Varování: ketoprofen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 16.07.08 17:40
Varování: ketoprofen

Možná to sem nepatří, ale chci vám napsat velmi nepříjemnou zkušenost mého manžela. Dostal vleklý zánět achilovky a na něj mu lékař předepsal spray Prontoflex a elekroléčbu. Už po první terapii mu zčervenala pata , postupně se začaly objevovat puchýře - spálenina 2.st. Do rána mu vyskákaly vyrážky na trupu, na druhé noze a lokti. Vše se postupně šířilo a vypadalo to jako neštovice. Tvořily se puchýřky s hnisem, které praskaly. Lékaři si s ním nevěděli rady, udělali mu kdejaké vyšetření, na nic se nepřišlo. Vše se stále zhoršovalo, mokvalo, oloupané cáry kůže - k tomu děs, co je to za chorobu. Nakonec začal mít příznaky astmatu, tak jsem ho odvezla na pohotovost, kde se konečně našel doktor ( náš krajan z Ostravy ), který situaci vyhodnotil globálně a napadlo ho, jestli se nejedná o alergii na ketoprofen - účinnou látku z Prontoflexu, Fastum Gelu a jiných přípravků volně prodejných v lékárně. Začali ho léčit na alergii a už je, naštěstí o 100% lepší. Takže holky, pozor na to - hlavně u dětí. V letáku je sice varování, že s tím nesmíte na slunce ale ono se to nesmí vůbec zahřát !!!

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 16.07.08 18:29

No to mě podrž!! Jak může lékař předepsat tohle dohromady s elektroléčbou?
Já už preventivně studuju příbalové letáky k lékům, protože doktoři klidně předepisují dryáky a ani se nezeptají, jestli se na něco jiného neléčíš.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8044 příspěvků 16.07.08 18:47

Proboha, já mám potíže se zády,bolesti mi vystřelují do nohy, mažu to něčím podobným a příští týden jdu na rehabilitaci :speechless: Hned si jdu pročíst pořádně příbalový leták :!:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 17.07.08 07:56

Jo, jo, přesně tohle se mi stalo s Fastum Gelem. Pěkné svinstvo.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

17.07.08 09:44

http://www.blesk.cz/…93560/ketopr … lunci.html

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 05.05.10 10:12

Lidi, sluníčko už se dere a na našem webu se objevil další drsný případ, tak obnovuji varování - pozor, čím se mažete, ať neskončíte na kapačkách ! http://www.forumzdravi.cz/zabava/forum/ … 25&start=0

Jo, a ještě jsem chtěla poprosit, pokud máte někdo podobnou zkušenost, tak to tam napište, páč většina lidí o takových účincích neví, ty krémy jsou v lékárnách bez předpisu a ani lékárníci ani doktoři lidi nevarují…

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 05.05.10 10:15

:shock: Tedy Fastum gel na záda mám, ale nikdy by mě nenapadlo…

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 05.05.10 10:22
evik77 píše: :shock: Tedy Fastum gel na záda mám, ale nikdy by mě nenapadlo…

No, právě, koho by to napadlo…a má to doma skoro každý…tak si to všichni prohlídněte a varujte známé - můj muž na nic alergický není a fakt skončil skoro na kapačkách, páč doktorům trvalo skoro 14 dní, než přišli na příčinu jeho problémů, a to už vykazoval příznaky otoku plic… :evil:

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 05.05.10 10:48

Příbalový letáček u každého léku se má, ve vlastním zájmu, vždy pozorně přečíst, to je holý fakt…a člověk by se slunit s čerstvě aplikovaným analgetickým gelem, či krémem, určitě neměl. Mazat se před elektroléčbou rovněž ne. Je pravda, že každého z nás může alergie na cokoliv zaskočit v každém věku a okamžiku a že jsem jednou prodělala velmi nepříjemnou alergickou reakci, skoro srovnatelnou s anafylaktickým šokem, po jednom léku na hypertenzi, letáček přečetla až poté a tam byla sice tato reakce uvedena, ale jako „velmi zřídka“se vyskytující :evil: …jinak Prontoflex jsem měla, bez nežádoucích reakcí…

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 05.05.10 10:52

Souhlas, příbalový lrták se číst má, ale kdo z nás to běžně dělá, především u přípravku, volně prodejného, navíc když ho dostane od doktora a elektroléčbu k tomu (a o té v příbalovém letáku není ani slovo)…?!

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 05.05.10 11:49

Já tedy čtu, okamžitě, vytrénoval mě starší syn, neměl přímo projevy alergie, ale nějaké vedlejší účinky u něj proběhly a babička. Je to strašný zlozvyk a manžel se mi směje, když doma hned pročítám, ale prostě jsem pak připravena. Bohudík jsme dosud něměly tak strašné reakce jako Kerze manžel.

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 05.05.10 12:00

Kerze ..to je teda humus.
Já si letáky čtu, lékaři kolikrát ne…už jsem to viděla opakovaně. Několika lidem se nestane nic a pak takové reakce. Můj muž se vesele maže Fastumem a pak běhá na sluníčku…ještě se mu nic nestalo, říct si nedá, je to paličatý beran!

Znám také jednu příhodu z domu, kdy internistka tátovi předepsala na bolesti zad Brufen 600, i když byl těsně po léčbě Warfarinem.Lék na ředění krve, po kterém se musí dělat opakované testy,bere se dlouhodobě, musí se vysazovat pomaličku a lidé pořád pod kontrolou.
Samozřejmě že táta měl pak těžké krvácení z žaludeční sliznice a pohyboval se dva měsíce po nemocnicích. Místo léku proti srážení krve mu museli dávat transfůze a naopak léky na srážení krve. :roll:

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  05.05.10 12:09

No to je příšerný, fuj :speechless:

Hele, co takovej ten gel na štípance? Že večer u moře mě vždycky něco kouslo - tak abych druhej den na sluníčku nedopadla stejně :?

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 05.05.10 20:02

Ten na štípance se jmenuje Fenistil, ten je spíš na namazání místa s alergií.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 05.05.10 21:11

Já čtu příbalové letáky u všeho, co příbalový leták má (a jsem toho názoru, že to má dělat každý). Ale věřím tomu, že kdyby se u mě objevila nějaká silná reakce po požití nějaké „blbosti“, možná bych si to do souvislosti taky nedala. Nebo možná jo. Já jsem, co se týče léků, hodně paranoidní.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist