Úchylky a rituály při jídle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.05.09 12:55
Úchylky a rituály při jídle

Diskuze na téma úchylky mne inspirovala k zamyšlení nad úchylkami ve stravovacích zvyklostech - to je celá kapitola sama pro sebe. Mám kamarádku, která jakékoli jídlo polije sójovkou nebo kamaráda, který do všeho lije balsamico. Někdo solí všechno co dostane, aniž by to ochutnal. Někdo nemůže ráno z domu, aniž by vypil hrnek kafe, moje známá zas, aniž by vypila sklenici čerstvě lisované šťávy z pomerančů, mrkve a řepy.
Někdo nevypije whisky aniž by měl sklenici plnou ledu, jinému stačí jedna kostka, aby se jí ani nedotkl. Někdo stahuje kůži z kuřete, někdo jí jenom ty kůže. Někdo nesnáší prsíčka - jiný stehýnka…atd. atd.

A já..

• všechno posypu štědrou vrstvou drceného pepře - pepř kupuju po kilech a v kabelce nosím mini mlýnek :oops:
  • kam to jde nasypu rozmarýn - spotřebuju ho celé záhony
  • kafe musím mít čerstvě pomleté těsně před pitím - co hned nevypiju, vysypu a patřím k těm, co bez dvou hrnků po ránu nejsou schopni vůbec fungovat
  • obecně miluju čerstvou kávu - nesko nebo jiné pytlíkové náhražky bych nepozřela ani násilím - natož kávu bez kofeinu :roll:
  • nesnáším v kávě smetanu
  • naopak čaj piju jedině granulovaný - klasický sáčkový nebo sypaný nesnáším
  • doma vůbec nemáme cukr - kromě tmavého do mojita
  • solím pouze vodu na vaření nudlí jinak nesolím vůbec
  • mám ráda bramborové ovocné knedlíky, ale před konzumací z nich pečlivě odstraním všechno ovoce 8) Kynutého ovocného knedlíku bych se nedotkla.
  • miluju jídla z brambor , ale standardní vařené brambory jako přílohu jím jen v nouzi nejvyšší
  • z polévek odstraňuji hrášek a játrové knedlíky
  • z buchet rozinky
  • z grilovaného kolene jím výhradně kůži - to maso mi vůbec nechutná
  • z kuřat jím výhradně křidýlka - prsa v nouzi, stehno bych nepozřela
  • obecně nerada sladkosti
  • nesnáším studené věci přímo z ledničky - nepiju studené nápoje - i mojito si dávám bez ledu, piju teplé pivo, před podáváním ohřívám zeleninu z ledničky
  • nerada čerstvé ovoce a kompoty - v džemu mi nevadí

A oblíbená jídla top ten bez ohledu na pořadí:
1. guláš
2. teplé škvarky s čerstvým chlebem
3. bramborové knedlíky s uzeným
4. výpečky se špenátem a bramborovým knedlíkem
5. pajšl
6. pečená kachna s červeným zelím a chlupatým knedlíkem
7. tzv. svačinové polévky - bramboračka, zelňačka, gulášovka, dršťková, hrachová, čočková atd. atd. - vývary nerada
8. všechny omáčky - smetanové zvlášť
9. tatarák
10. steaky na grilu

Nejvíc nesnáším:

• pekařskou bídu alias žemlovku
  • bramborovou kaši a šťouchané brambory
  • rýžový nákyp
  • zmrzlinu :D
Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 51 Další »
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 04.05.09 13:11

Bože díky, že jsem normální.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 04.05.09 13:20

Tak ani tady nejsem moc úchylná, i když je to škoda, protože je to moc zajímavé téma, kde se dá vyřádit :wink:

Patřím k tzv. vděčným strávníkům. Sním vše, co dostanu na talíř (kromě hub, ty nepozřu :vomit: ). Jsou ale jídla, která moc nemusím, přesto je ze slušnosti sním, jako jsou především sladká jídla. Hlavně žemlovka, to je teda blivajs první třídy plus takové ty rýžové nákypy. Ale žaludek se mi z toho neobrátí.
Ovšem za velký hřích a úchylku považuji právě ono solení před ochutnáním. Jsem s tím děsná! Kořením a pepřím také hodně.
Miluju prorostlé vepřové, muž ho zase nesnáší, ten „dietaří“ na kuřecím a pozře jen prsa. To já když už, tak křidýlka, nejlépe grilovaná. Všeobecně grilování je skvělá záležitost :wink:

Miluju hovězí steaky ze svíčkové, připravené medium rare.
Všeobecně všechno maso hraje prim, bez ostatního bych se obešla. Zabijačka je pro mě velká událost, u které nesmím chybět :)

Miluju obírání kostí a kostiček, žebírka ohryžu, až na nich nic nezůstane a kosti koušu (pokud jsou měkké) a saju z nich morek.
Jsem polévková, mám ráda všechny druhy polévek, jak hustých, ve kterých stojí lžíce, tak vývarů. Vyjma mlékové polévky, to snad ani není polévka :vomit:

Miluju veškeré vnitřnosti - drůbky v polévce, všechny druhy jater, ledvinky.
Ještě doplním - miluju ryby na jakýkoliv způsob, i kapra na Vánoce, rybí polévku taky. Mořské plody, to je mňamka. Ale nesnesu a nikdy nesním zavináče. A nemusím rybí pomazánku, divné, co?
Stejně tak zabijačka - sním vše, může to být i tlusté, prorostlé, apod., ale nedám do pusy tlačenku.

Prostě pro většinu mých známých a kamarádů jsem prase! :lol:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 04.05.09 13:24
klubko píše:Prostě pro většinu mých známých a kamarádů jsem prase! :lol:
:D Takže opět shoda - musíme si dávat majzla na prasečí chřipku… :P

Širín - možná ses jen málo zamyslela - každý má přece nějaké stravovací návyky. Nejvíce kontroverzí je v konzumaci kávy, masa, vnitřností, hub a plodů moře… :D

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 04.05.09 13:25

Klubko - to jsme stejné! Já jím i ty houby.
Nepozřu pouze škraloup z mléka a vůbec teplé mléko.

Jo a pak jsem viděla v TV - nová móda je požírání pražených brouků, fuj, tak to bych blila! Ty nožičky! Jako žrát pavouky. :vomit:

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 04.05.09 13:26
Kerze píše:
klubko píše:Prostě pro většinu mých známých a kamarádů jsem prase! :lol:
:D Takže opět shoda - musíme si dávat majzla na prasečí chřipku… :PŠirín - možná ses jen málo zamyslela - každý má přece nějaké stravovací návyky. Nejvíce kontroverzí je v konzumaci kávy, masa, vnitřností, hub a plodů moře… :D

Vnitřnosti nejím od školky. Vepřové mi obecně taky moc nechutná, ale na určité způsoby ho jím.
Káva mi je šumák… beru ji jako prostředek proti spánku.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 04.05.09 13:30

Neobejdu se bez ranního kafe (s cukrem a smetanou) Černý čaj nevypiju bez cukru a citronu.
Pečivo s máslem nepozřu bez soli (leda by mě k tomu dohnala situace z pohádky Sůl nad zlato).
Nevypila bych teplé mléko (jen v kávě).
Nesnáším koprovku a jí podobné omáčky.
Tučné maso NE :!: (ale miluju anglickou slaninu).
Nesnáším vnitřnosti!

… a určitě si ještě na něco vzpomenu..

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Elena
Znalkyně 383 příspěvků 04.05.09 13:35

Kerze, tvoje top 10 nejlepších by pro mě bylo top 10 nejhorších. :-) Teda kromě tataráku a steaků- to by bylo na vrcholu těch úžasných jídel.
Do všeho nacpu hodně koření (zejména kari), pepř také musí být snad všude. Co by to byl za salát bez balsamica? :-) Sójovka slouží místo magi. Jsem zatížená na kyselé zelí (to dávam i na chleba všude) a kyselé okurky (sním celou zavařovačku).

Asi největší úchylka je moje oblíbená svačina: 100 g plátkového sýra a 100 g šunky. Vždy se dá plátek šunky na plátek sýra, zamotá to ruličky a sní.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 04.05.09 13:36
  • Ráno vždy piju hrnek kafe a půl litru heřmánkového čaje.
  • Kafe může být klidně instantní a když je horké a spěchám, doliju ho studenou vodou z kohoutku. Stejně tak čaj.
  • Nesnídám a obědvám v 11 hodin.
  • Pepřím všechno a hodně.
  • Cítím-li kopr, chce se mi zvracet. Snědla-li bych, zvracela bych stoprocentně.
  • Jsem míchač - nemám ráda kopeček rýže, vedle toho omáčku a průbežné ujídání obojího. Před snězením ráda všechno smíchám a udělám z toho šlichtu. Nutno ale podotknout, že to dělám jenom když jím sama a nikdo mě nevidí.
  • Hážu oříšky/rozinky/a podobně do vzduchu a chytám je do pusy v letu (když mě nikdo nevidí) a pokud ne, užiju si konzumaci těchto pochutin jenom tak na deset procent.
  • Oplatky před konzumací rozebírám na prvočinitele (když mě nikdo nevidí).
  • Z chleba nebo sendviče nejdřív okoušu kůrku, pak sním vnitřek (když mě nikdo nevidí).
  • Miluju slupky z jablek.
  • Odmalička ráda vylizuju (ne doslova, použiju stěrku) mísu od těsta na bábovku.
  • Mlaská-li někdo u stolu, okamžitě se zvedám a odcházím. Někdy to nezdvořile okomentuju. Jednou jsem asi desetiletému mlaskajícímu hošíkovi v autobuse na trase Praha-Brno vytrhla po druhém bonbónu z ruky balíček furé a vyhodila z okénka.
  • Radši nebudu pokračovat. ;-)
Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 04.05.09 13:39

Shanin, Ty seš taky dobrá úchylačka :lol: A s tím vylizováním, tak to dělám bohužel doslova, bez stěrky (jen si to představte), ale samozřejmě ne na veřejnosti :P

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 04.05.09 13:39
Elena píše:
Asi největší úchylka je moje oblíbená svačina: 100 g plátkového sýra a 100 g šunky. Vždy se dá plátek šunky na plátek sýra, zamotá to ruličky a sní.

He he, dělám to úplně stejně. :-) Někdy to ještě rozpeču v mikrovlnce.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 04.05.09 13:39

Já jsem asi vcelku normální :D …jen nemám ráda cokoliv s bublinkama a studeného…pivo piju teplé a limo,cola a tak mě nechutná......jo mám ráda syrové maso…steak jen krvavý a když doma něco dělám,pořád ochutnávám.nap­ř.sekaná,holan­dské řízky a tak…pro zbytek rodiny jsem prase :? Kávu nepiju a nesnáším ovocné čaje…to nejsou čaje.....Jo a rozinky v bábovce…taky vybírám :D Já si všímám hlavně návyků své rodiny a tam je to horší…neteř nejí,ta žere…všude jí to lítá a má obličej 5 cm nad talířem…je jí 21 let.....dala bych ji facku.....švagrová jí zhruba o 45min déle,než všichni ostatní…běžné sousto rozkrojí na 5 kousíčků a předními zuby jakoby s nechutí vezme do pusy…taky na facku.....Dále když je plněná paprika,jedí ji zásadně s chlebem…nakrájí to na kousky,zamíchají chleba na kousky a tu šlichtu jedí lžící…taky lepák!!!A nejvíc nesnáším,když se někdo hrabe v jídle!!!PŘEBÍRÁ MASO,VYKRAJUJE,TŘÍ­DÍ,ODSTRAŇUJE TLUSTÉ,ŽILKY ATD…A říká FŮJ,TADY JE ŽÍLA…kňourání u jídla…To dělá celá přítelova rodina.....A taky si zalívají všechno kečupem,worchestrem a sojovkou.....Na­kopat do pr......

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 04.05.09 13:40

Tak já jsem takové čuňátko co sní téměř vše, co se dá jíst:Miluji hlavně maso ve všech podobách,sladké snad úplně vše kromě zemlbáby a rýžového nákypu(to nemusím,ale sním), nesnáším tlusté maso, to bych se :vomit: a nikdy bych nedala do pusy brouky, červy a jinou havěť, to bych radši pošla hladem :lol: Dál nemám ráda příliš kořeněná a solená jídla a to je tak vše.Jinak si pochutnám třeba na suchých pečených bramborách s kyselým mlékem Mňam :lol:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 04.05.09 13:40

Shanin, Ty jsi drsná. :D

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25858 příspěvků 04.05.09 13:43

Kerze, s dovolením si vypůjším tvé schéma :wink:

• jsem závislá na rajčatech!!! Denně sním průměrně kolem půl kila 8)
  • miluju i ostatní zeleninu - zelí, cuketu, lilek, brokolici, květák - grilovanou, dušenou v páře
  • nejím smažené
  • z koření používám hojně červenou pálivou papriku, chili papričky a kari a ze „zeleného“ bazalku, a rukolu a polníček
  • kávu piju maximálně jednu denně, a beru to spíš jako společenskou záležitost (můj spíše nižší tlak mi nezvedá, po ránu mě neprobouzí a večer mi její pití nebrání v okamžitém usnutí)
  • miluju zelený a bílý čaj (min. 1,5 litru denně) - sáčkový
  • kávu i čaj piju jedině bez mléka, smetany a hlavně bez cukru!! (když mi někdo omylem osladí kávu, nejsem schopna jí pozřít :? (nejde mi o cukr jako takový, ale o tu „pravou“ chuť - k hořké kávě si rádá dám supersladký zákusek)
  • solím pouze vodu na vaření těstovin jinak nesolím vůbec
  • mám ráda ovocné knedlíky, bramborové, tvarohové i kynuté a toho ovoce tam moc mít nemusím a tvarohové taštičky - hlavně aby bylo hodně tvarohu, cukru a másla
  • miluju houby v jakékoli úpravě (kromě smažených)
  • pečivo si nemažu máslem ani jiným tukem (vlastně máslo jím jen když se přidá do pekáče při pečení masa)
  • miluju těstoviny, rýži, brambory
  • miluju mák
  • miluju jogurty - bílé s medem nebo ořechy, ochucené (denně sním minimálně 3 jogurty - a jogurt je moje první jídlo dne)
  • polévky nemusím - jednou za čas si pochutnám na polevce s domácími játrovými knedlíčky (stačily by mi ty knedlíčky), květákové polévce a vyloženě miluju hustou rybí polévku
  • z kuřat (když už) jím prsa i stehna, ale kůžičku stahuju protože bych jí nepozřela
  • nesnáším obecně obírání kostí, takže křidýlka nejím - když maso, tak raději pořádnou flákotu
  • nesnáším „tusté“ (domácí tlačenka jednou za čas mi ale chutná moc!)
  • miluju játra a ledvinky
  • pečlivě vybírám kvalitní olivový olej - mezi řeckými, resp. krétskými
  • obecně mám ráda sladkosti
  • miluju ujídat syrová těsta (na houskové i bramborové knedlíky, kynuté sladké, piškotové, dokonce i listové!! 8) )
  • nesnáším příliš studené věci - nepiju studené nápoje - i mojito si dávám bez ledu, když pivo tak vychlazené, ale chvíli si počkám,
  • ovoce jím celkem málo - určitě ne každý den - když už, tak mi chutná jablko, banán, švestky … a pomeranč si raději vymačkám a vypiju
  • uzeniny prakticky nejím - výjimka je prosciutto crudo a jednou za čas poctivej utopenec :wink:

A oblíbená jídla top ten bez ohledu na pořadí:
1. Caprese - mozzarella, rajčata, bazalka, olivový olej
2. italské risotto na milion způsobů (houbové, hráškové, frutti di mare)
3. těstoviny na milion způsobů
4. suši
5. bramborové placičky a bramboráky
6. ryby a mořské plody na jakýkoli způsob
7. nudle s mákem
8. svíčková
9. tatarák
10. steaky na grilu, biftek (nejraději medium nebo rare)
11. sýry (všechny, kromě tavených) - samotné, s pečivem, se zeleninou, s masem, s čímkoli ..... :D

12. chalvu, baklavu, neplněné rakvičky, medovník, sacher …

Nejvíc nesnáším (a prostě nepozřu):

• mléko (a to tak, že nevím, co by mi kdo musel nabídnout abych se napila)
  • rýžový nákyp
  • krupicovou kaši
  • pudink
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 51 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist