Van Cleef and Arpels: Automne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mary
Nováček 19 příspěvků 09.08.11 15:16
Van Cleef and Arpels: Automne

Ahoj, uvažuji o koupi toaletní vody Van Cleef and Arpels Automne. Četla jsem o ní mnoho recenzí, nikde ji však nemohu sehnat na vyzkoušení. Dokonce jsem se dočetla, že je podobná Elle od YSL. Je to tak? Tu totiž opravdu nemůžu. :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 09.08.11 15:26
Mary píše:
nikde ji však nemohu sehnat na vyzkoušení.

Podívej se do databáze - je tam nabídka vzorků, odstřiků i origo balení. Není nad to, když můžeš vyzkoušet sama :wink:

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 09.08.11 15:28

Mě podobná nepřišla; Automne se mi líbila, Elle ani trochu. Rozdíly ti neřeknu, jaká je Elle jsem se snažila rychle zapomenout.
Každopádně už se pár let nevyrábí, takže už ji k očichání těžko někde najdeš; a pokud najdeš, rozmýšlej se o koupi rychle :wink:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 09.08.11 17:27

Automne jsem měla odstřik, Elle velký vzorek a několikrát jsem ji zkoušela - a podle mě nemají spolu vůbec nic společného, možná dřevitý konec, ale i ten je u každé jinačí…
Les Saisons: Automne na mě byla jako lilie v medu položené na ohlazeném dřevěném stolku, na zahradě v babím létě, byla moc pěkná, ale mizerně držela… S odstřikem 10 ml jsem se tak 3× pořádně navoněla… Ale zase se dělá ve velkém flakonu, takže pokud by ti nevadilo častější přiživování… tak proč ne. Elle na mě byla strašně štiplavá a ostrá, trochu až pánská, Automne je spíš zaoblená, měkká, prostě nebe a dudy :wink:

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů

mary
Nováček 19 příspěvků 09.08.11 19:31

Děkuji za pomoc. :) Jsem ráda, že Automne není Elle podobná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 10.08.11 15:31
Lalaith píše:
Les Saisons: Automne na mě byla jako lilie v medu položené na ohlazeném dřevěném stolku, na zahradě v babím létě, byla moc pěkná, ale mizerně držela… S odstřikem 10 ml jsem se tak 3× pořádně navoněla… Ale zase se dělá ve velkém flakonu, takže pokud by ti nevadilo častější přiživování… tak proč ne. Elle na mě byla strašně štiplavá a ostrá, trochu až pánská, Automne je spíš zaoblená, měkká, prostě nebe a dudy :wink:

Do písmene souhlasím! Nebe a dudy..akorát mně přišla Automne docela nudná (ze vzorku)..

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Siska I.
Parfémová maniačka 515 příspěvků 02.09.11 13:55

Ja vlastním obe a súvislosť medzi nimi nevidím (necítim) žiadnu. Automne mi príde taká suchá, akoby bylinková, ale je v nej cítiť citrón a ľaliu (vanilka sa na mne nejako nerozvíja, prípadne nemá klasickú silnú vanilkovú arómu). Vonia ľahko a jemne, ale aj napriek tomu vydrží voňavý obláčik okolo mňa dosť dlho.
Ale Elle mi príde ako silná sladká pivôňková vôňa, ktorá má v sebe pánsky podtón. Je zároveň elegantnejšia ako Automne. Nakoľko je v nej výrazné pačuli, nesadne každému. Ja však pačuli zbožňujem, takže ja som sa v nej našla. A okrem iného je opačným pohlavím viac chválená (aspoň u mňa :wink: )

Na poličce 11 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 26 vzorků V tužebníku 32 parfémů

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 03.09.11 09:14

Taky nenacházím nic podobného mezi Elle a Automne. Elle mi nevoní, taková mainstreamová voděnka růžová pačuliová líbivá a Automne mám v tužebníku, voněla mi jako suché podzimní listí, opravdu věrná vůně podzimu a to je pro mne nová informace, že už se nevyrábí :( , to abych se po ní taky rychle poohlídla … :)

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 03.09.11 14:05
Bea píše:
a to je pro mne nová informace, že už se nevyrábí

…přesněji řečeno jsou všechny Les Saisons limitky (což mi zároveň připomíná, že bych se měla zase poohlídnout po Hiveru).

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Fleur  15.09.11 09:28

Automne byla moc hezká vůně a Lalaith ji tu popisuje velmi výstižně. Ze všech „ročních období“ držela nejlépe a vzhledem k objemu, v němž se prodávala (125 ml), byla opravdu určena k časté aplikaci.

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist