Užitečné drobnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 28.04.09 11:26
Užitečné drobnosti

Ada v tématu Fann zmiňuje, že třeba Chanel No. 5 se nedává testovat na papírku. Proč?

A je možné tady zmínit další užitečné drobnosti a zajímavosti, které by bylo dobré vědět?
Nebo odkazy na další témata jinde, třeba ohledně skladování vůní atd.

Se zaměřením zejména na nováčky, tj. i to co mazačkám (to je hrozné slovo) připadá úplně samozřejmé.

Dík. :lol:

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.04.09 11:54

Protože No. 5 je aldehydová vůně a ty se na papírku nikdy nerozleží tak jako na kůži. Na papírku je cítit akorát mýdlo s jelenem.
Pro lehké svěží vůně to zase platí často naopak - na papírku jsou hezčí a mají delší výdrž. Podobně se pak chovají na oblečení.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 29.04.09 09:07
-

Užitečná drobnost pro začátečnice při nákupu parfému přes internet:

Parfém by při prvním použití neměl jít hned vystříknout, až po několikaterém stisknutí rozprašovače. Hadička by měla být prázdná - pokud to tak není, je to známka předešlého zkoušení parfému (což u internetového obchodu opravdu neočekáváte a nehodláte tolerovat!)
Kostrbatě napsáno, zní to logicky a samozřejmě, že, ale mě to při první špatné zkušenosti hned nenapadlo, radost z parfémků byla veliká…

Nevím, jestli by kvůli výše uvedenému šel nákup reklamovat, spíš ne, ale kdyby se mi to stalo více než jednou (u jednoho internetového obchodu), hezky bych se s tímto obchodem do budoucna rozloučila.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 22.10.11 09:52

Docela by mne zajímalo, jaké máte zkušenosti s rozdílem papírek x kůže.
Takže moje zkušenost:
Vůně na papírku je obvykle sladší než na mé kůži.
Vanilka na papírku jen málokdy znamená, že bude cítit i z mé kůže.(Všimla jsem si, že potřebuji kombinaci vanilka a pižmo, bez toho vanilka není cítit.)
I velmi silná a „trvanlivá“ vůně na papírku nezaručí, že na ruce vůně do hodinky nezmizí,neucítím ji já ani mnou o očichání požádaná osoba.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luci23
Parfémová maniačka 712 příspěvků 22.10.11 12:23

Souhlasím s tou sladkostí - taky mám všechny vůně na papírku sladší než na kůži. Ale jinak tohle celkově závisí hlavně na tvé kůži, jak už tu bylo několikrát řečeno, každá pokožka je jiná a na jednom je vůně dokonalá, na druhém nic extra.. ač jde o tu samou.. tohle se nedá škatulkovat..

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 22.10.11 20:48

Já vím, že je to hodně individuální jak vůně vyzní na kůži, ale zdá se mi to zajímavé, jaké mohou být rozdíly a jak moc velké rozdíly obecně jsou při ovonění papírku x kůže :-D

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 15.11.11 19:21

Někdy se může stát, že parfém, který dostanete si s vaší kůži příliš nerozumí, není třeba jej hned zavrhnout ale je možné jej klidně aplikovat na oblečení, do vlasů atd. Krásně vůně drží hlavně ve vlněných, kašmírových věcech, v kožešinách.
Pokud mám vůni, která je krásná ale mám pocit, že je na mě někdy moc silná tak ji aplikuji třeba na lem sukně a tak mě neotravuje přímo pod nosem a když jdu tak se vůně line za mnou.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 15.11.11 19:23
danaada píše:
Já vím, že je to hodně individuální jak vůně vyzní na kůži, ale zdá se mi to zajímavé, jaké mohou být rozdíly a jak moc velké rozdíly obecně jsou při ovonění papírku x kůže :-D

navíc to záleží na tom v jakém je žena zrovna období cyklu a taky co ten den snědla - na druhou stranu znám holky co na nich voní téměř všechno a vždy a pak takové co na jejich kůži zase všechno skysne.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist