Vaše setkání s tajemnem

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 21.06.12 03:05
Vaše setkání s tajemnem

,

Příspěvek upraven 26.07.12 v 02:23

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Nahéma
Parfémová maniačka 872 příspěvků 21.06.12 07:26

Sendy, ve 3:05 máš spát a ne se potkávat s tajemnem :lol:
Já akorát potkala tajemného anděla v Hradci Králové na nádraží (v roce 1988), kam jsem dojela s dvouhodinovým zpožděním a potřebovala rychle do rozhlasového studia, neb frekvence už dávno začala. Před nádražím nikdo, jen starší pán, přišel ke mě " Vy něco hledáte?"
K tomu studiu mě dovedl, já stoupla na první schod, otočila se, že mu poděkuju a ON TAM NEBYL. V jednu chvíli jsme šli vedle sebe a najednou byl pryč… Musel to ale být spíš anděl mého tatínka, který v tom studiu už dvě hodiny čekal( se zbytkem souboru a vzteklým režisérem), protože ještě chvíli, a dostal by infarkt…

Na poličce 38 parfémů 0 miniatur 16 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 21.06.12 07:39

@Nahéma

Jsem sova, v noci pracuji nejraději. Muž spí, psi spí, kocouři spí… přestane hlučet i Smíchov. :mrgreen:

S tajemnou bytostí jsme se setkali minulý rok o Vánocích na Pražském hradě (opět večer). Nikde nikdo, zima, vítr a před katedrálou stála jakási bábinka (myslela jsem, že celkem upravená bezdomovkyně), která nás neomylně směrovala ke sbírkové kasičce. Vhodili jsme pár penízků, otočíme se a ona nikde. Kam zmizela - kdo ví. Tak rychle hlavně neměla kam. :nevim:

Nahéma
Parfémová maniačka 872 příspěvků 21.06.12 08:28

Ti závidím, že jako sova můžeš po sovím žít. Já, ultrasova, jsem už tři roky za skřivana, a eště jsem si úplně nezvykla ( ráno v pět třicet dělám HÚHÚ a ne Píp píp píp.).
Jo, jsou věci mezi nebem a zemí… Vy v Praze máte tajemných míst víc, než v našem Štatlu (mám pocit, že poslední dobou je nejtajemější místo Brna magistrát), mám z Prahy kouzelné zážitky ještě z doby předrevoluční, kdy všude nebyly davy turistů. Ten okamžik, kdy jsme s kamarádkou stály pod orlojem, zapadalo slunce, všecken ten mechanismus hodinový fungoval, A NA CELÉM NÁMĚSTÍ KROM NÁS NEBYLA ANI NOHA. To pro mě byl magický zážitek :).

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 21.06.12 08:39

@Nahéma

Něco podobného se mi stalo doma, v prázdném bytě. Přijdu do kuchyně a stál tam můj kamarád opřený o lednici. Vypadal asi jako Nastěnka, když se dotkne berly mrazilky. Nikdy předtím nic takového neudělal, vždycky chodil na návštěvy spořádaně se svým běžným tělem.
Nebyla jsem z toho nadšená, přesně ji řečeno, ježily se mi chlupy strachy. Týden na to jsme se dozvěděli, že tu noc tragicky umřel. Byl to nejbližší člověk, kterého jsem za celý svůj život měla. Myslím, že tu noc zafungovalo něco jako spojení, které mezi sebou mají dvojčata. Toho kamaráda jsem potkala někdy počátkem 90. let a od první chvíle jsme byli jako dvojčata. Bylo to tak podivné, že se nad tím v kroužku kamarádů, kam jsme patřili. ani nikdo už nepozastavoval. Prostě věděli, že kam přijdeme, musíme sedět vedle sebe a jeden druhému dokončujeme věty.
Zdravím ho tam nahoru, moc mi chybí. :srdce:

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fleur  21.06.12 10:14

Křik obětí čachtické paní na Karlštejně - Sendy, co jste na tom výletě pili? 8o

barbucha  21.06.12 10:23

@Fleur
Asi nějakýho Čachtickýho čerta :lol: Po pár deci rozumíš i okcitánštině. :mrgreen:

Ale mě, na Karlštejně, zarazil spíš ten fraucimor. To je fakt tajemný.

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 21.06.12 10:24

@Fleur

V 16. století pobývala na Karlštejně Kateřina Bechyňová, manželka purkrabího, přezdívaná česká Čachtická paní. Václav Hájek z Libočan odhalil její sadistické vraždění a sám na to krutě doplatil. Dodnes prý její panenské oběti na Hradě straší. Ty jsme ale neviděli. :mrgreen:

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 21.06.12 10:27

@barbucha

Však Karlštejn byl ženám přístupný, pouze do svatých prostor jim byl přístup zapovězen.

barbucha  21.06.12 10:31

Byl přístupný - později. To jo. Nicméně fraucimor si vydržovali šlechtici, resp. jejich manželky, ve svých sídlech… myslím tím soukromých. K těm Karlštejn nepatřil.

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 21.06.12 10:33

.

Příspěvek upraven 26.07.12 v 02:55

Sendy
sv. Parfema z Kecálburgu 2218 příspěvků 21.06.12 10:37

@barbucha

Fraucimor pobýval v podkroví Císařského paláce. V rámci I. prohlídkového okruhu je v určitých měsících prostor dokonce zpřístupněn.

feriva
Znalkyně 331 příspěvků 21.06.12 11:47
@dzona píše:
@NahémaNěco podobného se mi stalo doma, v prázdném bytě. Přijdu do kuchyně a stál tam můj kamarád opřený o lednici. Vypadal asi jako Nastěnka, když se dotkne berly mrazilky. Nikdy předtím nic takového neudělal, vždycky chodil na návštěvy spořádaně se svým běžným tělem.
Nebyla jsem z toho nadšená, přesně ji řečeno, ježily se mi chlupy strachy. Týden na to jsme se dozvěděli, že tu noc tragicky umřel. Byl to nejbližší člověk, kterého jsem za celý svůj život měla. Myslím, že tu noc zafungovalo něco jako spojení, které mezi sebou mají dvojčata. Toho kamaráda jsem potkala někdy počátkem 90. let a od první chvíle jsme byli jako dvojčata. Bylo to tak podivné, že se nad tím v kroužku kamarádů, kam jsme patřili. ani nikdo už nepozastavoval. Prostě věděli, že kam přijdeme, musíme sedět vedle sebe a jeden druhému dokončujeme věty.
Zdravím ho tam nahoru, moc mi chybí. :srdce:

Keď som to čítala išli mi zimomriavky. Verím tomu, je veľa nevysvetliteľného medzi nebom a zemou!!!

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 8 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Nahéma
Parfémová maniačka 872 příspěvků 21.06.12 12:00

Rýpalové, Sendy to má nastudovaný!

barbucha  21.06.12 12:35
@Nahéma píše:
Rýpalové, Sendy to má nastudovaný!

I v okcitánštině! :mrgreen:

Ale vážně, my jsme si nerozuměly - já to myslela tak, že Karlštejn nebyl sídelní hrad, pročež se tam fraucimor jako takový (ve smyslu výchovy svěřených děvčat až po vypravení vdavek, jejich pomoci v domácnosti a poskytování společnosti a doprovodu paní atd.) nepěstoval. Ten výraz má prostě širší význam… Že tam při návštěvách měly tetiny samozřejmě vyhrazené místo, je bez debaty - musely někam složit hlavu.
Ale zřejmě je tedy výraz fraucimor dosud průvodci používán v doslovném (a prapůvodním) smyslu jakožto Frauenzimmer, t. j. ženský pokoj -jako označení místa.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist