Uživatelské perličky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 11.08.07 10:13

Tuhle jsem procházela Aukro, okukovala vůně, narazila jsem na nějaký zbytek Samsary a čtu popis prodávajícího:
„Samsara je květinová orientální směs od Guerlaina, energická a svěží, se smyslným pudrovým nádechem santalového dřeva.“
Svěží? Tenhleten poctivě těžký orient plný jasmínu, dřeva a téměř dusivého pižma je svěží ?!

Narazily jste taky na podobné „školní perličky“? :)

Bezva úlovky jsou někdy na elninu, třeba u letošní x-té svěží odnoži 212 Splash tam někdo píše, že je to vůně „čistoty a svěžesti“ a pak to korunuje tvrzením, že je ale „každopádně originální“ :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 11.08.07 14:06

Cosmo a srovnání Safari a Budoiru,to je opravdu,omlouvám se,poněkud střelené od boku.Chudák,kdo by na tohle naletěl a v domnění,že si kupuje druhé Safari,zakoupil Budoir nebo naopak.Naštěstí další dva názory tohle uvádějí na pravou míru.Vím,že to jsou všecko subjektivní dojmy,ale tohle mne prostě osobně zaujalo,jako nesmysl.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 11.08.07 14:39

Asi tam našla nějaký lehce podobný tón :)

Ještě k názorům, nepřestává mě fascinovat, jak jsou někteří lidi schopní na základě něčího názoru koupit naslepo vůni. Opět viz elnino, pár dnů zpátky: „na základě vašich názorů jsem si koupila XY a nějak mi nesedí, prodám za xxx,–“ :D

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 11.08.07 15:16

Přiznám se,že jsem vůni koupila naslepo,ale ne na základě něčího názoru,prostě proto,že mne přitahovala a pokaždé jsem měla dopředu rozmyšleno,kam s ní,když to bude moc velký průšvih.Mimochodem na už mnou zmiňovaném Cosmo někdo píše,že naslepo koupil celý Guerlain,klobouk dolů.tomu říkám odvaha,pokud nešlo o přehánění a chlubení se.Ovšem dotyčná už dále nesděluje nic o tom,jestli jí všecky parfémy zn.Guerlain seděly a silně o tom pochybuji. ;)

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 11.08.07 16:06

No,ale když nad tím tak uvažuju,vášeň je vášeň,možná šlo o sběratelku,kdoví.

kotu
Učednice 46 příspěvků 11.08.07 20:29

Ahoj, já se musím podobných názorů zastat, je fakt, že třeba někdy střílí od boku a píšou blbiny, jenom, aby něco napsaly, ale zas si myslím, že co nos, to názor. Co pro někoho je řídká letnička, druhý může pokládat za vůni max na večer, jestli ji vůbec unese. Nekamenujte mě prosím:-))))) Mimochodem dneska jsem zkoušela vzorek Eternity od CK a nemůžu si pomoct, cítím tam badyán a to asi budu jediná:-))) Ještě k tomu kupování jenom na základě názoru ostatních: Nemám moc možnost se dostat do parfumérek a tak Adiny recenze, složení + názory na Cosmu a Elninu, jsou kolikrát jediná informace, které o parfému mám a ze své zkušenosti můžu říct, že jsem se dostkrát spálila a že to asi fakt nefunguje:-)))) Není nad to si parfém očuchat:-))

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 11.08.07 20:50

Jaaj,Kotu,kdybys věděla,co kolikrát cítím v některých parfémech já…ale taky si myslím,že čich se individuální záležitost,může se i měnit a vyvíjet,proto ty popisy a recenze beru jako subjektivní záležitost,vypíchla jsem to srovnání Budoiru a Safari právě protože,obě vůně znám,Safari beru,Budoir byl pro mne a na mně, děs a kdybych to nevěděla a spolehla se na tohle srovnání,tak bych těžce naletěla,hodně uživatelek si leckde žádá srovnání s jinou vůní,kterou znají a pak jsou zklamané.Taky se do pořádné parfumérky dostanu málokdy,už kvůli tomu,že s dítětem se špatně cestuje samotné ženské,takže si čtu recenze,hledám v nich inspiraci,pobavím se, někdy nesouhlasím,občas koupím i parfémek bez vyzkoušení,ale opravdu nikdy ne,jen protože ji někde dvě tři majitelky pochválily,to ne,může mne ta recenze ovlivnit,to ano,ale ne zásadně,spíše si vyberu a pak teprve čtu,co kdo o té vůni píše a opravdu,není nad to,kupovat vyzkoušené,ale někdy je to krásný adrenalin,čekat,co se z balíčku vyklube.:)

Bell  28.08.07 03:44

Pokud už kupuji (vyjímečně, stalo se to jen jednou) parfém bez vyzkoušení, pak jen tehdy, pokud je jeho složení velmi blízké tomu, který používám a používám ráda. Pokud možno i tak, aby to „sedělo“ v hlavě, srdci i základu. Riskla jsem takhle jednou, když jsem kupovala 5th Avenue od E. Arden, a nespletla jsem se, seděl. Jen nedrží tak, jak bych čekala od tak slavné značky. No a nakonec jsem si tuhle svou zkušenost potvrdila a ověřila i tady v recenzích. Není to prostě vůně na celý den, ale např. na večer ano, tak dlouho se málokdy někde zdržím, aby vyvoněl zcela. V tomhle případě se mi ten risk ještě docela vyplatil, ale opakovat ho už asi nebudu.

eva  29.08.07 18:51

kotu: přidávám se k názoru subjektivity: vůně jsou silně spojeny s emocemi a prožívání každého člověka je rozdílné /pochybuju, že existují dva lidé, kteří prožívají situace a události naprosto identicky/, proto je rozdílné i vnímání vůní: nebudou existovat dva lidi /možná dvojčata ano:)/, kteří vnímají tentýž parfém nachlup stejně - i proto je v podstatě nesmysl kupovat vůni podle názoru někoho jiného - zvlášť pokud dotyčného neznáme a neznáme jeho vkus: v opačném případě se dá teoreticky částečně určit možnost obliby daného parfému, ale nikdy ne na 100% a vždycky to bude riziko /na druhé straně spousta lidí možná ve slepých nákupech na internetu hledá riziko - adrenalin ve smyslu „co z toho vyleze“, ale půjde převážně o dámskou záležitost :)/. Na druhé straně intuivně, podle vlastního dojmu nás někdy / i bez názoru druhých lidí/ přitáhne ten správný parfém /mně samotné se ono „intuitivní“ nutkání koupit, nutně očichat apod. stalo u mých zatím nejoblíbenějších vůní :)/

Objektivní a pro všechny shodně platné hodnocení vůni neexistuje a doufám ani nikdy existovat nebude: měli bychom po pestrosti a po zábavě :)

eva  29.08.07 19:04
Ingrid píše:
Jaaj,Kotu,kdybys věděla,co kolikrát cítím v některých parfémech já…ale taky si myslím,že čich se individuální záležitost,může se i měnit a vyvíjet,proto ty popisy a recenze beru jako subjektivní záležitost,vypíchla jsem to srovnání Budoiru a Safari právě protože,obě vůně znám,Safari beru,Budoir byl pro mne a na mně, děs a kdybych to nevěděla a spolehla se na tohle srovnání,tak bych těžce naletěla,hodně uživatelek si leckde žádá srovnání s jinou vůní,kterou znají a pak jsou zklamané.Taky se do pořádné parfumérky dostanu málokdy,už kvůli tomu,že s dítětem se špatně cestuje samotné ženské,takže si čtu recenze,hledám v nich inspiraci,pobavím se, někdy nesouhlasím,občas koupím i parfémek bez vyzkoušení,ale opravdu nikdy ne,jen protože ji někde dvě tři majitelky pochválily,to ne,může mne ta recenze ovlivnit,to ano,ale ne zásadně,spíše si vyberu a pak teprve čtu,co kdo o té vůni píše a opravdu,není nad to,kupovat vyzkoušené,ale někdy je to krásný adrenalin,čekat,co se z balíčku vyklube.:)

Budoir x Safari:
oba parfémy jsem vlastnila a musím se trochu zastat daného autora/autorky: po mnoha hodinách v základu Safari vystrkují růžky stejné tóny, které se objeví po rozvonění Budoiru: ale předpokládám, že tyto tóny vnímají jen hodně „zčichané“ osoby a ty, které se zaměřují speciálně na Budoir a jemu podobné vůně mají rády: Budoir-mánií jsem nakazila pár lidí ve svém okolí: a až jsem se sama divila, v čem ho pak cítily:-))
Mimochodem: podobné srovnání jsem četla i na webech v angličtině: snad na basenostes /?/, kde se objevilo přirovnání Safari k Budoiru a naopak. Mě zase hodně zaskočily některé recenze na Budoir na elninu/než byly smazány/: to byly recenze na jinou vůni, než co pro mne Budoir představuje. Často se podivuju, i co cítí Ada a jiní recenzenti: například kladně hodnocený Aigner Clear Day Light je pro mě ztělesnění jedné z nejhorších vůní /pokud tedy nebyl zkažený tester/: opravdu mi smrdí jako směs čistidel typu jar+savo. Naopak se neshodnu s názorem většiny, že Bal A Versailles J. Desprez je zatuchlá, nehezká vůně: pro mě pravý opak:) Takže ať žije subjektivita :)

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 01.09.07 12:19

No,ano,však jsem sama napsala,že veškeré recenze a názory,beru jako subjektivní,osobní vyjádření pocitů a ty mohou být u každé z nás jiné a nikdy bych se podle tohoto,pouze tohoto,neorentovala při nákupu vůně,může to pomoci v rozhodování,ale to je tak asi všecko.

Jana Najčová
Nováček 7 příspěvků 28.11.08 20:38

Já mám také možnosti omezené…postavili jsme si domeček za Prahou a 2 mísní parfumerie mají omezený výběr. Takže se taky musím řídit recenzemi, názory a zkušenostmi ostatních.Takže se přiznám, že taky koupím často naslepo, nemám možnost očichat…ALE nekoupím proto, že se někomu líbí…ale např. chci sladký parfém a když 7 z 10 napíše- je fakt sladký…tak mám alespoň vodítko.Je pravda, že jsem se taky párkrát sekla. :lol: ale to se mi stalo i po očichání z ruky,protože něco jiného je mít jedno stříknutí na ruce,na pár hodin, a něco jiného s tou vůní žít celý den… u něčeho zjistíte až po pár dnech, že si nesedíte../ stejně jako je to s lidma/ :lol: :twisted:

Na poličce 18 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 2 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 28.11.08 20:46

kotu - jsem na tom podobně. Parfumérky v nedohlednu a občas se musím rozhodnout rychle. Poměrně směrodatné mi přijdou recenze na basenotes. Cosmo a Elnino nějak moc ne :cry:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist