V co věříte?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6068 příspěvků 13.07.16 10:39
V co věříte?

Těžko se smiřuji s osudem, těžko se smiřuji se ztrátou svých bližných… Ráda bych věřila tomu, že smrtí život nekončí. Moje dosavadní poznání se tomu však brání, brání se uvěřit tomu, že vše, co se děje má svůj smysl a že po životě bude zase něco dalšího. Jaký na to máte názor vy ostatní? Věříte v posmrtný život? Máte vy či lidé ve vašem okolí nějaké osobní poznatky? Moc se teď trápím nad smrtí mladého člověka, nemohu se s tím vyrovnat. Moc bych si přála vrátit čas…

Na poličce 365 parfémů 22 miniatur 42 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 346 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1190 příspěvků 13.07.16 10:46

Ali, ja si neberiem barličku a neverím v nič po smrti. Nechcem tým povedať že tam naozaj nič nie je, ale neutešujem sa takto. Snažím sa vyžmýkať každý deň naplno a áno, je pre mňa takisto ťažké akceptovať toľko biedy, utrpenia a zla na tomto svete. Spravodlivosť som vylúčila zo svojho slovníka lebo jej evidentne niet. Z veľa vecí mi je smutno, napriek tomu ma inštitúcia cirkev sklamala do tej miery že už pre mňa neexistuje. Verím v čosi čo pokojne možno nazvať „boh“ ale aj inak, podľa vlastných predstáv. Zmysel, cestu, dôvod skúmam a budem skúmať kým budem chodiť po tejto Zemi.

Na poličce 47 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6068 příspěvků 13.07.16 10:51

@Hermesfan Ali, děkuji Ti za Tvůj příspěvek. Jsem na tom posledních 10 dní hodně špatně, když už jsem se se vším špatným tak nějak smířila a vyrovnala, tak mě náhlá a nečekaná smrt mladého Vojtíka natolik zasáhla, že nejsem schopna normálně fungovat. Včera jsem nad čerstvým hrobem, ještě zasypaným spoustou bílých květin plakala a plakala, ani nevím, jak dlouho jsem tam byla a cestu zpátky domů jsem ani nevnímala. Vzpomněla jsem si na svojí holčičku, které by dnes bylo 8 let a znovu jsem se vše vrátilo zpátky. Bolest, smutek, beznaděj, nespravedlivost, smysl života a bytí.

Na poličce 365 parfémů 22 miniatur 42 odstřiků 30 vzorků V tužebníku 346 parfémů

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1190 příspěvků 13.07.16 10:54

@Elalice

to sú strašné veci a ani sa netvárim že to viem pochopiť, neviem sa do toho vôbec vžiť. Človek sa len musí pokúsiť pozbierať všetky sily a žiť ďalej pre seba, svojich blízkych ktorí ho potrebujú, pre tento nádherný svet. Ja verím v ľudí lebo dobrých ľudí je dosť, aj v prírodu - je tam všetko čo potrebujeme. Verím v lásku v jej širšom slova zmysle. Objímam Ťa virtuálne a verím že zvládneš tieto ťažké chvíle.

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6068 příspěvků 13.07.16 11:04

@Hermesfan Moc Ti děkuji. Já mám pocit, že se těch tragédií, které se proplétají neustále a dokola mým životem nikdy nezbavím. Já už jsem úplně zapomněla jaké to je, být opravdu šťastná. Já přemýšlím spíš nad tím, která katastrofa je menší zlo. Ale je to můj boj a musím to zvládnout, ale já už prostě vůbec nemůžu. Moc se Ti omlouvám, že Ti to píšu.

Hermesfan
Nevyléčitelná závislačka 1190 příspěvků 13.07.16 11:08

@Elalice

prosím len žiadne ospravedlnenie Ali, radšej sa kľudne rozpíš, možno sa Ti uľaví. Poznám veľa ľudských osudov kedy si hovorím že to ani nie je možné čo všetko sa ešte dá zniesť a napriek tomu nezanevrieť na život. :hug: :hug:

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 2711 příspěvků 13.07.16 11:26

@Elalice Ali, moc Ti přeji, ať to nějakým způsobem překonáš :hug: Je mi líto, co Tě v životě potkalo.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6068 příspěvků 13.07.16 11:58

@Arome renet Děkuji Rení, ale trvá to již roky, stále se něco hrozného děje. Navíc to moje zdraví, které absolutně neslouží… Potřebovala bych klid a pohodu, abych se dala trochu dokupy, ale bohužel toho se mi nedostává. Ještě, že mohu chodit za vámi na arome, jinak bych se doma sama z toho všeho už zbláznila.

Elalice
sv. Parfema z Kecálburgu 6068 příspěvků 13.07.16 12:02

@Arome renet Ale nechci, aby toto (sice mnou založené) nebylo jenom o mě. To nebyl úmysl. Chtěla bych znát názor ostatních, co si o tom myslí, jak nahlíží na život a život po životě.

Arome renet
sv. Parfema z Kecálburgu 2711 příspěvků 13.07.16 12:13

@Elalice dobře, k věci :D ne, na život po životě nevěřím. Říkám si, co kdyby byl ten život PO ještě těžší?

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Daridari
Znalkyně 437 příspěvků 13.07.16 17:04

@Elalice Strašne rada by som uverila, že niečo po smrti existuje.....ale ja tak ako každý jednoducho neviem…možno áno, možno nie, som racionálny človek, takže hlava mi hovorí jasne, že nie. Ale v živote každého sa občas udejú také zvláštne veci, že si potom poviem, že na všetko nemusí byť vysvetlenie a zdôvodnenie. Niečo medzi nebom a zemou ako sa hovorí každý raz zažije. Smrť blízkych som zažila a jediné, čo pomohlo, bol čas. Nič iné nefungovalo lepšie. Ale to sa týkalo mojich rodičov a tam som to jednoducho musela prijať, aj keď ešte neboli starí, hovorila som si sto krát, že je to kolobeh života. Iné je, keď odíde mladý človek a nedajbože vlastné dieťa. S tým sa nedá zmieriť, iba naučiť sa s tým žiť. Posledné roky zvyknem pri gratulácii priať pokoj v duši…nič nie je dôležitejšie ako ten, ten si nekúpime, ten musí prísť a nastať. Ja Ti ho veľmi prajem. :kytka:

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 14 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Parfum maniačka
Nevyléčitelná závislačka 1281 příspěvků 13.07.16 17:34

Dovoľ, drahá @Elalice, aby som ti mohla prezdieľať jeden príspevok, ktorý sa týka absolútne každého z nás. Neviem, na koľko budú tieto slová pre utrápeného človeka aspoň z časti predstavovať nejaký význam, no ako prvé je dôležité si uvedomiť, že všetko trápenie, na prvý pohľad nespravodlivosť, zlo a utrpenie sú iba dôsledkom faktu, že sa stotožňujeme s našími telami. Chápem, že pre moderného človeka je racionálne myslenie a spoliehanie sa na zdravý rozum absolútne samozrejmé a akékoľvek duchovné, spirituálne, transcendentálne záležitosti sú potláčané, tabuizované, či odmietané, avšak práve to je najzásadnejší dôvod, prečo sa TRÁPIME.
Musíme si uvedomiť, že nie sme tieto telá - telá plné výkalov, moču, krvi a hlienov, telá z mäsa a kostí, ktoré sa za pár rokov rozložia a zhnijú. Sme večné, nezrodené duše. Čiastočky Boha. Prečo je to tak?
A teraz, ako som na to prišla :D
Proste neprišla. Zahodila som vieru, zahodila som špekulácie, cirkev a sekty a len sa odovzdala Bohu.
Keď začneme čítať, pochopíme.
Na začiatok odporúčam tieto knižky - Cesta za poznaním, Dharma- cesta transcendencie, Donald Welsch Rozhovory s Bohom, či Vedecké poznanie duše. Duša nám sama povie, čo je pravda, duša vie, čo je pravda.
Mala som pocit, že ti potrebujem poradiť jedine takto.
Neber to ako nejaké vnucovanie, je na Tebe, či začneš niečo čítať, obávam sa, že hmota, ani nič hmotné nám večným bytostiam nepomôže, keďže v skutočnosti nemáme s ňou nič spoločné. :)
Jediný dôvod, prečo trpíme a smútime za blízkymi je ten, že sme večné duše, ktoré zabudli, kto sme a odkiaľ pochádzame a že sme spojení s Univerzom.
Zahodiť racio a vedomie, ktoré je súčasťou hmotného a obmedzeného tela a nakŕmiť dušu je to, čo potrebujeme.
Veľa šťastia Alicka, sily a chuti na ceste životom. :kytka:

Na poličce 123 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 32 vzorků V tužebníku 33 parfémů

Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13265 příspěvků 13.07.16 19:53

@Elalice Aličko, když ztratíme milovanou bytost, těžko se s tím vyrovnáváme. Nechceme to přijmout, rána v duši je hluboká, bolí, krvácí a nechce se zahojit. Strádáme, trpíme, trápíme se. A trápí se i ty, kdo nás miluje. Je to také bolí. Prožívají úzkost, chtějí pomoct, hledají cesty. Je to smutné, nechceme to. Ale patří to k životu. Nejen láska, radost, úspěchy, ale i ztráty, umírání, nemoci, i zrady a podrazy. Některé věci prostě nemůžeme ze života vyškrtnout. Musíme je prožít, procítit, vyplakat, vykřičet… Přijmout život, jaký je. A žít dál. Pro milované a milující. I pro sebe - ano, každý z nás má právo na radost zdraví, štěstí, lásku. Aličko, drž se :hug: Dívej se před sebe, do zítřejšího dne. Díky za každé nové ráno, díky za každý nový den :srdce: :kytka:

Na poličce 97 parfémů 12 miniatur 91 odstřiků 77 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Korsicanka
Parfémová maniačka 935 příspěvků 13.07.16 20:39

@Medojedka :palec: :palec: Čistá pravda. To je náš úděl, náš kříž, říkají křesťané. A že ho máme někteří pěkně těžký! Mně ho ponáhají odlehčovat milí lidé, jako je většina z vás. A sama si pomáhám úsměvem a humorem, otevřeností a nasloucháním.
@Elalice „Boha“ mám v sobě - v :srdce:

Na poličce 52 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 115 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ukulemba
Parfémová maniačka 958 příspěvků 13.07.16 22:12

Je to hezké téma, i když dost smutně naladěné..

Já se uklidňuji myšlenkou, že se jednou zase s milovanými zesnulými „někde“ potkám..ale jestli v to věřím moc neumím říct, spíš ne a jen se tím chlácholím.
Asi to teď nebude uplně vhodné, při tom co teď prožíváš Ali… ale já jsem pejskař tělem i duší a před 4 lety jsem ztratila svou životní psí parťačku. Byla semnou přes 13 let, prožila semnou mé dětství, pubertu a dospívání.. našly jsme se, když mi bylo 13 a umřela, když mi bylo 27. Prožily jsme spolu opravdu kus života chybí mi pořád a pořád chybět bude. A když je mi fakt hodně smutno, představuju si, jak se zase setkáme. Jak čeká až přijde i můj čas, sedí u nebeských vrátek a vyhlíží mě.. a jak radostně štěká a skáče, tak jak to dělala, až mě uvidí přicházet. A zase se mazlíme a tulíme a už nás nic nerozdělí. Asi to zní divně..ale já jsem zase vždycky takhle chvíli s ní.
Její odchod mě zasáhl strašně moc a neumím si vůbec představit jak strašný to bude, až mi odejde blízká osoba..
Samozřejmě v naší rodině už hodně lidí zemřelo bohužel, ale pro mě nejdůležitější lidé v životě jsou moji rodiče a moje sestry a jejich děti a ty tu zaplať pánbůh jsou a doufám že ještě dlouho budou..
Věřím ale v to, že všechna bolest duše i těla jednou přebolí, alespoň tak, aby byla únosná. Věřím v to, protože jsem už něco v životě prožila a vím, že všechno jednou přebolí, i když jsou věci, které ne uplně-ale člověk se smíří a jde dál..musí.

A proč se nám dějou špatné věci a my máme pocit, že si to nezasloužíme.. tohle je asi karma. Minulé životy? Stále se učíme, potkáváme lidi, rozcházíme se, sbíráme informace zkušenosti, abychom je v dalším životě mohli uplatnit a posunout se dál.. možná..
Pokud to tak je, tak karma funguje i u mě.. taky nevím, proč jsem zrovna já onemocněla, možná to jednou pochopím, možná ne..
Myslím si, že psychika je mocný lékař a proto by každý z nás měl myslet pozitivně, nepřipouštět si špatné věci, myšlenky.. věřit a smát se.. asi to vždycky nejde, ale snažit bychom se měli :-)

Na poličce 52 parfémů 7 miniatur 30 odstřiků 51 vzorků V tužebníku 25 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist