :D

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist