Vôňa snežienok

ZorkaO 22.02.14 09:24

Vôňa snežienok

Krásne predjarie všetkým :kytka: Našla som kúsoček od domčeku v horách dolinku plnú snežienok. Nikdy som takú krásnu nevidela…a takú vôňu necítila. Nedokážem ju dosť dobre ani popísať… Ako horúci bylinkový čajík, s lyžicou pravého medu na striebornej lyžičke - vnorený do pohára, a postavený na kraj otvoreného starého, dreveného obloka…zvonku studený, neskorofebruárový vetrík, osviežovaný prebúdzajúcou sa zeleňou, rašiacimi stopkami zelene a výhonkov kočičiek z vŕbových prútikov…
Poznáte parfém s vôňov snežienok, jari prebúdzajúcej sa cez ostrosť vetra a zvyškov kryštálov snehových vločiek? :D

Reklama

dusty 22.02.14 13:04

@ZorkaO Schválne som bola natrhať za skleníkom snežienky, ako čuchám, tak čuchám, cítim len zastretú vôňu odtrhnutých stopiek. Myslím si, že snežienky nemajú vôňu. To, čo si cítila, bola aróma prebúdzajúcej sa prírody.

slniecko 22.02.14 17:19

ale voňajú, jemne a zeleno…ale musia byť z lesa…

ZorkaO 22.02.14 18:23

@dusty@slniecko

Fakt som doteraz myslela, že snežienky nevoňajú, ale tie mnou nájdené ozaj voňajú…a je pravda, že rastú v prostredí hôr… :D

dusty 22.02.14 19:08

@slniecko @ZorkaO Môžbyť.

Zyra 22.02.14 20:43

Tie lesné s drobnými kvietkami určite voňajú. Naopak, tie šľachtené s veľkými kvetmi v záhradách sú bez vône.

alalu 23.02.14 12:22

Potvrdzujem @slniecko
ano vonaju jemne,a ano zeleno…a este ked sa spoja s fialkou z lesa :srdce:

Miss Robinson 23.02.14 21:37

Sněženky z lesa určitě voní,taky jsem tu vůni vždy považovala za dokonalost samu. Opravdu, nezna nekdo podobnou vuni?

elisa 24.02.14 10:13

Na dotaz sněženky mi fragrantica nabídla toto: http://www.fragrantica.com/…s-17990.html Živě jsem se s vůni podobnou sněženkám nesetkala.

Martula 24.02.14 10:40

I když u této vůně ve složení sněženky psány nejsou, napadly mě jako první, když jsem k ní přivoněla. Parfém mi velmi živě připomíná kytičku čerstvě natrhaných sněženek a petrklíčů:

http://www.fragrantica.com/…s-16254.html

VirnaLisi 25.02.14 23:44

@alalu @slniecko ja sa pridávam,ale s tým,že snežienky voňajú samy za seba úžasne,jemne a jedinečne(snáď som ovplyvnená aj samotnou jarou,ktorú milujem,a ktorej štart mi tieto milé kvietky absolútne evokujú)a preto odjakživa bažím po takejto vôni.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist