Un Matin d´Orage

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

coquelicot
Nováček 5 příspěvků 19.07.10 14:57
Un Matin d´Orage

Napadla by někoho vůně podobná, ale s lepší výdrží…Jemná, sametová vůně bílých květin s citrusy či zázvorem? Žádná atomová bomba…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 19.07.10 16:34

Private Collection Tuberose Gardenia od Estée Lauder a Do Son od Diptyque, společně s Un Matin jsou jako sestry.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5241 příspěvků 19.07.10 18:24
ledifia píše:
Private Collection Tuberose Gardenia od Estée Lauder a Do Son od Diptyque, společně s Un Matin jsou jako sestry.

PC mají ještě ( pravděpodobně ) v pražském butiku EL v Palladiu,.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

moajli
sv. Parfema z Kecálburgu 3125 příspěvků 25.07.10 08:02

mno, osobně Un Matin d´Orage mám, používám a líbí se mi, kdežto Priv.Coll.Tuberose Gardenia jsem nemohla vydýchat a bohužel musela z domu…jemná vůně to tedy zcela jistě není, podobnost tam určitě je ale sestrami bych to rozhodně nenazvala :conf:

Na poličce 45 parfémů 12 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 25.07.10 15:05
coquelicot píše:
Napadla by někoho vůně podobná, ale s lepší výdrží…Jemná, sametová vůně bílých květin s citrusy či zázvorem? Žádná atomová bomba…

OSOBNĚ by mě ani nenapadlo hledat podobnou, ale koupila bych si ZASE (potřetí) Un Matin d´Orage.
Ve své kategorii je podle mě úplně nejlepší, nezaměnitelná, výdrž je více než dobrá, nemá ji co déle fixovat (ani by se k takové vůni nějaký dřevitý nebo kořeněný základ nehodil). Prostě je potřeba po 4 hodinách přestříknout :P

Podobu bych hledala třeba u Estee Lauder - PC Jasmine White Moss - ta má značnou výdrž a je podobná v té bílé květinovosti. Taky třeba Une Fleur je podobná a dobře na mě drží (ale ta je zcela nesehnatelná a cenově úplně jinde).

Při porovnání ceny a kvality - neměnila bych ! Un Matin je perfektní a jde už sehnat za rozumné peníze. A když nebudeš vědět, co s penězi, doplň ji o tělový krém :wink: pak vydrží vonět opravdu celý den.

Na poličce 0 parfémů 2337 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

jana2
Učednice 99 příspěvků 26.07.10 08:16
Mitzi píše:
coquelicot píše:

OSOBNĚ by mě ani nenapadlo hledat podobnou, ale koupila bych si ZASE (potřetí) Un Matin d´Orage.
Ve své kategorii je podle mě úplně nejlepší, nezaměnitelná, výdrž je více než dobrá, nemá ji co déle fixovat (ani by se k takové vůni nějaký dřevitý nebo kořeněný základ nehodil). Prostě je potřeba po 4 hodinách přestříknout :P

Podobu bych hledala třeba u Estee Lauder - PC Jasmine White Moss - ta má značnou výdrž a je podobná v té bílé květinovosti. Taky třeba Une Fleur je podobná a dobře na mě drží (ale ta je zcela nesehnatelná a cenově úplně jinde).

Při porovnání ceny a kvality - neměnila bych ! Un Matin je perfektní a jde už sehnat za rozumné peníze. A když nebudeš vědět, co s penězi, doplň ji o tělový krém :wink: pak vydrží vonět opravdu celý den.

Souhlasím s Mitzi. Un Matin d´Orage jsou bílé květiny, ale ne takové, že se z nich člověku za pár minut zvedne žaludek, což třeba mně zaručeně dělá Do Son a podobné bomby z bílých květů. :P Kde sháníš Mitzi Un Matin za rozumné peníze?? V Černé růži určitě ne :whistle:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 26.07.10 10:11

ne, to ne :lol:

obě jsem objednávala přes eBay z USA

http://cgi.ebay.com/…Goutal-Un-Ma … 5ad4cf4bb0

(dnes s poštou vychází na 1630,–)

opakovaně jsem ji vídala za „pár“ korun na elninu a xparfémech, ale aktuálně je asi v čr vyprodaná…

edit eBay: pokaždé mi to vyhazuje jiné poštovné :shock: a u některých parfémů jsem objevila, že neposílá do čr :| to je pro mě novina, u tohoto prodejce jsem nakupovala k maximální spokojenosti aspoň 4× :conf: takže kdyby to nešlo http://www.escentual.com/annick-goutal/ … dorage002/

není to teda laciné, (poštovné 9,50 = celkem 2.480 Kč) ale zato naprosto spolehlivé a za pár dní doma :wink:

Na poličce 0 parfémů 2337 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 24 parfémů

Fleur  27.07.10 16:29

Pro mě jsou bílé květiny nebezpečné - někdy se z nich začne točit hlava i žaludek mně, vždycky pak manželovi. Un Matin d´Orage jsem tedy zpočátku přivítala s chladnou hlavou i srdcem a teprve před nedávnem ostražitě vyzkoušela. Je to opravdu nádherná vůně a hledat za ni náhradu - souhlasím s Mitzi - by bylo ošidné. PC Tuberose-Gardenia od EL, jakkoli je kvalitní a právem má své obdivovatele, je oproti ní opravdu těžkotonážní máslová zbraň.

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23751 příspěvků 31.07.11 13:20

Co si matně pamatuji ze své zkoušky PC Tuberose-Gardenie, tak jsem ji vnímala jako velmi výraznou, skvěle držící, opulentně květinovou vůni … … a nesedla mi.

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9443 příspěvků 31.07.11 21:39

Ona nesedla skoro nikomu, koho znám :twisted:

Já po ní kdysi moc toužila, ale v běžném prodeji nebyla a utekla mi tady v bazaru. Dala jsem tam nějakého smutného smajla a po týdnu nebo dvou jsem měla SZ (od té rychlejší), jestli ji chci, že ji posílá dál. U mně se taky ohřála sotva měsíc a šla zase dál. Je krásná, ale skoro nenositelná.

Opakem je např. Ô de l'Orangerie - snadno nosetelná, ale voňavý obláček bílých květů strašně rychle zmizí.

Proto opěvuju Un Matin d´Orage - je skvěle nositelná a přitom hezky drží.

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23751 příspěvků 31.07.11 21:52

Já budu muset Un Matin d'Orage příště v Madeleine zkusit. Posledně jsem tam na ni koukala, ale už jsem na sobě neměla volné místo. :)

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 31.07.11 23:01

Un Matin d´Orage vlastním také a opravdu se jí jen stěží některá vůně vyrovná. Přesto jako nejpodobnější mi přijde Kenzo Amour Florale - je také květinově bílé, ale přesto lehounké a nositelné.

Jinak kdybych si měla vybrat deset nekrásnějších romantických květinových vůní, tak Un Matin d´Orage by mezi nimi dozajista byla… Pro mne je to vlastně nejkrásnější bílá květinová vůně, co znám.

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 02.08.11 14:29

Mne sa zdá dosť podobná Fleur de Liane od L´Artisana, ale neporovnávala som priamo a už vôbec som neporovnávala výdrž

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 02.08.11 15:04
janali píše:
Mne sa zdá dosť podobná Fleur de Liane od L´Artisana, ale neporovnávala som priamo a už vôbec som neporovnávala výdrž

Fleur de Liane jsem měla kdysi a pak jsem ji prodala. Nejsou si vůbec podobné - Liane je o mnoho kyselejší…

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5096 příspěvků 02.08.11 15:38
maricka píše:
janali píše:
Fleur de Liane jsem měla kdysi a pak jsem ji prodala. Nejsou si vůbec podobné - Liane je o mnoho kyselejší…

Souhlas! Fleur de Liane jsem nerozdýchala, nad Un Matin d´Orage si slastně lebedím :-)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist