trvanlivost toaletky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Agus
Nováček 1 příspěvek 30.09.09 11:40
trvanlivost toaletky

zajímalo by mě jestli se může toaletka zkazit. Jakou tedy má trvanlivost? Jak zjistím dobu trvanlivosti a jak skladovat, aby vydržela co nejdéle.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Klokan  30.09.09 11:43

Toletní voda (Edt) vydrží po otevření asi 3 roky.
Měla by se skladovat v suchu, temnu, a z dosahu topení , nebo slunečních paprsků, rozhodně ne v lednici, ani v koupelně na poličce.

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 30.09.09 11:59

Klokane,ty máš v tužebníku 1117 vůní?? :shock: :shock:

já se picnu!!! …tak to já jsem větší realistka :D :D :D

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Klokan  30.09.09 12:04

Mám , ale nechci všechny celé lahvičky, většinu chci pouze vzorky.

Lenka7717
Znalkyně 375 příspěvků 30.09.09 18:52

„jen“ 1117 vzorků :shock: :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 30.09.09 20:04

No já sice nemám až tak dlouholeté zkušenosti se „sbíráním“ parfémků, ale myslím si, že s kazivostí parfémů je to asi individuální podle typu vůně. Domnívám se, že rychleji se kazí třeba „svěženky“, těžší pecky si myslím vydrží déle, ale jen si to možná namlouvám… Tři roky jak uvádí Klokan mi přijdou moc málo, tipla bych si klidně 5 - 10 let, pokud nejsou skladovány nějak extrémně hrozně např. za oknem, do kterého praží celé léto sluníčko. Také si myslím, že déle vydrží vůně v neprůhledných flakoncích (jako např. taková Habanita :-)).
Ale vy, komu vydržel parfémek déle než 5 - 10 let, podělte se o své dojmy, byl zkažený?

Na poličce 48 parfémů 2 miniatury 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 30.09.09 20:10

Mně vydržel jeden 20 let a ještě pořád zkažen není. :wink:

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 30.09.09 20:50

A kterýpak to je?
Já myslím mám doma jediný určitě déle než 4 roky a to je Isabella Rosellini parfum deodorant a také zkažený není a to je celou dobu na poličce v koupelně. Bohužel nemohu už posoudit, zda voní úplně totožně jako před těmi 4 roky, kdy byl nový. Teď už mi přijde docela slabý, ale to bude tím, že už jsem zvyklá na jinčí koncentrace…
Také mám ještě doma cca polovinu flakonku no name parfemku od Beauty Face a ten už tedy voní zdá se, trošku jinak - kapku nahořkle, ale není rozhodně nenositelný jakože by to byl nějaký hrozivý puch… Ten mám doma určitě tak 8 let a řekla bych že ještě před tak dvěma roky byl O.K. Od té doby, co jsem tady, jsem ho na sobě neměla a před tím jen sváteční postříkání, také mi přišel moc silný. Řadu let jsem používala jen Bambus od Y.R.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 30.09.09 21:46

Beze změny vůně i barvy mi vydrželo Opium Eau d'Été asi 4 roky a Dioressence cca 8 let. Obojí skladováno v krabiččce normálně v ložnici na toaletce.

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

ga.pi
Učednice 173 příspěvků 04.10.09 16:19

Mamka má velkou sbírku kvalitních parfémů, převážně EdT a EdP, některé i více než 15 let a žádný se nezkazil. Ale ona je skladuje v ideálních podmínkách (tma, sucho, teplota 18st. a snížený přívod vzduchu) a tak jako klenoty je používá jen vzácně. (např. Dune, Magie noire, Paloma Picasso, Krizia, Poison…)

Mě některé lacinější parfémy, které jsem delší dobu nepoužívala, mírně zhoustly (vyprchala z nich malá část alkoholu cca 1/10 - čili se z EdT stala EdP :) - přičemž kompozice zůstala původní.

Ale potíž je se svěženkami, hořknou, některé někdejší miláčky jsem musela vyhodit (např. Pleasures od E.Arden, Versus Donna od Versace…)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 04.10.09 20:18

Přítel má ještě 3/4 lahvičky původní Old Spice Cologne a tvrdí, že už jí má tak cca 10 let. Je stále stejná.

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 04.10.09 22:11

Před několika lety jsem měla dvě levnější toaletky a u obou jsem pozorovala změnu vůně. Nepoužívala jsem je často a asi po dvou letech už nebyly to co ze začátku. :?

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

delfin32
Parfémová maniačka 748 příspěvků 05.10.09 09:58

Mám na poličce jedinou „starou“ vůni - toaletka - chypré, která se už 20 let nevyrábí a je ve 100% kondici :)

Bohužel čistý parfém tu dlouhou dobu ve stejném zdraví nepřežil - změnil barvu ze zlaté medové na hnědou medovou, ztratil grády, ale vůně jako taková zůstala nezměněna. Vpodstatě se z něj stala toaletka :wink:

Takže pokud je vůně skladována v ideálních podmínkách - jak psala ga.pi - tak může opravdu vydržet hodně dlouho :)

Jinak s „obyčejnýma“ svěženkama z Oriflamu mám zkušenosti horší - zkazily se mi vzorky, které byly uloženy tzv. ideálně a když jsem je po cca 4-5 letech chtěla otestovat, tak některé z nich (asi 3) byly jako ocet!

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 19 odstřiků 147 vzorků V tužebníku 75 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 08.10.09 17:23

záleží i na tom kolik toho parfémku ještě v lahvičce je, menší množství se kazí dřív, toť má zkušenost - zkazil se mi tak Hypnotic Poison - ale byla ho jen tak čtvrtina z 30 ml, a když jsem koupila na Ebay v perfektním stavu My Melody Dreams tak nevím jak může být stará ale nevyrábí se již dobrých tuším 15 let.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Arome bublinka
Učednice 179 příspěvků 08.10.09 19:22

A jak dlouho jsi ten zbyteček Hypnoticu v tom flakonku měla než se zkazil - cca? A zkazil se úplně nebo se jen kapku změnil? Já abych věděla s čím se tak dá počítat.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist