Užitečné drobnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 28.04.09 11:26
Užitečné drobnosti

Ada v tématu Fann zmiňuje, že třeba Chanel No. 5 se nedává testovat na papírku. Proč?

A je možné tady zmínit další užitečné drobnosti a zajímavosti, které by bylo dobré vědět?
Nebo odkazy na další témata jinde, třeba ohledně skladování vůní atd.

Se zaměřením zejména na nováčky, tj. i to co mazačkám (to je hrozné slovo) připadá úplně samozřejmé.

Dík. :lol:

Na poličce 52 parfémů 1537 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 28.04.09 11:54

Protože No. 5 je aldehydová vůně a ty se na papírku nikdy nerozleží tak jako na kůži. Na papírku je cítit akorát mýdlo s jelenem.
Pro lehké svěží vůně to zase platí často naopak - na papírku jsou hezčí a mají delší výdrž. Podobně se pak chovají na oblečení.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 29.04.09 09:07
-

Užitečná drobnost pro začátečnice při nákupu parfému přes internet:

Parfém by při prvním použití neměl jít hned vystříknout, až po několikaterém stisknutí rozprašovače. Hadička by měla být prázdná - pokud to tak není, je to známka předešlého zkoušení parfému (což u internetového obchodu opravdu neočekáváte a nehodláte tolerovat!)
Kostrbatě napsáno, zní to logicky a samozřejmě, že, ale mě to při první špatné zkušenosti hned nenapadlo, radost z parfémků byla veliká…

Nevím, jestli by kvůli výše uvedenému šel nákup reklamovat, spíš ne, ale kdyby se mi to stalo více než jednou (u jednoho internetového obchodu), hezky bych se s tímto obchodem do budoucna rozloučila.

Na poličce 52 parfémů 1537 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 861 příspěvků 22.10.11 09:52

Docela by mne zajímalo, jaké máte zkušenosti s rozdílem papírek x kůže.
Takže moje zkušenost:
Vůně na papírku je obvykle sladší než na mé kůži.
Vanilka na papírku jen málokdy znamená, že bude cítit i z mé kůže.(Všimla jsem si, že potřebuji kombinaci vanilka a pižmo, bez toho vanilka není cítit.)
I velmi silná a „trvanlivá“ vůně na papírku nezaručí, že na ruce vůně do hodinky nezmizí,neucítím ji já ani mnou o očichání požádaná osoba.

Na poličce 14 parfémů 11 miniatur 51 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luci23
Parfémová maniačka 712 příspěvků 22.10.11 12:23

Souhlasím s tou sladkostí - taky mám všechny vůně na papírku sladší než na kůži. Ale jinak tohle celkově závisí hlavně na tvé kůži, jak už tu bylo několikrát řečeno, každá pokožka je jiná a na jednom je vůně dokonalá, na druhém nic extra.. ač jde o tu samou.. tohle se nedá škatulkovat..

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

danaada
Parfémová maniačka 861 příspěvků 22.10.11 20:48

Já vím, že je to hodně individuální jak vůně vyzní na kůži, ale zdá se mi to zajímavé, jaké mohou být rozdíly a jak moc velké rozdíly obecně jsou při ovonění papírku x kůže :-D

Na poličce 14 parfémů 11 miniatur 51 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 15.11.11 19:21

Někdy se může stát, že parfém, který dostanete si s vaší kůži příliš nerozumí, není třeba jej hned zavrhnout ale je možné jej klidně aplikovat na oblečení, do vlasů atd. Krásně vůně drží hlavně ve vlněných, kašmírových věcech, v kožešinách.
Pokud mám vůni, která je krásná ale mám pocit, že je na mě někdy moc silná tak ji aplikuji třeba na lem sukně a tak mě neotravuje přímo pod nosem a když jdu tak se vůně line za mnou.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 15.11.11 19:23
danaada píše:
Já vím, že je to hodně individuální jak vůně vyzní na kůži, ale zdá se mi to zajímavé, jaké mohou být rozdíly a jak moc velké rozdíly obecně jsou při ovonění papírku x kůže :-D

navíc to záleží na tom v jakém je žena zrovna období cyklu a taky co ten den snědla - na druhou stranu znám holky co na nich voní téměř všechno a vždy a pak takové co na jejich kůži zase všechno skysne.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist