VERSACE / BLONDE

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lauri  12.07.07 10:21

Můžete mi prosím někdo říci, jak voní vůně Versace Blonde z r. 1995?

Popis vůně
Modní návrhář Gianni Versace vytvořil květinovou vůni Blonde v úctě ke své sestře - platinově-zlaté Donatelle Versace.

Složení parfému
hlava: fialka, neroli, tuberóza
srdce: jasmín, květy pomeranče, janovec, narcis
základ: tuberóza, exotické dřeviny

Moc děkuji předem:-)

Reakce:

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 12.07.07 10:44

Ona jaksi nevoní,ona totiž hrozně lacině páchne.Na vůni je hezké jen jméno a flakon, ale je to korunovaná královna všech puchů.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Lauri  12.07.07 10:50

Děkuji moc za odpověď. Já právě četla na zahraničních recenzích, že to je nádherná vůně, kterou každý obdivuje:-(

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 12.07.07 11:22

Lauri - moje setkání s ní bylo už před 7 lety na Malorce a dodnes se mi zní dělá husí kůže.Oni mají možná Italové jiný nos, nebo citový vztah k této značce, když už jim Gianniho zabili…ale popis vůně je v tomto případě na nic. Je to strašně sladká, silná vůně,nijaká, neoriginální a připomínající mě osobně spíše slivku různých jiných vůní do jedné kolotočové kreace.Nezám opravdu nikoho, kdo by ji znal a používal.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

eva  12.07.07 20:25

připojuji se k názory chavy - Versace Blonde příliš nevoní. Mně také ne, přesto věřím, že se najde pár lidí, kteří si ji oblíbí. Není asi úplně špatná, objektivně vzato - Blonde je sice hodně jasmínová /jasmín mi obecně nevadí/, ale tady je jasmín zahalený v nedýchatelném oblaku něčeho tak divného, že asi nejvýstižnější budou kolotoče :) Hodně silná vůně, je zdáním nejprve květinová, ale pak se blíží až snad k chypre /?/…jen můj dojem - každopádně se nejedná o šťastné propojení :( Sice určitými prvky naznačuje vůni „klasického“ typu ve smyslu nostalgie a starosvětskosti /propojené s něčím nepatřičně jásavým -asi jasmín a tuberóza/: spíš než sama vůně mi vadí její rozháranost, nehamornie - pro někoho jiného to bude naopak zajímavé/. Pokud budete mít možnost - doporučila bych vyzkoušet: co 10 lidí zavrhne, minimálně dalších 10 lidí pochválí a označí za jeden z nejkrásnějších parfémů :) Dělení vůní je sice pitomost: tady si nemůžu pomoct - v zimním, chladném počasí / já jsem Blonde zkusila v létě - nedoporučuju:-)/ na výrazné tmavooké, černovlasé paní by snad Blonde mohla vonět nekolotočově a zajímavě:) A přes všechnu kritiku / také že je příšerně silná a nadmíru sladká a připomíná starou disco-éru/ - flakonek má Blonde pěkný;)

eva  12.07.07 20:34

Dodatek k Blonde:

Podle přítele kamarádky je Blonde sexy a smyslná: „nutí“ ji tedy Blonde občas nosit a sám ji rád kupuje jako vánoční dárek nebo k výročí /kamarádka sice Blonde moc dobře nesnáší, ale občas za chladnějších večerů ji strpí - opačné pohlaví bývá z Blonde - podle jejích slov a k jejímu překvapení - na různých nočních akcích okouzleno a díky této vůni vzbuzuje zájem okolí /překvapivě pozitivní:-) Je možné, že ostatní taktně mlčí, jak už bývá zvykem. Případně pánové nemají v oblasti vůní vkus :-) Někteří nemají :) Odbočím: Je zajímavé, že často mi muži chválí vůně z mého pohledu příšerné a extrémně silné až nenositelné - možná mají slabší čich než ženy, co já vím:)
Myslím, že s Blonde musí být každá nepřehlédnutelná: ať v dobrém či zlém:-)
Pak si má člověk vybrat - podle recenzí druhých posoudit vůni bude ošemetné u každého parfému. Přirovnávání k Fracasu mi připadá dost zavádějící - znám i Fracas: Blonde se mi zdá naopak chemická, řekla bych, že rozháranost je chemicko-olejnatá /může to být kůží - možná píšu o tomtéž, co chava popsala jako „slivku různých vůní“/ V Blonde mi vadí asi i pomeranče, jsou nějak divně namíchané, pokud tam vůbec jsou pomeranče :-) Zatímco o Fracasu se dá řict, že mě čas od času jeho vůně přitahuje a svádí k úvahám „koupit či nekoupit“ /tzn. líbí se mi - občas/: o Blonde nikoliv.

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist