Ulcerozní kolitida

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 13.10.08 13:14
Ulcerozní kolitida

taky někdo z vás bojuje s touto nemocí? já sama osobně jí naštěstí nemám, ale bohužel onemocněl manžel.. má jí už přes 8 let, z toho poslední 2 roky jsou docela perné.. zajímalo by mě, jestli nemá někdo osvědčené některé čaje, vitamíny, antioxidanty, apod.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.10.08 13:35

Hlavně jestli se léčí u nějakého dobrého gastroenterologa, který ho neodbývá! A drží dietu? Pánové s tím mívají problémy…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 13.10.08 13:39

Alenka skús pozrieť toto fórum, môžeš sa tam dozvedieť veľa užitočných vecí http://forum.crohnclub.sk/ , ja som ho objavila, ked som mala tráviace problémy a pomohlo mi sa trochu zorientovať

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 13.10.08 13:43

už rok dojíždí do Ustí, kde je prý gastro.. téměř na nejlepší úrovni. jinak se celou dobu léčil u nás v Žatci, kde mu i přes velké problémy dávali pouze Asacol.. po příchodu do Ustí nasadili léčbu a Asacol mu nechali i nadále, prý mu v žádném případě neublíží.. z čehož vyplývá, že to zřejmě bude lepší vitamín, který neublíží, ale ani nevyléčí :cry: Jinak dietu nedrží žádnou, ani lékař ani odborné publikace u této nemoci vyloženě dietu nepreferují. je to individualní záležitost a každý si musí vysledovat, co mu sedí a co ne. jinak máš pravdu v tom, že s chlapama je to těžký, protože právě jsem mu nabídla dušenou mrkev s bramborem a vehementně se dožaduje řízku!!

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 13.10.08 13:46

Trillian: díky, prostuduju !! jsem vděčná za každou radu i odkaz :P

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.10.08 14:43

Třeba by pomohla podobná dieta jako na dráždivý tračník. Tj. žádná nerozpustná (hrubá) vláknina, která „škrábe“ střevo, a žádné potraviny, které vyvolávají přemrštěný „posunovací“ reflex. (Když spadne jídlo do žaludku, pošimrá se celá trávicí soustava, aby její obsah popojel - proto třeba malé děti nejlíp kakají po jídle - ale pokud trávení dobře nefunguje, reagují střeva na to pošimrání přehnaně a výsledkem jsou křeče, průjem atd.) Což jsou většinou mastné věci jako máslo nebo vepřové řízečky, takřka ve 100% případů kafe, u někoho třeba zelenina, sladkosti nebo smetanové omáčky.
Ale vím, jak je tohle těžké odpozorovat… člověk si musí psát každé jídlo jako pitomec a ještě to pak v mnoha případech není jasné :/
Asacol není vitamín, ale lék na nespecifické střevní záněty. Je určen přímo na vředovou kolitidu a na Crohna.

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 13.10.08 14:55

máme to v rodině.Potěšující je, že se lze v pohodě dožít s touto chorobou vysokého věku. Otec však musí s drobnými přestávkami užívat kortikoidy, jí normálně. Je období, kdy má několik měsíců napostý klid a občas to dá o sobě vědět. Hodně dělá psychika, stress. Vyhnout se tomu, třeba i za cenu užívání antidepresiv. Léků bych se nebála, pomáhají, koneckonců od toho tu jsou.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

13.10.08 22:36

Já s touto chorobou bojuji také 8 let, 5 let jsem fungovala dokonce bez léků, ale letos se to nevím čím pokazilo a zase prášky polykám, naštěstí mi zabírají. Dietu v podstatě nedržím, protože jsem nevypozorovala konkrétní problematické potraviny, jím akorát opatrně luštěniny a snažím se jíst v rámci možností zdravě. Spíše jsem zjistila, že mi třeba vadí větší množství teplého jídla, takže se nepřejídám. Stává se mi, že se mě většinou ženy ptají jak je možné, že jsem tak pořád štíhlá a netuší, že to není zadarmo, zrovna dnes jsem byla na kontrole v nemocnici a brzy tam půjdu zase .. Nemoc se mi poprvé projevila v době, když jsem trávila spoustu času v práci a nechala si hodně nakládat ve stresujícím prostředí, do té doby jsem nebyla vůbec nemocná, a tak jsem se nad sebou zamyslela a zvolnila jsem tempo, ale tuto nemoc už mi nikdo neodpáře.

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 22.10.08 12:47

Zkuste Probiosan od firmy Energy, doporučil mi ho imunolog - mám dlouhodobé problémy s trávením, ne u.k., u mě je to z dlouhodobé antibiot.terapie a pomáhá mi. Není to sice žádný zázrak, účinky jsou ale znatelné, a když se vyvarujete stresu, atd., tak to třeba zabere.

Na poličce 2 parfémy 1 miniatura 12 odstřiků 82 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 22.10.08 13:37

to je přesně ono - první věty z úst lékařů - buďte v klidu a vyvarujte se stresu :roll: to by ale člověk musel vyhrát milion, být doma a nenervovat se v práci.. v dnešní době si myslím zažívá stres tak 8 z 10 lidí :cry:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.10.08 14:47

Myslím, že trochu se to omezit dá - změnit přístup k životu, naučit se nějaké relaxační techniky, sportovat, vyměnit práci/manžela :) Určitě se z nerváka nestane beránek, ale něco se dá podniknout vždycky.
Nejhorší prý je stres ze situace, kterou nemůžeme ovlivnit. Proto jsou ředitelé a manažeři méně stresovaní než podřízení, přestože mají víc práce a odpovědnosti.

Arome lenous
Nováček 1 příspěvek 18.04.09 20:17

Ahoj Aleno.Jsem taky ze Zatce, UC mam 6 let,lecim se u dr.Vokracky a moc mi nepomaha. :( Muzes mi poradit jak se dostat do toho Usti?Potrebuju doporuceni?dekuji

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 18.04.09 20:30

jasně, písnu Ti do SZ

Ambrožová Lenka  19.04.09 12:58
Ada píše:
Třeba by pomohla podobná dieta jako na dráždivý tračník. Tj. žádná nerozpustná (hrubá) vláknina, která „škrábe“ střevo, a žádné potraviny, které vyvolávají přemrštěný „posunovací“ reflex. (Když spadne jídlo do žaludku, pošimrá se celá trávicí soustava, aby její obsah popojel - proto třeba malé děti nejlíp kakají po jídle - ale pokud trávení dobře nefunguje, reagují střeva na to pošimrání přehnaně a výsledkem jsou křeče, průjem atd.) Což jsou většinou mastné věci jako máslo nebo vepřové řízečky, takřka ve 100% případů kafe, u někoho třeba zelenina, sladkosti nebo smetanové omáčky.
Ale vím, jak je tohle těžké odpozorovat… člověk si musí psát každé jídlo jako pitomec a ještě to pak v mnoha případech není jasné :/
Asacol není vitamín, ale lék na nespecifické střevní záněty. Je určen přímo na vředovou kolitidu a na Crohna.

Nejsem lékař, jen sestra, ale ze své nemocniční praxe vím, že obvykle lidé trpící UC hrubou vlákninu špatně snáší. Někdy dojde i ke zhoršení stavu. Nejednou jsem zažila případ, že i po požití např. oříšků a pod. dojde k takovému zhoršení, že byla nutná operace. Naopak u nás se doporučuje ani né tak dieta, ale strava velmi dobře stravitelná a bezezbytková. Např. rýže a pod.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist