Versace Crystal Noir - je to padělek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kirsten
Nováček 10 příspěvků 09.11.10 14:59
Versace Crystal Noir - je to padělek?

Zdravím a moc prosím o radu.

Dnes jsem dostala balíček z xparfemy.cz s dárkovým balením Versace Crystal Noir - EDT 90 ml a mléko 100 ml .

Tahle vůně patří k mým oblíbeným a nemám ji poprvé. Proto mne velmi zarazilo, že flakón s EDT má některé detaily jiné. Jistě, něco se dá omluvit jinou velikostí, doposud jsem si kupovala malé balení, pouze 30 ml, ale přesto si myslím, že třeba uzávěr, na který je nasazena tryska , by měl být standardně stejný, jen přizpůsobený velikosti. Vrchní uzávěr je také lehce jiný, především je rozdíl v barevnosti, u 30 ml flakónu zakoupeného v českobudějovické Marionnaud prosvítá Versace znak do zlatavé barvy, u nového 90 ml je do fialova. Ještě pár dalších drobností bych našla, ale tyto jsou nejpodstatnější.

Postupně sem nasypu fotky s oběma flakóny pro srovnání, jen prosím o strpení, počítači i internetu to dneska dlouho trvá. A moc prosím o vaše vyjádření - zda je to v pořádku a podoba flakónů doznala změn nebo zda se jedná o falsum či třeba originál, ale neodborně „upravovaný“. Děkuji… kirsten

Tady je jen ukázka, jak by měl vypadat originální uzávěr (u toho nového je to ukončení pod násadkou s tryskou podivně plechově zlaté). 

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 1 vzorek V tužebníku 1 parfém
Reakce:

kirsten
Nováček 10 příspěvků 09.11.10 16:59
Versace Crystal Noir - je to padělek? FOTOGRAFIE

Tak konečně fotky, dnes se proti mně spikli všichni internetoví bohové, ale už je to naštěstí zavěšeno (postupně budou ještě fotky přibývat) zde:
 http://www.flickr.com/…25347794730/

Výběr zde:

vlevo je menší flakón EDT 30 ml z Marionnaud, něco zažil, nosila jsem ho s sebou v kabelce, takže nápis už je setřený, vpravo nový flakón EDT 90 ml z xparfémy.cz 

tady samotný EDT 90 ml s inkriminovaným „plechovým“ uzávěrem 

víčko EDT 90 ml

víčko EDT 30 ml

kirsten

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 09.11.10 17:57

a nezustalo ti to cerny ve vicku? mohlo se to uvolnit a zustat tam..

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

kirsten
Nováček 10 příspěvků 09.11.10 18:11
WildOrchid píše:
a nezustalo ti to cerny ve vicku? mohlo se to uvolnit a zustat tam..
Byla teď v Praze slyšet ta lavina, co se mi odvalila ze srdce? :-))

Uf, mně se tak ulevilo! Vypižlila jsem černý prstýnek z víčka… To ostatní už jsou asi podružnosti, které mohou souviset se změnou designu za cca dva roky, kdy jsem Crystal Noir naposledy kupovala.

Děkuji moc. Jak prosté, milý Watsone, hned je mi lépe na duši i po těle.

kirsten

kirsten
Nováček 10 příspěvků 10.11.10 12:14

Tak se stále nemohu radovat. Po té, co se vyřešil problém s uzávěrem, jsem tedy vyzkoušela vůni. Je možné, že by větší balení mělo jiné složení??? Nebo došlo k přeformulování parfému??? Zdá se mi, že je zde příliš silná složka hřebíčku, vůbec necítím gardénii, ambru… ani ten lehce kokosový závan, ani tu lehce nepříjemnou koprovou pachuť (to jediné mi na Crystal Noir vždy vadilo)… zato je z počátku hodně a dlouho cítit líh :-(

Tak nevím, asi si budu muset udělat výlet do nějaké kamenné parfumerie pro srovnání. Vyzkoušela jsem na sobě, na papírovém ubrousku, na bavlněné látce… Neleze na mne žádná podzimní viróza, která by to mohla zkreslit, jsem celkově v pohodě, žádný další faktor, který by mi mohl vysvětlit rozdíl v „čichové stopě“ mne nenapadá…

V Českých Budějovicích v Marionnaud bývával takový šikovný mladý kluk s velkým zájmem o parfémy - nevíte je tam ještě?

Nechce se mi věřit, že by z xparfemy.cz poslali špatný výrobek, ale v té dárkové taštičce bylo zřejmé, že to nebylo originálně zabaleno - víčko i s tím černým prstýnkem vevnitř bylo mimo, možná to jen kontrolovali, nicméně dobrý pocit z toho nemám. Nevím, asi si příště už netový nákup netroufnu, ach jo.

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 10.11.10 12:38

Taky jsem měla z xparfému pochybný výrobek (ten krém od Lancome).
Nevím, jestli to byl nebo nebyl fejk, ale - když si nejsem jistá, kloním se spíš k tomu, že to pravé není.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

kirsten
Nováček 10 příspěvků 10.11.10 17:43

Hm, tak už jsem si takřka na 100% jistá, ** tohle ** není to, co jsem znala pod Versace Crystal Noir EDT. Po několika málo hodinách po vůni téměř ani památky, vůbec se nerozvinula a mazlivě nepřevalovala jako obvykle, a ta výdrž je teda tristní. Normálně na mně vydrží hrozně dlouho a teď jen slaboulinká stopa čehosi lehce nasládlého ;-(. No, to jsem zvědavá, jak to celé vyřeším.

Máte s tím někdo zkušenosti? Tedy s reklamací z důvodu podezření, že to není originál?

Venus
Učednice 189 příspěvků 10.11.10 23:04

Nejsem majitelkou této vůně, ale vygůglila jsem si fotky a vsadila bych boty, že tvůj Crystal Noir je padělek. Stačí si všimnout nápisu „VERSACE“ - písmena jsou roztažená a první a poslední písmeno výrazně přesahuje přes nápis pod ním (CRYSTAL NOIR). Na žádné z toho množství fotek, co jsem zkoukla, toto není.
Takže doporučuji rozhodně reklamovat (já takovouto zkušenost bohudík nemám, takže neposloužím radou, ale Širín vrátili peníze, zkus se s ní poradit), pokud jsou trochu slušní, tak vrátí peníze.
Určitě také svou zkušenost napiš do tématu Hodnocení obchodů (obsah fóra - parfémy - hodnocení obch. - http://www.xparfemy.cz)!!! Může to varovat ostatní a třeba se k tomu vyjádří ten pán z xparfémů, který tam reaguje na příspěvky. Koukala jsem tam a některé zkušenosti kupujících jsou docela zajímavé. :?

Budu držet palce, ať ti to dobře dopadne. :)

Na poličce 6 parfémů 5 miniatur 11 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 24 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 11.11.10 16:06

A mně se zdál obchod Xparfémy kvalitní a důvěryhodný. Že by si nějaký český e-shop dovolil prodávat padělky mě docela děsí. Neřeknu, kdyby to byl nějaký neznámý, nově vzniklý obchod, ale tenhle mi přijde už slušně zajetý a teď toto. Nestačím se divit :shock: :conf:

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Hegr (xparfemy.cz)
Znalkyně 388 příspěvků 12.11.10 17:38

Dobrý den, zdravím Vás,

už se to tady řešilo x krát a stále dokola. 99% českých eshopů nakupuje od 3 velkých dovozců do ČR, nikdo si nedovolí prodávat padělky. Padělky můžete velice snadno nakoupit v aukcích. Jsme si naprosto jistí, tím co prodáváme, pokud je nějaký problém postavíme se k němu čelem a pokud zákazník není spokojený, vrátíme mu peníze. Můžu tady stokrát napsat, že padělky neprodáváme a vy můžete, ale nemusíte věřit.

Už několikrát jsem já osobně pomáhal objasnit padělky například z aukcí. Přímo za mnou chodí kriminalisté z příslušného odboru v Praze, před několika dny jsme u nás porovnávali Gabbana Light Blue zakoupený na aukru s tím, co prodáváme, dokazovali jsme tak, že se jedná o padělek. Pokud máte pochybnosti a chcete se přesvědčit máte mnoho možností, kde podat oznámení a nechat věc prošetřit, nemáme problém příslušným orgánům dokladovat originalitu. Prodáváme originální výrobky, nakoupené v ČR a tudíž se skutečně nemáme čeho bát a skutečně to neřešíme, tak že vrátíme zákazníkovi peníze a tím je to jakoby vyřešené. Jsme schopni vše doložit. Pokud nakoupíte na internetu je to úplně stejné jako v kamenném obchodě, vlastně spíše lepší. Eshopy jsou kontrolovány stejně jako kamenné prodejny, dovozy zboží kontroluje celní správa a věřte, že zrušením hranic mají opravdu hodně času ověřovat a prověřovat, navíc je velice dobře vidět, že odhalují mnoho padělků. Nevím o případu kamenného obchodu, který by byl obviněn z prodeje padělků, ale nevím ani o klasickém internetovém obchodu. Zakoupení padělku v aukcích či bazarech je velice pravděpodobné, jakákoliv soukromá osoba si může objednat z http://www.dealextreme.com nebo http://www.alibaba.com parfémy na soukromou adresu pro vlastní potřebu, to celníci nekontrolují, a následně prodat v aukci, ovšem nikdy od těchto firem, které sídlí většinou v Hongkongu, nedostanete fakturu ani žádný jiný doklad, tudíž nemůžete FU vykázat prodej něčeho, co jste nenakoupili. Navíc tu máte ČOI, SOS atd… Skutečně si myslíte, že bychom dostali certifikát od SOS, pokud bychom prodávali padělky?

Pokud o nás řeknete, že prodáváme padělky, pak si parfémy v ČR nenakupujte vůbec, jelikož i některé kamenné obchody kupují od našich dodavatelů. Pokud prodáváme padělky na xparfémy.cz prodávají se všude. Všechny eshopy na internetu mají z 99% stejné dodavatele.

To že můžou být různé odlišnosti podle zemí, do kterých jsou ony produkty určené to víme, to že u produktů velkého řetězce může něco vonět jinak než z internetu to také ale všichni vědí, jelikož se jedná o nahrazení přírodních esencí těmi umělými, reformulacemi parfémů atd… I Ada o tom psala celý článek, který je tu umístěn.

Opravdu nevím, co bych k tomuto tématu dále uvedl. Jsem otevřen jakémukoliv jednání, pokud máte někdo problém s originalitou parfému, na webu je na mě telefon, email, můžete mi poslat soukromou zprávu skrze forum, můžete přijít osobně na prodejnu atd… nikde se neschováváme, tak aby jste se nás nemohli dovolat. Prodáváme originální parfémy za rozumné ceny se snahou o co nejkvalitnější služby pro zákazníky, proto i reklamace vyřešíme k Vaší spokojenosti.

Odkaz na článek od Ady:
http://www.arome.cz/index.php?…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist