Vlčí zrno na očním víčku zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 19:34
Vlčí zrno na očním víčku zkušenosti

Ahoj lidi, šestiletá dcera má vlčí zrno na víčku, začalo jí to tak před týdnem.Nemaje zkušeností, jsem předpokládala, že to zmizne samo, jako zrno ječné, leč dnes jsem na internetu zjistila, že většinou to samo nezmizne, a musí se to vyříznout, někdy i opakovaně a podobné hrůzozkazky, jak se jimi lidi rádi dělí ne netu, jak moc to bolí atd . :twisted: , nemáte s tím nějaké zkušenosti, nezmizelo to třeba někomu pomocí masti, nebo nějakých bylin, v pondělí stejně půjdem k očařovi … ale není nad to být připraven :-).

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 16 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 32 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

hanak
Znalkyně 451 příspěvků 10.06.11 21:42
Bea píše:
Ahoj lidi, šestiletá dcera má vlčí zrno na víčku, začalo jí to tak před týdnem.Nemaje zkušeností, jsem předpokládala, že to zmizne samo, jako zrno ječné, leč dnes jsem na internetu zjistila, že většinou to samo nezmizne, a musí se to vyříznout, někdy i opakovaně a podobné hrůzozkazky, jak se jimi lidi rádi dělí ne netu, jak moc to bolí atd . :twisted: , nemáte s tím nějaké zkušenosti, nezmizelo to třeba někomu pomocí masti, nebo nějakých bylin, v pondělí stejně půjdem k očařovi … ale není nad to být připraven :-).

Beo, zkušenost s vlčím zrnem mám díky mojí nejstarší dceři. Před 2 lety se jí vytvořilo jedno „pěkné“ na horním víčku. Na očním nám dávaly nejdřív nějaké kapky, pak mazání .. nepomohlo nic. Vlčí zrno úspěšně narostlo do ještě většího rozměru, takže padlo rozhodnutí „vyříznout“.
Zákrok byl víc než bolestivý i přes umrtvovací injekci - a upřímně, zcela zbytečný, protože když mi doktorka dceru přivedla ze sálu, zahlásila, že „asi tam ještě něco zbylo, ale prý nemohla pokračovat, protože to bylo hodně citlivé“.
Než se měsíc s měsícem sešel, bylo tady vlčí zrno zpátky, tentokrát 2× tak velké. Další mazání, další kapky, ujišťování, že to nepůjde jinak řešit než opět chirurgicky .. s tím ale dcera odmítla souhlasit.
A pak jsem našla na internetu opravdu starý babský recept - ono když už je člověk opravdu v nouzi, chytá se i stébla naděje. Ten recept zněl - co nejvíc horké heřmánkové obklady několikrát za den přikládat na oko. Zrno prý dozraje a praskne. Tak jsme to zkusili ..a výsledek ? Už po 3 dnech jsme měli pocit, že je zrno trochu menší, „obkladovali“ jsme opravdu každou volnou chvíli a skutečně co nejteplejšími, co se ještě dalo snést .. a za 10 dnů najednou zrno nebylo. Kdy prasklo, nevíme .. hlavní bylo, že zmizelo definitivně, od té doby je klid a už se neobjevilo :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.06.11 21:52

Naše dcera měla ječná/vlčí zrna na obou očích ve 3 letech, kdybych sem dala fotku z té doby, řeknete týrané dítě. Dětská lékařka řekla, že pokud to nebolí, neřezat. Že trauma ze zákroku bývá pro děti hodně velké. Takže jsme se domluvily na kontrolách, zvýšenému přísunu b vitamínu a po prasknutí mazat ophtalmoframy­koinem. Trvalo to cca 4 měsíce (putovalo jí to po obou očích a všech víčkách), zmizelo tak jako přišlo. Zůstala jí jen malinká sotva znatelná jizvička těsně nad řasama na horním víčku. Pokud mohu - za sebe - nejdřív bych vyzkoušela babské recepty. No, možná bych přidala Wobezym. A teprve pokud by nic nepomohlo bych dovolila radikální zákrok.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 21:58

Hanak, moc děkuji, to jsem potřebovala slyšet a starým babským radám to já zas věřím :-). Určitě vyzkouším, heřmánek doma máme.

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 22:09

Berush, taky moc děkuju, ano, řezání se vyhnout, jak je to jen možné.To jste mne uklidnily, vidím, že šance na samovyléčení jsou velké.
Dceři právě nedávno vyřezávali bradavici na noze (chirurg) (ať žije městský bazén!!!!), bolest, jizva, převazy, obtíže, vytahování stehů :twisted: … po pár týdnech má v okolí 10 nových bradaviček … takže ke kožnímu na dusík, má za sebou 2. várku. Neměla jsem do té doby s bradavicema žádné zkušenosti, tak už je mám :twisted: :twisted: :twisted: . Takže další řezání a zbytečné to už neeeee.Byliny, masti a homeopatika, konzervativní léčba … žádný skalpel !!!! … Když nejde o život… :D

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.06.11 22:18

Beo, u naší mladé na bradavice zabral „obyčejný“ vlaštovičník. Ale řekla bych (jsem laik, tak to prosím bez s rezervou), že je někde problém s imunitou. Bradavice jsou infekční záležitost a komu se projeví je tedy někde oslabený a ječné zrnoje zase zánět, takže opět nějaká nedostatečnost. Jo a u syna (ten má 19 let) se na bradavice (styděl se přijít) osvědčil Wartner bradavičník. Taky bych nejdřív zkusila ty babské rady.

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 22:29

Berush, a ten vlaštovičník jsi aplikovala jak, obklady, tinktura? O vlaštovičníku v souvislostí s bradavicemi jsem už slyšela mnohokrát, určitě musí fungovat.
Ano s tou imunitou máš pravdu, budeme se muset na to zaměřit, tam bude jádro pudla.
Moje kamarádka se dost vyzná v homeopatikách, říkala, že vyléčila rodinným příslušníkům (mimo mnohé ostatní) bradavice též. Homeopatikum se musí ale vybrat dle vzhledu bradavice, tak to mám teď v záloze.

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 10.06.11 22:36

No vždycky jsme utrhli čerstvý vlaštovičník a tím mlékem, co teklo ze stonku, jsme bradavice potírali. Takže aplikace velmi jednoduchá a myslím, že ještě někde vlaštovičník roste. Jinak na posílení imunity jsem letos udělala asi 25 litrů bezinkového (u nás se říká kozičkového) sirupu. Asi ne nadarmo se říká: před heřmánkem smekni, před bezinkou klekni.

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 22:48

Aha, už jsem si našla fotky, ano, vlaštovičník znám, někde ho určitě potkávám, ale nemůžu si vybavit kde :-), takže ho vyrazím hledat.
Doma jsem dělávali bezovou sodovku, že se dalo několik květů, plátky citrónu a cukr do 3-5l láhve, naplnilo vodou a nechalo týden, nebo ještě víc odstát, mírně to zkvasilo, bylo to výborné a osvěžující.

Evženie
Znalkyně 359 příspěvků 10.06.11 22:51

Já si bradavice odstraňovala cibulí. Kousek cibule, nejlíp ten od kořínků (co vám stejně zbude při krájení) namočit na den do normálního octa, a na noc pořádně přilepit a přivázat k bradavici tak, aby se dotýkala, ale pokud možno jen malého kousku kůže. Šťáva to přes noc proleptá do hloubky, takže bradavice jde seškrábnout, nebo seschne a odrolí se sama se starou kůží. Ale počítejte s tím, že kůže načichne a ještě dva dny je cítit cibulí a octem, zápach skoro neodstranitelný. A poprvé na ruce na citlivém místě mě to v noci vzbudilo, a musela jsem si to sundat, ale třeba na patě to bylo úplně bezbolestné.

S očima je to horší, ale co se týká tady těch drobných chirurgických zákroků, mám s nimi obvykle špatné zkušenosti - bolí to a výsledky nebývají uspokojivé, babské rady fungují lépe. Takže já bych šla taky do horkého heřmánku, nebo řepík. Koneckonců, je to zánět, tak by se to mělo logicky léčit léky na zánět, a ne řezat.

Na poličce 27 parfémů 25 miniatur 0 odstřiků 141 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 10.06.11 23:15

Evženie, taky zajímavé, děkuju, zkusím též, četla jsem i o stejně aplikovaném stroužku česneku, na česnek a cibuli, co se týče jejich léčebných vlastností nedám dopustit.

hanak
Znalkyně 451 příspěvků 11.06.11 09:10
Bea píše:
Evženie, taky zajímavé, děkuju, zkusím též, četla jsem i o stejně aplikovaném stroužku česneku, na česnek a cibuli, co se týče jejich léčebných vlastností nedám dopustit.

Nám na bradavice pomohla jedna vodička z lékárny. Potíralo se to tím několikrát za den. Neměla snad ani žádný název, i na štítečku bylo jen ručně napsáno „na bradavice“ - lékárny si jí zřejmě vyrábí sami.
Děti to taky měly z bazénu, ale tohle pomohlo a zatím máme klid (nechci to zakřiknout) :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 11.06.11 13:07

Na zrna je super obklad z obyčejné borové vody. Dělají se mi opakovaně. Třeba tak 3 na jednom oku. Dávám si hodně nacucané obklady, jak často můžu a zmizí to do týdne. Pak mám dlouhou dobu pokoj.
Kamoška byla s dcerou na očním na řezání a zahojilo se to taky bez problémů, i když tam bych šla až jako poslední zoufalá štace. :wink:

Bradavice se mi udělala z kolektivních sprch na noze. Nenechavé ruce / bylo mi asi 10 let/ a do bradavice jsem začala rýpat. Rozesela se mi po rukou i po noze. :speechless: A jak se vysely, takovou rychlostí zmizely. :shock: Do měsíce všechny pryč , bez léčení a že jich bylo požehnaně. :)

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém

Veronika1
Učednice 108 příspěvků 11.06.11 14:03

Na ječné zrno se v lékarně doporučuje mastička Ophthalmo-Azulen. Směs azulenů se extrahuje z heřmánku, takže podobné výše zmíněným radám :D Navíc dezinfikuje a působí protizánětlivě. Zkuste jí, třeba pomůže. Kéž by…vím, jak to bolí. Tak ať to dobře dopadne! Držím palečky!

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 72 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 11.06.11 20:46

Hailstone a Veroniko, děkuju, Optalmo-Azulen hned v pondělí koupím, heřmánku věřím, dávala jsem dceři Emě horké heřmánkové obklady, jak radila Hanak, s tou mastičkou to bude asi krapet jednodušší, dítě mé si ten obklad tam nechce dlouho držet :-), tak pak dám vědět, jaké máme úspěchy.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist