velká prosba o radu ....kolem pejsků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tarra
Parfémová maniačka 589 příspěvků 19.02.10 22:06
velká prosba o radu ....kolem pejsků

Chtěla bych vás požádat o radu.

Nedaleko našeho domu bydlel v městské bytovce pán a toho museli vystěhovat do jiné ubytovny (ta první se přestavuje na opatrovnu).
Ten pán měl ale vlčáka, kterého si nemohl vzít s sebou. Vlčákovi udělal boudu uprostřed louky nedaleko nás a pes má, jak jsme nedávno zjistili, štěně. Zjistili jsme, že mu tam pán občas nosí jídlo aspoň dřív nosil…už jsme ho tam neviděli delší dobu.
Chodí tam za ním i jiní lidé (hlavně děti) a často zůstane odvázaný a protože mu u nás dáváme najíst, vždycky přijde k nám. Vodí i to malé, problém je, že to ještě neumí dobře chodit a nedostane se tam jak velký pes, takže už několikrát jsme nesli kňučící štěně mámě.

Je mi jich hrozně líto, ale vzít si je nemůžem - nemáme dostavěno, nemáme ploty, dovnitř k nám dva vlčáci nemůžou. A navíc jsme si takhle nedávno adoptovali kocoura.

Ve zvířatech a péči o ně se nevyznám:o(
Zítra se budem snažit sehnat toho původního majitele, abychom se s ním nějak dohodli.
Ale co pak - nějaký útulek? Prohledala jsem net, ale nevím, jak sehnat nějaký alespoň trochu slušný. Nebo zkusit i inzerát…neznám žádné trochu prohlížené stránky.

Bydlíme kousek od Hranic…kdyby někdo v okolí něco znal, budu ráda.

Omlouvám se za silný off topic, ale je nám jich moc líto jak nám tady pořád kňučí pod okny.
Díky za každou radu.

Na poličce 21 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 114 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

KrissDoma
Nováček 6 příspěvků 19.02.10 22:12

Bohuzial neviem poradit, ale dakujem, ze nie si lahostajna a tym psikom chces pomoct. Dufam, ze sa ti to podari.

este ma napadlo, skus oslovit znamych, ci nevedia o niekom, kto by chcel zvieratko. ja tak hladam umiestnenie pre macicky, pytam sa , telefonujem, otravujem, ale vyplati sa to. Niekedy pomoze aj inzerat v miestnych novinach, skus opisat situaciu psikov, obcas sa najdu dobri ludia, co ich zoberu. Vraj dobre je aj dat fotky na internet na stranku utulku, ale to som neskusala, len mi to poradili. Cim viac ludi je oslovenych, tym vacsia sanca je na umiestnenie.
Co sa tyka psov a mackiek, moj pes s mackou vychadzal perfektne, ale trva trochu, nez si zvyknu.
Ak by bolo mozne prichylit aspon to male, aby mu niekto neublizil.

Ak by majitel mal vyhrady, argumentovala by som tym, ze opustenie / vyhodenie zvierata je trestny cin ( aspon u nas je to tak, v Cechach neviem, ale predpokladam, ze zakon je podobny) a majitel ma povinnost postarat sa o svoje zviera. Ak on nema zaujem, tak nech aspon nerobi problemy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Smidlik
Nevyléčitelná závislačka 1643 příspěvků 19.02.10 22:12

Uff, to jsem ráda, že tohle nemusím řešit, vím jak by mi jich bylo strašně líto, stačí jen když prodávám štěňata a i z toho se vzapamatovávám dva dny. Zkus bazary hyperinzerce, annonce, jsou zdarma a myslím dobrá návštěvnost, útulky netuším. Doufám, že to dopadne aspoň trochu dobře.

Na poličce 90 parfémů 8 miniatur 27 odstřiků 21 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 19.02.10 22:39

Možná bych se ještě zkusila poradit s nějakým místním veterinářem, pokud je schopný. Náš má třeba v čekárně nástěnku s inzercí, nebo by mohl vědět o dobrém útulku.Ale na to bacha, některé útulky bývají fakt strašné, je třeba si ověřit, do čeho by ten pes šel.
No a jinak jedině asi ptát se známých, otravovat + inzerce. Ach jo, taky to znám, věčně nám tu odkládají nějaká zvířata(polosamota na vsi), hlavně po prázdninách, když se dětičky nabaží a musí zpět do školy :smack:

tarra
Parfémová maniačka 589 příspěvků 20.02.10 12:25

Díky za reakce.
Dnes v noci nám tady to mrně kňučelo pod oknem - odnesli jsme ho k boudě k mámě, ale ráto kňučelo zas a leželi tu i s mámou. Dali jsme jim najíst a napít a kontaktovali toho pána - prý si je nemoh vzít, teď už má ale nově bydlení, kde je mít může a nemá je jak dopravit. Prý tady dal někomu ze sousedů peníze, aby jim nosil jídlo (toho dotyčného tam vídáme jít tak 1× za týden).
Na majitele psů máme kontakt a navíc slíbil, že večer se u nás staví, abychom mohli situaci řešit…
Tak nevím…mám z toho sice roztodivné pocity, ale třeba ten pán na přechodnou dobu vážně neměl možnost se o ně starat a bude to dobré…uvidíme, jak to dopadne večer.

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 20.02.10 12:42

Tarro , z toho jednání pana „majitele“těch dvou chudáčků mi vážně běhá mráz po zádech. Nechat štěně v těchto mrazech s mámou na pospas, je skutečně hnusné. Psa přece může umístit do útulku i dočasně, než vyřeší situaci a pochybuji, že ji chce řešit. těm dvěma bude líp v každém útulku, než v zimě a o hladu venku. Postavila bych ho před hotovou věc, že budu okamžitě kontaktovat nejbližší útulek nebo bych to rovnou udělala. Postup je i takový, že kontaktuješ městskou policii a oni už jejich umístění zařídí, včetně převozu. Na internetu si můžeš zadat heslo zvířecí útulek s Tvým bydlištěm, ale jak říkám, neřešila bych zdlouhavými dotazy kvalitu toho či onoho, ti pejsci potřebují rychlou akci, umístění a teprve odtud se bude jejich další osud vyřizovat…přeji Ti úspěch a moc držím palce Tobě a hlavně těm chlupáčkům!! Dej vědět, jak to dopadne…

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Dagmary
Učednice 112 příspěvků 20.02.10 13:04

Já jsem v podobném případě volala jednou tuším na Odbor životního prostředí,s tím,že mám podezření na týrání pejska.Náhodou jsem se trefila na správnou paní,jinak věřím,že by mě alespoň nasměrovala.Když jsem jí popsala situaci,hned mi řekla,jak případ budou řešit,mohla jsem zůstat v anonymitě a i když jsem jí jméno řekla rovnou při představení,u­jistila mě,že se ho majitel nedozví.Kulhavý podvyživený pejsek s ranami po těle a téměř bez srsti se tak alespoň dostal k veterináři a do útulku.Při kontrole a odebrání asistuje policie.

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 20 odstřiků 78 vzorků V tužebníku 10 parfémů

tarra
Parfémová maniačka 589 příspěvků 20.02.10 13:05

Taky jsem z toho na rozpacích (mírně řečeno)…a určitě se ten pán nezachoval dobře. Na druhou stranu, prý dokud se psem bydlel, krmil ho praviidelně,chodil s nimi ven a choval se k němu dobře. A po telefonátu se snažil to vysvětlovat, že sháněl bydlení s možností, kam psa vzít a dal peníze sousedům, prtž neměl možnost sem jezdit každý den. Opravdu z telefonátu spíš působilo, že ho má rád, jen to prostě nezvládl sám nějak jinak vymyslet.
A taky hned slíbil, že přijede.
Vím, že se nezachoval správně, on je to takový dost jednoduchý pán (táta ho zná z dřívějška), ale podle všeho si možná myslel, že jedná správně nebo aspoň prostě nevěděl, jak jinak. Víc uvidím večer, kdyžtak mu i pomůžem s odvozem a přijedem se pak na pejsky podívat.

V tomto případě si zas nejsem zcela jistá, že se bude mít v každém útulku lépe:O(…dívala jsem se od včera na pár diskuzí, stránek útulků a dokumentů…

Dagmary
Učednice 112 příspěvků 20.02.10 13:08

Teď koukám,že Ajinka byla rychlejší - a to je fakt,vlastně jednoduše stačí zajít nebo zavolat na policii.V útulku bude těm pejskům určitě líp a snad se brzo najde někdo,kdo je bude mít rád.

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 20.02.10 13:15

To je ale hodně ubohý argument, že nemůže každý den jezdit a tudíž nechá štěně s mámou hladovět. Navíc leckdo v přímém kontaktu ze zbabělosti slibuje věci, které ani udělat nehodlá. Opakuji, že umístění lze řešit i dočasně a vzít si potom psa zpět a co se útulku týká, rozhodně by tam ta zvířata dostala alespoň najíst a hlavně štěně by mělo šanci získat nového páníčka…nesnažila bych se toho pána až tolik omlouvat, chová se nesoucitně a pro takové jednání nemám moc pochopení!!!

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

tarra
Parfémová maniačka 589 příspěvků 20.02.10 13:25

To hladovění - on to chtěl vyřešit tím, že nechával peníze jinému sousedovi, aby se …bohužel asi ne zrovna nejvhodnějšímu - ten potvrdil, že tak domluvení byli a prý jim jídlo nosí…jak často jsme se od něj ale nedověděli.

dotyčný pán je tady brán za sice ne zrovna chytrého, ale hodného…takže sice souhlasím se všemi - to chování bylo nezodpovědné a chudáci pejsci…ale toho vlčáka prý měl už x let, než ho vystěhovali a bylo to v pohodě - chodili spolu, měli se rádi…pak byl postaven před situaci, kterou prostě nevyřešil správně…možná na to prostě neměl buňky.
Takže si jen myslím, když se mu navrátí standardní situace, bude se o psa podle mě dál starat - což bych sama ráda pak ověřila.

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 20.02.10 13:28

Držím palečky, ať se mají pesové brzy dobře a Tobě patří díky , žes k tomu nezůstala lhostejná :lol:

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dagmary
Učednice 112 příspěvků 20.02.10 13:34
[quote:26dwi1×y]­nesnažila bych se toho pána až tolik omlouvat, chová se nesoucitně a pro takové jednání nemám moc pochopení!!!

Přesně tak !
Teď jsem si uvědomila,jak moje motto původně od Terryho Pratchetta působí v tomhle tématu nepatřičně,přímo blbě.V takových případech flegmatik ani náhodou nejsem!!!

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 20.02.10 13:40
ajinka píše:
těm dvěma bude líp v každém útulku, než v zimě a o hladu venku.
:nono: Nemusí nutně být pravda. Některé útulky jsou fakt děsivé, zvířata nejsou pak na tom o nic lépe ve venkovní kleci, než na svobodě. Některé fungují čistě jako dožívací stanice. Viz třeba případ Dětmarovic u Karviné, kde fungovali jako koncentrák :evil: Je třeba si ověřit, jak ten útulek vypadá.
Na druhou stranu souhlasím s ajinkou, že ten chlap může akorát slibovat a pak skutek utek, když nechá venku malé štěně, nechodící, tak skutečně není normální.Nebo si je „pod nátlakem“ vezme a pak se jich někde zabví daleko horším způsobem.

Do pr*ele, ti lidi dokážou být tak hnusní a bezcitní, proč si vůbec chlap ořizoval psa, když na tom byl kdoví jak a ještě nechal fenu zabřeznout. Tohle mě dokáže tak rozčílit :evil: :cry:

tarra
Parfémová maniačka 589 příspěvků 20.02.10 13:47
díky všem za reakce.
Jen se tu snažím napsat
nečinila jsem na něj nátlak…víceméně jsem spíš počítala, že půjdou do útulku…ale on sám byl spíš vyděšený, jakoby si neuvědomil, co způsobil…
  • jak už jsem psala-nejedná se o žádného vědomého tyrana, rozhodně si v tomto případě nemyslím, že by je pak někam hodil apod.
  • právě z těchto důvodů, co jsem popsala výš a z infa, které jsem se dozvěděla o útulcích zvažuji, zda to s tím pánem nezkusit
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist