Vaše pleťová kosmetika

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 30.05.10 08:20
Vaše pleťová kosmetika

Podělte se o svoje dobré (případně i špatné) zkušenosti s pleťovou kosmetikou. Díky.

Můj typ pleti: klasická smíšená s mastnější T-zónou, sem tam občas uhřík, rozšířené póry s černými tečkami, v zimě šupinatění, první příznaky stárnutí pleti :evil:
Denní krém: nějaký nej-nej jsem ještě nenašla, Nivea moc hutná a mastná, Garnier zelený fajn, ale nic moc, z Ryoru taky nadšená nejsem, Alverde divné a špatně roztírací, nepříjemná vůně, Y. Rocher nic moc; zatím nejlépe jsem se cítila s violkovým od Barekolu :conf:
Noční krém: totéž jako denní - favorit není, stále hledám a zkouším
Oční krém: teď mám oční Barekol, výrazné kruhy nemám a nikdy jsem neměla, prvních pár vrásek asi stejně žádný krém nezachrání
Odličovač očí: jednoznačně Garnier zelený - neštípe, je nemastný, výborně rozpouští oční make-up. Jestli i voděodolnou řasenku, to nevím, protože ji nepoužívám.
Pleťové mléko: Garnier nebo Barekol
Pleťová voda: Micelární Bioderma na citlivou pleť - spokojenost, jinak Garnier nebo Barekol - především musí být bez alkoholu
Odličovací/mycí gel: nepoužívám, všechny, co jsem kdy zkoušela, mě vysušovaly a následně zvyšovaly maštění pleti
Peeling: momentálně Balea - docela spokojenost, je jemný, pleť vyhladí

Jak vidno, žádné dražší značky nemám a zatím jsem ani nezkoušela. Pokud mi ovšem něco opravdu sedne, jsem ochotna investovat o něco větší peníz. Budu ráda za vaše postřehy a tipy.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
Reakce:

Fanfan
sv. Parfema z Kecálburgu 6632 příspěvků 30.05.10 16:44

Můj typ pleti - stejná jako Ty, ale asi o pár roků starší… :wink:

denní krém : teď mám denní emulzi Prevent & Optimize Juvena a jsem spokojená, fajn mi přišel i denní krém Primordiale Optimum Lancome a Future Perfect Estée Lauder . Kdybych nechtěla něco už na vrásky, moc mi vyhovoval Vyrovnávací hydratační krém 2 Mary Kay . noční krém : mám teď Lancome Impactive , je úžasný, ale už se nedělá, občas se někde sežene za slušný peníz, ale je tu už velké riziko, že nebude OK, nedělá se už déle… Jinak jsem měla noční krém Prevent & Optimize Juvena a ten byl skvělý. odličovač : Mary Kay - vyzkoušela jsem už leccos a už mě experimenty nebaví, vrátila jsem se k tomuto, je bezkonkurenční i na voděodolný makeup, je takový klouzavý, ale přitom nezalepí oči, tak jako třeba oleje, trochu je i pečující, není nejlevnější, ale vydrží mi dlouhé měsíce, takže nelituju čistící mléko krémová čistící emulze 2 Mary Kay nebo kosatcové pleťové mléko Weleda , prvně jmenované ale radši pleťová voda : střídám - nejčastěji kosatcová od Weledy , měsíčková od Lavery , mátová od Logony , případně Čisticí tonikum 2 Mary Kay oční krém nepoužívám, namažu si k očím normální krém, oční mě většinou pálí a normální ne :lol: maska Revitalizační maska 2 Mary Kay , nebo s granátovým jablkem od Korres , teď jsem si koupila v dm nějakou samozahřívací od Garnier, je v takovém pytlíčku a přijde mi dobrá!

No a jinak nedám ani ránu bez séra Idealist od EL , krásně vyhladí pleť, stáhne póry, je fajn.. A taky bych řekla, že nejlepší pleť mám, když používám ještě pod krém na vrásky nějaký hodně hydratační krém/gel… Krémy od Lancome, EL i Idealist kupuju většinou v menších, levnějších baleních na MMB. :wink:

Na poličce 18 parfémů 5 miniatur 9 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 1 parfém

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 30.05.10 16:50

Můj typ pleti: suchá s mastnější T-zónou (ale ne moc a ne vždy);
Denní krém: mandlový od Weledy;
Noční krém: kosatcový od Weledy;
Oční krém: nepoužívám speciální (oční okolí mažu výše uvedenými);
Odličovač očí: olivový olej, odličovací oleje od Salusu nebo Hadka;
Pleťové mléko: mandlové od Weledy;
Pleťová voda: moc ráda mám levandulovou od Hadka, teď mám od stejného výrobce jasmínovou - ta je nejlepší;
Odličovací/mycí gel: nepoužívám;
Peeling: dělám si vlastní - olivový olej se solí s několika kapkami éterického oleje; používám na celé tělo;

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 30.05.10 17:22

Marianna umývací gel by ti mohol vyhovovať tento od Avéne: http://www.docsimon.cz/…i/avene-cold … -gel-250ml

Ja mám mastnú pleť ale nechcem ju umývacími gelmi vysušovať a tento sa mi osvedčil. Je síce drahší ale mne osobne vydrží pol roka. Píšu že je to sprcháč, ale je vhodný aj na tvár. Najskôr mi dali v lekárni vzorku a na základe nej som si ho kúpila potom celý. Skús sa niekde v lekárni spýtať na vzorku.

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

vixen
sv. Parfema z Kecálburgu 2226 příspěvků 30.05.10 18:38

Můj typ pleti: velmi citlivá smíšená pleť- mastnější T-zóna, občas nějaký červený flek, rozšířené póry na tvářích a nosu, v zimě šupinky na tvářích, nosu a bradě..

Denní krém: střídám tyto dva osvědčené- levandulový od Atoku, a rehydratační od Eucerinu pro normální a smíšenou pleť. V zimě přesušená místa mažu A-dermou nebo Excipialem.
Noční krém: totéž jako denní- nebo olejíček od Atoku- Supraderm
Oční krém: nepoužívám- vyzkoušela jsem jich nespočet,ale všechny mě štípou v očích
Odličovač očí a Pleťové mléko: nepoužívám, u pleťového mléka mi vadí drhnutí pleťi
Pleťové tonikum: levandulové od Atoku, tonikum pro citlivou pleť od Eucerinu
Odličovací/mycí gel:nejlepší co jsem doposud měla a tudíž používám bez střídání je Hydrofilní olejíček na odstranění make upu- uzpůsobeno i na odlíčení očí.
Peeling: provádím pomocí lávové země od Logony- smíchám s jojobovým olejíčkem a lžičkou medu.
Pleťová maska: jojobová od Atoku

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 30.05.10 18:52

Môj typ pleti : mastná s rožšírenými pórmi, pred svojimi dňami bolestivá na dotyk, vtedy ma zdobí aj nejaký ten červený „pupínek“, v zime suché fľaky okolo úst a menej mastná, póry menšie

pleťový krém denný v lete (napríklad teraz) Avéne Hydrance Optimale SPF 15, keď potrebujem zmatniť tak Bioderma Sebium, tónovací Bioderma SPF 50, v zime Dr.Scheller s jojobovým olejom

nočný krém najskôr nanášam Avéne hydratačné sérum a potom krém, teraz napríklad Uriage s ovocnými kyselinami, potom mám pripravený Avéne Cleanence K tiež s ovocnými kyselinami, v zime Dr. Scheller no budúcu zimu plánujem vyskúšať Weledu alebo Vitamin E cream od The Body Shop

očný krém Bioderma (červená rada), predtým Clinique All About Eyes

odličovač očí najlepší odličovač na svete je pre mňa už asi 1,5 roku micleárna voda H2O od Biodermy

pleťové mlieko Loreal

umývací gél v lete Neutrogena 2in1, v zime Avéne Cold Cream umývací gél

peeling Alverde broskyňový na tvár, na telo si miešam kokosový alebo jojobový olej a hnedý cukor

maska najlepšia čo som kedy mala je hydratačná maska od Avéne

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Evulik
sv. Parfema z Kecálburgu 9231 příspěvků 30.05.10 20:41

Ja som na tom s kozmetikou tak pochudobne :)

Denný krém - Loreal Revitalift
Nočný krém - Loreal Revitalift
Odličovacie mlieko - Loreal Revitalift

Nič iné nepoužívam, ani očný krém, ani masky, vody, gély, peelingy a pod. a pleť mám v pohode, asi dobré gény alebo čo :mrgreen:

Na poličce 85 parfémů 14 miniatur 19 odstřiků 110 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Majla
Nevyléčitelná závislačka 1476 příspěvků 30.05.10 21:13

Můj typ pleti: spíše mastná T-zona a občas nějaký pupínek.
Denní krém: Nivea hydratační-světle modrý.
Noční krém: nemám
Oční krém: nějaký gel od Oriflame, ale leží mi spíš na poličce
Odličovač očí:nemám
Pleťové mléko: nemám
Pleťová voda: v součastné době nepoužívám, dřív různé, nejvíce Garnier
Odličovací/mycí gel: nějaký levný-green line
Peeling: teď Balea

Hodn ěto docela střídám a zkouším.

Na poličce 21 parfémů 1 miniatura 6 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 31.05.10 00:11

Pleť mám s mastnou T-zónou, jinak citlivou se sklonem k ekzému, rozšířené žilky.
Na mytí a odličování: hydrofilní olej od Nobilisu, přidávám si do něj slaměnku
Peeling: mandlové otruby s levandulí
Krém: Nobela nebo Chére od Nobilisu (Chére je lepší, když na mě leze ekzém, ale ta Nobela božsky voní a je moc příjemná)
Pleťová voda: asi nejblíž tomu má růžová voda, kterou se stříkám

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 31.05.10 09:26

Používám akorát krém Vichy Skin Set na den i na noc (jak se mi chce, každý den rozhodně ne). Lepší jsem zatím nenašla, okamžitě se vsakuje, zmatňuje, vyhlazuje, hydratuje,..
Pak odličovací mléko Garnier Essentials na suchou pleť a taky jsem lepší nenašla a ani nehledám.
A jako masku, co dá lednice a špajz :whistle:

A to bude asi vše..

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 31.05.10 20:46

typ pleti -podle hormonů a ročního období,nejčastěji smíšená
odličovač -Bioderma micelární voda :heart:
peeling -Johnsons
denní krém -La Chevre s vit.E+Q10
noční krém -La Chevre hydratační sérum nebo Orlane rozjasnující lehký krém
mycí gel -Dove klasické mýdlo

Vše používám s občasnými krátkými pauzami už strašně dlouho.
Už jsem toho z kosmetiky vyzkoušela dost,ale tyhle jednoduché a levné výrobky se mi osvědčily nejvíce.Tady jsem konzervativní :D

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kate
Parfémová maniačka 907 příspěvků 01.06.10 23:44

Typ pleti: normálna, trocha dehydratovaná, ešte docela mladá
denný krém - Eucerin Hydro Balance v lete; v zime mám problém
nočný - hydr. krém s bambuckým máslom z Manufaktury
očný - zatiaľ žiadny dobrý som nenašla, príliš ani nehľadám
odličovač na oči - Sensibio H2O, Bioderma, úplne perfektná
peeling - z medu, kt. je trocha zcukornatený
maska - maximálne tak med či droždie
pleťová voda - len občas, obyčajná Amica v skle - vyživujúca, pekne vonia
pleť. mléko - nepoužívam
mycí gel - vačšina mi vysušuje pleť, používam Planet Spa s bielym čajom, alebo iné verzie z P.Spa

Na poličce 12 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 45 parfémů

AH64
Učednice 183 příspěvků 02.06.10 14:52

Můj typ pleti: smíšená s mastnější T-zonou

Denní krém: nenašla jsem oblíbený, zkouším stále. asi zrovna možná nejvíce Lipolotio :)
Noční krém: totéž jako denní - favorit není, stále hledám a zkouším
Oční krém: na oči matlám také Lipolotio, pro jejich promaštění protože mi kosmetička řekla že je mam suché
Odličovač očí: sensibio bioderma
Pleťové mléko: nemám, nepoužívám
Pleťová voda: Micelární Bioderma na citlivou pleť
Odličovací/mycí gel: Micerální bioderma
Peeling: ruský přírodní s tea-tree

taky bych chtěla najít něco nej, nějak se mi to pořád nedaří :-/

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 02.06.10 14:56

Vám ta micelárka od Biodermy odlíčí řasenku? Mně teda ne (nepoužívám voděodolnou) , respektive musím to oko hodně dřít. A ani pak to neodlíčí úplně. Jak to děláte? :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 02.06.10 15:08

Můj typ pleti: hrozná! Exematická se sklony k trudovitosti a akné, zároveň citlivá a suchá.
Denní krém: vyhovuje mi bio kosmetika na pleť… oleje od Saloosu nebo teď mám Body Shop růžový s vitamínem E. Na léto je dobrý od Lavery s měsíčkem.
Noční krém: to samé - oleje od Saloosu a Body Shop. V zimě kokosový olej.
Oční krém : na to zatím dlabu, dostala jsem od Oriflame, tak mažu ten.
Odličovač očí: olejíček od Saloosu pro změnu.
Pleťové mléko: Nepoužívám…
Pleťová voda : Od Saloosu zase… nejlépe s růží.
Odličovací/mycí gel: Alverde s mořskými řasami.
Peeling: Nepoužívám…

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist