Už jen připomínky bývalé krásy. Jak je to vlastně možné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25852 příspěvků 18.04.09 21:32
Už jen připomínky bývalé krásy. Jak je to vlastně možné?

Začalo to nevinně. Pořád jsem vzpomínala na milovanou Magii Noire , takovou, jakou jsem ji znala z počátku 90. let (byla následně celkem drasticky přeformulována, o změnách flakonu nemluvě) ..... až jsem se dostala k vintage flakonu … a teď si užívám tu drahocenou, pak oplakávanou a nakonec znovunalezenou vůni :heart:

Jenomže tím to neskončilo. Vzpomněla jsem si na jednu z oblíbených maminčiných vůní - Toscu . Před pár lety jsem jí impulzivně vyzkoušela, když mi padla do oka v nějaké drogérii, ale to byl dost otřesný zážitek. Zase to bylo něco úplně jiného!! :? Takže, po skvělé zkušenosti s vintážní Magií Noire jsem si obstarala vintážní Toscu. A je to zase trefa do černého - krásná kolínská, s intenzitou dnešních toaletních vod, lehce orientální a v neposlední řadě … vstupenka do minulosti.

No, a do třetice jsem si vzpomněla na Miss Dior . Ta se mi vždycky líbila, ale v osmdesátých letech jsem byla ještě přeci jenom hodně malá (a pak mladá) a spíš jsem jí obdivovala na mamince nebo na jiných ženách. To, co se prodává pod názvem Miss Dior nyní, to je opět jiná vůně, několikanásobně přeformulovaná. Tak jsem si sehnala vintážní Miss Dior (jednu ze 70. a jednu z 80. let - a je to jedna z nejženštějších vůní, co znám
Velký rozdíl mezi „původní“ a „novou“ (od roku 92) verzí popsala dokonale Ada, ve svém článku: http://www.arome.cz/index.php?… … lanek=1028

Takže pozor. Nezměnil se vám nos a nejedná se ani o „vzpomínkový optimismus“. Příčinou toho, že vůni nepoznáváte, je její reformulace. :D.

Magie Noire - Lancôme (1978) Černý rybíz, hyacint, bergamot, malina, med, tuberóza, narciska, orientální růže, pačuli, vetiver, cibet, kastoreum,

Tosca - Muelhens (1921)

Aldehydy, bergamot, citron, pomerančový květ, jasmín, iris, růže, ylang-ylang, ambra, benzoin, pižmo, santal, vanilka, vetiver Amber, Benzoin,

Miss Dior - Christian Dior (1947) Šalvěj, gardénie, galbanum; růže, nerali, jasmín; větvičník, pačuli, labdanum

A co vy a vintážní vůně ...........? :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.04.09 21:48

domenico, to mám stejné, chce se mi plakat z těch přeformulací a letmostí mnoha moderních parfémů. Také nejsem sběratelka, jen asi požitkářka a obdivovatelka :), a tak mám jen pár kousků: Magie Noir, Miss Balmain, First a Chloé. Ale jak se divám na současné trendy ve výrobě parfémů, tak se asi nebudu divit když půlka mé políčky brzy stane vintážní :cry: . Dalo by se říct i to, že když se parfém přestane vyrábět a špatně se shání - je to už vzácný kousek.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 18.04.09 21:54

Domenico - to jsi založila vlákno speciálně pro mě! (Abys bičovala mé nervy!) :D

Ráda bych byla sběratelkou vintage parfémů - no na to nemám prostředky :( Ulovila jsem aspoň miniatury Magie Noir - placatky, ale moc bych chtěla tu černou - že já jsem ji blbec kdysi vyhodila! A ještě jsem sehnala (díky Hafíkovi) Armani pour Femme.- té je naštěstí stovka, tak mi snad nějakou dobu vydrží, šetřím si ji. Kdyby byla moje polička celá vintage - vůbec bych se nezlobila!
Ještě mám Night od Laury Biagiotti - také ji zařízli!
Miss Dior bývala krásná vůně - nedávno jsem ji očichala a opravdu je to něco jiného.
V krabičce od Toscy mám knoflíčky (je tvrdá kvalitní) a ještě je na ní cenovka - 7 marek.

A souhlasím, že parfémy bývaly kvalitnější - nesetkala jsem se se zkaženým!

Oleko - máš jich víc - Asja, Armani …samé nedostupné kousky!

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.04.09 22:11

janas, ano , Armani a také Asja Fendi, první Fendi (pro mě je dokonalá vůně, naštěstí se ještě dá sehnat za normální peníze), některé vůně Van Cleef and Arpels, Donny Karan , jmenovat můžeme donekonečna.
Caron také udělal hodně přeformulací (vintažní Narciss Noir má hodně společného s Magie Noir, moderní - je sušší a postrádá ty lahodné a omamné specifické tony :cry: ).

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.04.09 22:57

janas, máš také ty vintažní Gio , a teké Night od Laury Biagiotti, tahle vůně mě opravdu potěšila, doposud mám vzorek, je to velmi pěkná vůně, mě se takové líbí, husté a svůdné, aby bylo přímo cítit bud´ pačuli nebo pižmo :lol:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 18.04.09 23:03

Ohledně Narcisse Noir se mi líbilo hodnocení od Turina - kvůli té reformulaci. :D (Ten vintage parfém ti závidím - v dobrém!)
Ty původní verze slavných parfémů měly charakter a duši a byly nezaměnitelné a nezapomenutelné.
Novinky v parfumérkách už ani neočichávám - než dojedu domů, už nevím, jak to vonělo.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.04.09 23:12

Vintaž Narcisse Noir jsem objednala vzorek na TPC, a ted´ se mučím, protože, by to chtělo větší množství :lol: .
A ted´ jsem na sebe pod vlivem této diskuze šplíchla Balahé :lol: , ještě není moc stará vůně, asi z 80 let, ale pořád je krásná, má ten svůj charakter, zdá se mi že v létě bude krásná.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 18.04.09 23:16

Já myslela, že ten čistý parfém NN co máš, že je vintáž? A jestli ne, tak jak moc se liší od toho vzorku?

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 18.04.09 23:18
janas píše:
Já myslela, že ten čistý parfém NN co máš, že je vintáž?

ne, ten je moderní, je krásný, to není pochyb, nosím ho často, líbí se mi i takový, ale toužila jsem poznat vintažní, tak jsem se rozhodla pro vzorek, byla bych moudřejší - nedělala bych tohle :lol:

myslím si že ve vintažním jsou ty lahodné indické koření, které vnímám i ve staré Magie Noir, přidávají takový sametově lahodný ton, který ti nejdřív vzkrouží a pak úplně snese hlavu ( je to obrazně :lol: ), ale je to tam.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 18.04.09 23:37

Tak teď se mi o něm bude zdát! :D

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25852 příspěvků 19.04.09 00:05

Já mám několik vintážních krásek alespoň v miniaturkách. Takže se občas kochám a dopuju krásou vůní které už skončily anebo vůní, které byly změněny, jako třeba: Gió, Lou Lou, Armani pour Femme, Fendi, Krazy Krizia, Asja, Paloma Picasso …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 19.04.09 12:02

Vintáž? co vám ubohá mateřština udělala?

Včera jsem našla ve skříni se šitím postarší Diorissimo, které jsem milovala a moje máma ho milovala v dobách, kdy bylo cítit konvalinkama a ne olupovačem nátěrů.
Jinak tak někde vůkol mám: Dvě Liberté Acdulée, nejlepší letní polejvačky ever. Dvakrát Asju, do konce života. Objednala jsem si další Gentianu - 30eur/125, no neberte to. Dvaadvacítka - miluju Dvaadvacítku. Inou

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 19.04.09 18:48

Kdo milujete chyprové vůně zásobte se, brzo budou vintage všechny vůně obsahující větvičník. Osekají ho ještě víc než je teď - od ledna 2010 bude jeho použití zredukováno na minimum…

http://perfumeshrine.blogspot.com/2009/ … itrus.html

Eau de Hadrian nebude už nikdy co býval a Mandragore nejspíš teké ne.A nejsou jediné

Kdyby se EU radši zabývala podstatnějšími věcmi než regulacemi váhy kostek másla a przněním uměleckých děl restrikcemi

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 20.04.09 00:34

A Passion také ne… :roll: :hyster:

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 20.04.09 01:24

To znamená že se změní i Mitsouko ??? :shock: :evil: :cry:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist