Vetrove bonbonky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 20.11.08 12:02
Vetrove bonbonky

Ahojte,

hledam nejakou damskou vuni, kde je „vetrovy“ akord, je spis zelena nez kvetinova, neni moc sladka (spise co nejmene) … a je elegantni … nic pro mlade holcicky.

Chystam se vyzkouset Gucci Envy, netusim, jestli jsem se strefil, nebo jsem vedle jak ta jedle.

Kdysi davno jsem ve vlaku takovou „potkal“, ale nezeptal se ;)

Diky.

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 20.11.08 12:06

Já cítím větrový akord v Truth od Calvina Kleina a zelený je taky.Mimochodem, je to můj miláček. :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.11.08 12:09

Aqua Allegoria Herba Fresca - a možná Mentafollia, kterou ale bohužel neznám.
L'Occitane má Thé Vert a la Menthe, ale ta je taková jednodušší, možná ne moc elegantní.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 20.11.08 12:20

No ta Herba Fresca mi pripada popisem zajimava.
Akorat ne vsude ty Guerlainy maji :(

Kazdopadne Truth muzu vyzkouset asi vsude ;)

Diky…

Fleur  20.11.08 12:36

U AA Mentafollia je ten „větrový“ akord trošku posunutý směrem k zubní pastě, ale rozhodně je to vůně velmi zajímavá!

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 20.11.08 14:43

kdysi davno jsem nosil Casran a tam byla pritomna lekorice, coz by sedelo na to co hledam. Tam to bylo ale dost potlaceno dalsima slozkama. Ale lekoricova slozka by tam urcite mohla byt.

Fleur: muzes prosim popsat AA Anisia Bella ? Spokojena ?

Fleur  20.11.08 18:44

AA Anisia Bella se mi moc líbí (i když Adina recenze ji vykazuje někam do společnosti osvěžovačů vzduchu 8) ). První závan je anýzově-lékořicový, ale bez bonbónové ulepenosti. Cítím tam i bylinné tóny, jako když v ruce promneš nějaký list aromatické byliny, nesklouzává ovšem k záhonku se zeleninou. Ke konci se - alespoň na mé kůži - vynořuje cedr a trošku tu nazelenalou „větrovou“ svěžest usazuje. Používala jsem ji celé léto, teď jsem ji pro oživení paměti vykutala z krabice, kam byla uložena k zimnímu spánku, a asi ji už nechám venku…
Tak nevím, Xronos, jestli jsem ti pomohla.

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 20.11.08 18:51

Klubko se nedávno zmiňovala, že v Lacoste Pour femme cítí hašlerky. A já znám mentolovou růži: Diabolo rose od Les Parfums de Rosine. Ale nelíbí se mi vůbec. Taky si vzpomínám, že mi tak nějak mentolově-lékořicově voněl Hypnotic poison. A Masaki má vůni Mintea, ta voní jako mátové listy.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 20.11.08 18:55
xronos píše:
Kazdopadne Truth muzu vyzkouset asi vsude ;)Diky…

Truth je hodně sladká, a takovou asi nehledáš?
Mě ještě napadla Very Irresistible od Givenchy, je tam cítit větrovost - anýz a badyán ale je růžičková, tak nevím jestli jsem pomohla. Každopádně je všude k očichání.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 20.11.08 18:55

Já cítím větrové bonbony v Eau des Merveilles.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 20.11.08 18:57

Jo jo, Mintea a pak Violette Menthe od Brosseau…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 20.11.08 19:04

Právě jsem si níže přečetla, že jedna z přispěvatelek vyčichala v Cristobalu stejný větrový tón jako v Le baiser du dragon. Tak dumám, dumám, co je v Polibku větrového, a :idea: - že by vetiver? No a zrovna mám vedle sebe na papírku Vétiver od Guerlaina, jelikož jsme o něm debatili v Pánských vůních, no a fakt je to větrové. Ale ne mentolově ani lékořicově. Je to větrové jako vítr. Kerze, ten vítr na vřesovišti, nebyl to Vétiver? To by sedělo přesně. Musím si to koupit.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 20.11.08 21:20
Irena píše:
Klubko se nedávno zmiňovala, že v Lacoste Pour femme cítí hašlerky. A já znám mentolovou růži: Diabolo rose od Les Parfums de Rosine. Ale nelíbí se mi vůbec. Taky si vzpomínám, že mi tak nějak mentolově-lékořicově voněl Hypnotic poison. A Masaki má vůni Mintea, ta voní jako mátové listy.

Tak můj přítel Hypnotic poison zhodnotil tak, že mu připomíná nějaký sirup proti kašli z dětství, takže na tom mentolovém základu asi něco bude :) Jinak „větrový“ je Black Icedrops (Aigner)…aspoň mě tak přijde :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 20.11.08 22:37

Truth že je hodně sladká? :shock: Ta teda vůbec! Rozhodně v ní není žádná vanilka, ambra, santal a podobné slaďárny…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 20.11.08 22:46

Truth není sladká :o Tu bych určitě zkusila, k očichání je běžně. Jinak Violette Menthe od Brosseau je moc pěkná, jen kde ji zkusit :? V Lacoste pour Femme opravdu cítím hašlerky, a to je důvod, proč mně se líbí a můj muž ji nesnáší (cítíme je tam oba). Ale od nikoho dalšího jsem takový postřeh nezaznamenala, takže těžko říct.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist