Trvanlivost vůní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Frcis
Učednice 86 příspěvků 13.01.08 17:00

Nevím,jestli se to tady už někde neprobíralo,ale jak dlouho vlastně parfém vydrží?Má nějakou exspirační dobu?Na krabičce jsem žádné datum nenašla.Dá se na parfému nějak poznat,jak je starý?

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 13.01.08 18:28

Většinou zespodu flaštičky bývá nálepka s kódem, ze kterého se dá dohledat rok výroby.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.01.08 23:58

Z toho kódu to vyluštit neumím. Prohlédla jsem všechny, ale na žádném není do kdy se má spotřebovat.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 14.01.08 08:29

Na některých prfémech bývá na nálepce zespoda symbol otevřeného kosmetického kelímku a údaj v měsících,dokdy se má po otevření spotřebovat.Zhruba od 24 do 32 měsíců,konkrétně ho mám na Apparitionu a Max Mara.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 14.01.08 21:10
Ingrid píše:
Na některých prfémech bývá na nálepce zespoda symbol otevřeného kosmetického kelímku a údaj v měsících,dokdy se má po otevření spotřebovat.Zhruba od 24 do 32 měsíců,konkrétně ho mám na Apparitionu a Max Mara.

Tak jsem prohlédla dna a tenhle symbol jsem našla jen na Lauře Biagiotti (Roma 100 ml -dokonce 36 měs.), ale údaj je stejně nanic, když chybí datum výroby.
Preferovala bych menší množství - nejlépe kdyby dělali 30 ml, aby to člověk spolehlivě spotřeboval a neomrzelo se to. Zvlášť, když máme každá parfémů víc, tak stovka je moc.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 15.01.08 12:51
janas píše:
Ingrid píše:
Tak jsem prohlédla dna a tenhle symbol jsem našla jen na Lauře Biagiotti (Roma 100 ml -dokonce 36 měs.), ale údaj je stejně nanic, když chybí datum výroby.
Preferovala bych menší množství - nejlépe kdyby dělali 30 ml, aby to člověk spolehlivě spotřeboval a neomrzelo se to. Zvlášť, když máme každá parfémů víc, tak stovka je moc.
…ten symbol otevřeného kelímku znamená dokdy se má výrobek spotřebovat od otevření, tudíž není třeba datum výroby.
Jinak je škoda že na některých kosmetických výrobcích většinou chybí, protože nevím podle čeho jiného se mám orientovat ohledně údajů spotřeby.
Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.01.08 23:08

Lhůta je stejně jen úlitba zákonům, většina parfémů vydrží léta, pokud jsou správně skladovány… ty kvalitní klidně padesát let.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Gazelka
Učednice 105 příspěvků 08.05.08 09:40
Výdrž...............

Jo já si bždycky akčně koupím 100ml a pak mám co dělat, abych do do 36 vměsíců spotřebovala.

Je mi líto, aby se mi vůně nezkazila.
Ted už to dělám tak, že si kuppuji max 50ml.

Ale myslím si, pokud se vůně opravdu dobře skladuje.....­...může vydrežet opravdu dlouho:-)

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 08.05.08 12:14

Urcite, chlad, stabilna teplota a pritmie. Ja sa snazim parfemy drzat v krabickach, jeden parfem sa mi pokazil asi po viac ako 3 rokoch, ale bol tam uz len zbytok, takze srdce neboli. Ale olejovy parfem mam uz takmer 10 rokov a vona je stale krasna… Preto mam pocit , ze olejicky vydrzia o dost viac ako parfemy s alkoholom. Tiez , citrusovky su labilne, tie by som dlho nedrzala. Jedna moja znama z netu ma doma 120 kuskov, ma na to specialnu vitrinu, taku ako maju v cukrarni - jemne chladenu, s tonovanym sklom…Ach jo :lol:

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 08.05.08 16:43

To by mě zajímalo jakou tam má teplotu??
Já už si říkala, že sezonní vůně třeba ty zimní teď v létě strčím do lednice :D

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 08.05.08 20:02
atyzek píše:
To by mě zajímalo jakou tam má teplotu??
Já už si říkala, že sezonní vůně třeba ty zimní teď v létě strčím do lednice :D

atyzku, do lednice nedávej, je tam vlhko, radší do krabice a v nejchladnější část skříně

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 13.05.08 06:58
Trvanlivost

Nedávno jsem po koupi Edenu vznesla tento dotaz na obchod, kde jsem nakoupila, ohledně toho kódu, ten prý nerozluští, ale napsali mi datum výroby dle dodacího listu s informací, že vydrží 18 měsíců, po otevření půl roku (to je ale zbytečně málo, pokud není na světle a v teple, ten rok a půl klidně i otevřená vždycky vydržela, některé kousky mám i několik let a jsou nezměněné, co do vůně i barvy).
Jinak mi tam dopsali, že nejdéle drží kořeněné, naopak květinovky jen třeba půl roku. Nejraději proto kupuji tak 50ml, pokud to není lehká letnička.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 05.08.08 06:31

Oživuji téma trvanlivosti parfémů zvědavou otázkou, zda jste někdy čichaly k prázdným flakónkům svých babiček, většinou ty skleněné nádobky měly zabroušené hrdlo se zapadající zátkou, obvykle také ze skla.
Musím se podělit o dojem, že jsem měla příležitost cítit vůni, která se potopila v roce 1912. Byla jsem se totiž včera podívat v Lucerně na výstavě Titanic. V jedné vitríně byly vystaveny náhradní mini vialky ještě s původní náplní. Vitrína byla z obou boků navrtána otvory a dole na lístečku stálo doporučení - přivoňte k nim. A opravdu byl cítit závan voňavky a vůbec to nebylo nepříjemné. Pokud se tomu dá věřit, vonné molekuly se uvolňovaly i přes neprodyšně uzavřené zátky, ta původní tekutina byla přes ty malinké lahvinky stále k vidění, v jednom případě žlutá a v druhém hodně zkalená. Nápisy na flakoncích ještě nějaké byly, ale moc malým písmem a z větší vzdálenosti k nepřečtení. Tak jsem jako ta správně potrhlá a poznamenaná kroužila právě kolem této skleněné bedny, zatímco ostatní se rozplývali nad letitou lahví šampaňského :)

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Fleur  05.08.08 09:56

Já jsem na té výstavě byla v květnu v Brně, ale ke své lítosti se musím přiznat, že ač jsem se právě na tento exponát velice těšila, necítila jsem téměř nic (a mám dojem, že ten slabý závan byl spíše dílem touhy a autosugesce). Ale kamarádka to prý cítila! Tak jsem asi neměla šťastný den…
Nicméně - jako dítě jsem od maminky dostala na hraní prázdný flakón od Worthovy miniatury Je reviens. Poněvadž flakónek byl nádherný (ach, to sametové pouzdro na něj), vadilo mi, že ho kazí ten podivný pach původního obsahu. Pečlivě jsem ho tenkrát pomocí malého trychtýře několikrát propláchla horkou vodou. Dcera ho nedávno vylovila z krabice se zděděnými poklady… je cítit dosud (dnes bych už ovšem řekla, že voní).

mimosa
Znalkyně 313 příspěvků 05.08.08 10:44
zdensy píše:
Oživuji téma trvanlivosti parfémů zvědavou otázkou, zda jste někdy čichaly k prázdným flakónkům svých babiček, většinou ty skleněné nádobky měly zabroušené hrdlo se zapadající zátkou, obvykle také ze skla.
Musím se podělit o dojem, že jsem měla příležitost cítit vůni, která se potopila v roce 1912. Byla jsem se totiž včera podívat v Lucerně na výstavě Titanic. V jedné vitríně byly vystaveny náhradní mini vialky ještě s původní náplní. Vitrína byla z obou boků navrtána otvory a dole na lístečku stálo doporučení - přivoňte k nim. A opravdu byl cítit závan voňavky a vůbec to nebylo nepříjemné. Pokud se tomu dá věřit, vonné molekuly se uvolňovaly i přes neprodyšně uzavřené zátky, ta původní tekutina byla přes ty malinké lahvinky stále k vidění, v jednom případě žlutá a v druhém hodně zkalená. Nápisy na flakoncích ještě nějaké byly, ale moc malým písmem a z větší vzdálenosti k nepřečtení. Tak jsem jako ta správně potrhlá a poznamenaná kroužila právě kolem této skleněné bedny, zatímco ostatní se rozplývali nad letitou lahví šampaňského :)

tak tos mě předběhla :D Já tam byla taky včera (před polednem) a právě jsem se chystala se s tím vytahovat :D Kluk vůni cítil, já sice taky něco, ale jestli to byla vůně… Nicméně zajímavé to bylo, a že to ty lahvičky vydržely…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist