Vlastní výroba tělový peeling

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stapeli
Nevyléčitelná závislačka 1413 příspěvků 23.09.12 19:40
Vlastní výroba tělový peeling

Není to můj nápad,
ale na www.manipura.cz jsem našla prima návod na tělový peeling, který jsem nejen vyzkoušela, ale taky trochu inovovala. Takže peeling, který teď používám já i moje kamarádky je:

1 šálek (250ml) mleté kávy
1 šálek strouhaného kokosu
1 šálek medu
1/2 šálku hnědého cukru
1/2 šálku práškového kakaa
1/2 šálku slunečnicového (bio, za studena lisovaného) oleje - klidně experimentujte s jiným
25 kapek silice palmorůžová (jde to i bez silice)
Suché ingredience smíchejte a poté vmíchejte med, silici a olej. Peeling se aplikuje na umytou a hlavně ještě mokrou pokožku, protože jinak ho nerozetřete. Po osprchování se rozhodně už nemusíte mazat tělovým krémem.

Více zde: http://www.manipura.cz/…letovy-krem/

Kupovala jsem LUSH, ale tohle je podle mého lepší a taky levnější :D

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 144 vzorků V tužebníku 22 parfémů
Reakce:

Barbarella
sv. Parfema z Kecálburgu 3274 příspěvků 23.09.12 19:42

No já tady ty hendmejdy radši ne :mrgreen:

Na poličce 175 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 106 vzorků V tužebníku 207 parfémů

Fleur  23.09.12 20:56

Levnější? 8o Jenom ten šálek medu dnes stojí majlant!
Zajímalo by mě, jestli to vyjde na jedno použití, nebo jestli se to pak skladuje třeba v ledničce (a jak dlouho to vydrží).

Stapeli
Nevyléčitelná závislačka 1413 příspěvků 23.09.12 21:02
@Fleur píše:
Levnější? 8o Jenom ten šálek medu dnes stojí majlant!
Zajímalo by mě, jestli to vyjde na jedno použití, nebo jestli se to pak skladuje třeba v ledničce (a jak dlouho to vydrží).

No ano, to jsem neuvážila, já mám med od příbuzných zadarmo, ale i tak. Z Lush mi to přijde dražší. Mám tuhle dávku v lednici na cca 2 měsíce, když používám 2× týdně. Dávám si to do obalů od Lush a taky do sklenicek od dětské výživy. Takže tohle množství je na cca 16 dávek.
A to hlavní, co jsem nenapsala, a taky mě to určitě ovlivňuje - mě to hrozně baví si míchat a připravovat a patlat ty přípravky, takže jsem asi ovlivněná a nabuzená i tím - alespoň kamarádka mi říká, že se jí kolikrát do aplikací těch mých pokusů ani nechce, ale že mi to nemůže udělat… To je fakt.
Ale funguje to :lol:

Fleur  23.09.12 21:22

@Stapeli , tak to potom ano. Já se do toho raději pouštět nebudu; navíc u nás hrozí, že by mi to někdo z ledničky v roztržitosti snědl. :lol:

Insolence
Parfémová maniačka 696 příspěvků 23.09.12 21:38

@Fleur
Napadlo mě totéž :D a ještě, jak tohle složení jde smýt.

Na poličce 36 parfémů 0 miniatur 17 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Stapeli
Nevyléčitelná závislačka 1413 příspěvků 24.09.12 08:11
@Insolence píše:
@Fleur
Napadlo mě totéž :D a ještě, jak tohle složení jde smýt.

Smýt to jde dobře, z těla i vany. Je to taková pevná, vláčná konzistence. A voní tak krásně, že sníst skoro láká, to je fakt. :)

Luciak
Znalkyně 492 příspěvků 24.09.12 10:18

Ja si robim dva:

prvy je z kokosoveho oleja a hnedeho cukru
a druhy z ovsenych vlociek sparenych horucou vodou.
Oba su univerzalne na tvar aj telo, spokojnost.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 24 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kateřina Hubálková
Učednice 65 příspěvků 24.09.12 11:16

Já si dělám peeling na ruce, lžička kávy -mleté, lžička olivového oleje a trošku třtinového cukru..dá se použít i na obličej (ale bez cukru-ten je moc drsný), jediná nevýhoda je, že s tím člověk strašně zasviní umyvadlo, ale v zahrádkářské sezoně si hodělám každý týden a super-ručičky jak ze žurnálu..

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 2 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 18.11.12 16:51

Včera jsem zkusila peeling na obličej ze lžičky medu, lžičky drcených mandlí a kapky smetany. Chvíli jsem masírovala obličej a pak jsem to ještě nechala deset minut působit. Mám suchou pleť a tahle směs mi ji krásně vyhladila a vyživila. Myslím, že je dobré když je složení peelingu jednoduché a když se dá udělat jen jedna porce. Nepodráždí to pleť a nezkazí se mi.

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 18.11.12 17:16

Mám přístroj na výrobu rostlinnýho (sojovýho a tak) mlíka. Sojový mi nechutná, tak to ani nedělám, ale miluju mandlový - a ty zbytky rozdrcenejch mandlí, co zbydou ve filtru, jsou jako peeling skvělý (jen do nich přimíchám nějaký éterický olej, a pokud si připadám hodně vysušeně, tak i trošku oleje). To množství, co stroj vyprodukuje, stačí tak nadvakrát (což je super, protože dýl než tři dny by to stejně nevydrželo).

Ale jinak, když zrovna mandlový mlíko nepotřebuju, si dělám peeling ze soli, ovesný mouky a hydrofilního oleje (a nějakejch těch éterickejch olejů samozřejmě).

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Trvale odstranění chloupků - je to možné?

Chloupky nás vytáčí všechny. Nechci ani počítat kolik hodin jsem já sama strávila jejich odstraněním a kolik jsem vyhodila peněz za veškeré epilace, depilace a nakonec jsem stejně skončila s žiletkou v ruce. Po pár nezdařilých pokusech se ale řešení přeci jen našlo.

Celý článek »
TOPlist