Sametové uklidňující a utěšující vůně a jejich účinky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alviola
Učednice 114 příspěvků 31.03.15 11:15
Uklidňující a "utěšující" vůně

Včera se mi stalo něoo zvláštního. Měla jsem večer hroznou krizi a ačkoliv jsem milovnicí svěžích a květinových vůní, najednou jsem zatoužila po něčem úplně jiném. Po nějaké těžší, sametovější vůni, do které bych se mohla jako schoulit. Takže sjem vylovila staré vzorky a musela se navonět něčím, co jsem dřív vyřadila jako hrozný „smrad“. Znáte to taky? A jaká vůně má na vás takové „utěšující“ účinky?

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Svítilka
Učednice 199 příspěvků 31.03.15 14:02

Zajímavá myšlenka :think: Já jsem dřív používala jako útěchovou Jersey (třeba před zkouškou), kvůli té mýdlové levanduli, ale když nad tím tak uvažuju, je vlastně docela agresivní. Asi to mám naopak - obvykle mám raději sladší kousky, takže uklidňující jsou pro mě svěžejší. A sázka úplně na jistotu je červený čaj od Bvlgari, to je prostě lepší než horké mléko a tisíc koťátek :)

Na poličce 16 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 31.03.15 18:48

nie že by som ju kedysi považovala za smrad, ale neviem si predstaviť nič viac ukľudňujúce než L'Eau d'Ambre

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 78 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Phalaen
sv. Parfema z Kecálburgu 2279 příspěvků 31.03.15 22:04

Já utíkám k Trouble
a No.5 Eau Premiére (obě verze). :srdce:

Na poličce 62 parfémů 9 miniatur 32 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 50 parfémů

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 31.03.15 22:55

vo večerných hodinách, keď mám za sebou dosť náročný deň, tak mi náladu zlepší tiež ťažšia vôňa, korenistá alebo drevistá, napr. Hypnotic poison - to je môj všeliek, ale ukľudní ma aj Jasmin noir, Lyric, Fate …

Na poličce 29 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Uživatel je onlineFrantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21242 příspěvků 31.03.15 23:22

Narazil jsem na tuto unisexku níže, možná některé to usnadní hledání, na mne funguje.

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Mirto di Panarea 

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 01.04.15 08:33

Mirto di Panarea je úžasná vôňa, ale tým, aká je svieža, má na mňa skôr opačný- energizujúci účinok

Alena_In
sv. Parfema z Kecálburgu 3242 příspěvků 01.04.15 10:19

Pro mě je to Iris Poudre, to je pro mě vyloženě muchlací vůně. A sametová a přitom heboučká je Velvet Orchid. ;)

Na poličce 16 parfémů 5 miniatur 18 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 4 parfémy

alviola
Učednice 114 příspěvků 01.04.15 13:51

Přesně, slova, která by mě při té vůni měla napadnout, je sametová :-) Hodně mě v souvislosti s tém zajímá ta nová vůně od Nina Ricci.

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Uživatel je onlineFrantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21242 příspěvků 01.04.15 14:13

@Mandorla
Ano, můj příspěvek byl z poloviny mimo zadání - těžší sametová vůně, nicméně relax poskytuje dostatečný, to bych rád zdůraznil, tralala.

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 01.04.15 15:30

@alviola tak v tom prípade určite skús Lalique Satine

llustrnka
Parfémová maniačka 565 příspěvků 01.04.15 23:52

musím sa opätovne vrátiť do tohto vlákna, pretože po dnešnom náročnom a ubehanom dni som si navečer strekla Amouage Gold a začala som uvažovať, aké zložky v ňom cítim. Povedala som si - kadilo a aldehydy, a šla som skontrolovať sem na aromko. A je tak :lol: malý krok pre ľudstvo, ale veľký pre mňa!!! :lol: Zamatová vôňa to nie je, ale chúlim sa v nej statočne.

Na poličce 29 parfémů 1 miniatura 18 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 02.04.15 09:45

@llustrnka
Ačkoli je od Amouage, byla jsem překvapená, že Gold jsem také vnímala jako chumlací uklidňující vůni. Čekala jsem aldehydovou pecku, která půjde do protoru a místo toho konejšivá náruč.
Vyloženě konejšivě na mě působí i Eau de Lingerie (Guerlain), je tak nádherně pudrová a něžná, ale ta výdrž je opravdu navonět se a honem do postele, ať si schovám alespoň trochu vůně v peřinách :) .

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Narcisa
Učednice 51 příspěvků 03.04.15 11:59

Zrovna včera bylo počasí takové, že jsem měla chuť na vůni, do které bych se mohla zachumlat, uklidňující a hřejivou. Jenže jsem zjistila, že takovou nevlastním, a to dokonce ani mezi vzorečky :think:

Poradíte mi?

Měla by být dostatečně sladká, nejlépe s vanilkou v základu, a s dostatečnou výdrží.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 172 vzorků V tužebníku 19 parfémů

einzelhaft
Učednice 203 příspěvků 03.04.15 13:17

@Narcisa Tak za mě jednoznačně Frapin 1270, na oblečení výdrž úžasná, po tom včerejším rozlití vzorku ji mám pořád na mikině a dokonce i mamka, která mi prošla pokojem se ptala, co tu mám za „slaďárnu“ (ona je na ty svěženky :roll: ) a pro mě teda chumlací rozhodně je. Akorát mám pocit, že z ní mám hlad :lol:

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist