Van Cleef and Arpels: Automne

mary 09.08.11 15:16

Van Cleef and Arpels: Automne

Ahoj, uvažuji o koupi toaletní vody Van Cleef and Arpels Automne. Četla jsem o ní mnoho recenzí, nikde ji však nemohu sehnat na vyzkoušení. Dokonce jsem se dočetla, že je podobná Elle od YSL. Je to tak? Tu totiž opravdu nemůžu. :(

Reklama

jerry 09.08.11 15:26
Mary píše:
nikde ji však nemohu sehnat na vyzkoušení.

Podívej se do databáze - je tam nabídka vzorků, odstřiků i origo balení. Není nad to, když můžeš vyzkoušet sama :wink:

Leisha 09.08.11 15:28

Mě podobná nepřišla; Automne se mi líbila, Elle ani trochu. Rozdíly ti neřeknu, jaká je Elle jsem se snažila rychle zapomenout.
Každopádně už se pár let nevyrábí, takže už ji k očichání těžko někde najdeš; a pokud najdeš, rozmýšlej se o koupi rychle :wink:

Lalaith 09.08.11 17:27

Automne jsem měla odstřik, Elle velký vzorek a několikrát jsem ji zkoušela - a podle mě nemají spolu vůbec nic společného, možná dřevitý konec, ale i ten je u každé jinačí…
Les Saisons: Automne na mě byla jako lilie v medu položené na ohlazeném dřevěném stolku, na zahradě v babím létě, byla moc pěkná, ale mizerně držela… S odstřikem 10 ml jsem se tak 3× pořádně navoněla… Ale zase se dělá ve velkém flakonu, takže pokud by ti nevadilo častější přiživování… tak proč ne. Elle na mě byla strašně štiplavá a ostrá, trochu až pánská, Automne je spíš zaoblená, měkká, prostě nebe a dudy :wink:

mary 09.08.11 19:31

Děkuji za pomoc. :) Jsem ráda, že Automne není Elle podobná.

melisaa 10.08.11 15:31
Lalaith píše:
Les Saisons: Automne na mě byla jako lilie v medu položené na ohlazeném dřevěném stolku, na zahradě v babím létě, byla moc pěkná, ale mizerně držela… S odstřikem 10 ml jsem se tak 3× pořádně navoněla… Ale zase se dělá ve velkém flakonu, takže pokud by ti nevadilo častější přiživování… tak proč ne. Elle na mě byla strašně štiplavá a ostrá, trochu až pánská, Automne je spíš zaoblená, měkká, prostě nebe a dudy :wink:

Do písmene souhlasím! Nebe a dudy..akorát mně přišla Automne docela nudná (ze vzorku)..

Siska I. 02.09.11 13:55

Ja vlastním obe a súvislosť medzi nimi nevidím (necítim) žiadnu. Automne mi príde taká suchá, akoby bylinková, ale je v nej cítiť citrón a ľaliu (vanilka sa na mne nejako nerozvíja, prípadne nemá klasickú silnú vanilkovú arómu). Vonia ľahko a jemne, ale aj napriek tomu vydrží voňavý obláčik okolo mňa dosť dlho.
Ale Elle mi príde ako silná sladká pivôňková vôňa, ktorá má v sebe pánsky podtón. Je zároveň elegantnejšia ako Automne. Nakoľko je v nej výrazné pačuli, nesadne každému. Ja však pačuli zbožňujem, takže ja som sa v nej našla. A okrem iného je opačným pohlavím viac chválená (aspoň u mňa :wink: )

Bea 03.09.11 09:14

Taky nenacházím nic podobného mezi Elle a Automne. Elle mi nevoní, taková mainstreamová voděnka růžová pačuliová líbivá a Automne mám v tužebníku, voněla mi jako suché podzimní listí, opravdu věrná vůně podzimu a to je pro mne nová informace, že už se nevyrábí :( , to abych se po ní taky rychle poohlídla … :)

jerry 03.09.11 14:05
Bea píše:
a to je pro mne nová informace, že už se nevyrábí

…přesněji řečeno jsou všechny Les Saisons limitky (což mi zároveň připomíná, že bych se měla zase poohlídnout po Hiveru).

Fleur 15.09.11 09:28

Automne byla moc hezká vůně a Lalaith ji tu popisuje velmi výstižně. Ze všech „ročních období“ držela nejlépe a vzhledem k objemu, v němž se prodávala (125 ml), byla opravdu určena k časté aplikaci.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist