Vôňa z egyptu

imperator 29.04.15 18:32

Vôňa z egyptu

Nedávno som sa začal venovať vôňam a pri tejto priležitosti som si spomenul že mam doma dva sklenky olejov z egypta ktoré som kúpil asi za 10-12 dolárov alebo nejak tak - akorát som ich našiel - jeden z nich nevoni nič moc nepametam sa či tak voňal povodne alebo už je starý lebo maju asi 5 rokov aspon…ale druhy…vonia presne tak ako vonalo vsade v tom hoteli alebo celkovo aj na vzduchu…proste vsade kde som prisiel to vonalo tak rovnako kvetovo - olejovo - nasladlo neviem to popisat…ani sam neviem ci sa mi to az tak paci alebo sa na to viazu spomienky ale rad by som si zakupil nieco podobne.

A rad by som sa dozvedel od vas kedze urcite bol niekto z vas v egypte - co su to vlastne za oleje ? mali sa riedit s alkoholom ? asi to nebudu nejake ciste oleje ale len nejake percento zmiesane s olejom nie ? ale inak pre mna voni celkom fajn…nie ako nieco lacne…ak by mi chcel niekto pomoct mozem mu zaslat vzorku z toho oleja a ked ma dobry nos tak by mi vedel poradit vone k tomu :)

Reklama

Ukulemba 16.06.15 00:22

Přesně takový flakonek s olejíčkem jsem si z Egypta dovezla taky. A dostala jsem k nemu ještě krásný zdobený flakoneček, který jsem hned po příjezdu rozmlátila. :zed:
Olejíček tedy nemá moc výdrž, myslím si a i jsem někde četla, že to moc kvalitní není, spíš na tahání penez z turistů.. :think:

imperator 23.07.15 10:32

Tak nakoniec som zistil ze jeden z nich je „fake“ CK ONE.. resp ked v One odozneju citrusove tony na konci ostane taka horka zelen - no a v tom oleji je ta horka zelen od zaciatku do konca :) takze predsa som tu vonu nasiel…ale kedze mi ten „fake“ nejak pripominal egypt (asi sa tam viaceri s tym namazavali :) ) tak som si nakoniec kupil CK one a plna spokojnost - no a druha voni ako Otoori Perfumes – Emperor na zaciatku… na zaciatku proste nejak smrdi…a potom ked to odozneje…tak vonia uz len mandarinkou a podobne ako mercedes benz for man… akorat v mojom olejceku to smrdi od zaciatku do konca :lol: inak vydrz tych olejov je v pohode aj po rokoch… len neviem ci to je vyhoda… :)

bab58 16.03.17 10:25

Vůně z Egypta

Prosím o radu, … před časem jsem dostala tyto „parfémky“ z Egypta, ale jsem v rozpacích, … nikde na netu jsem nenašla, co to vlastně je. Jestli je to vosk do aromalampy, nebo osvěžovač vzduchu, případně tuhý parfém, nebo tuhá esence k dalšímu zpracování, … fakt nevím, ale vůně je nádherná (ambra, pižmo, vanilka, možná i stopa kadidla, …).

Marggalít 16.03.17 15:25

@bab58
Podle obrázku bych řekla, že je to přesně ta věc, co mi manžel jednou dovezl z Maroka (přesně tak to vypadá a voní). Pořídil to v obchůdku s kosmetikou a léčivými prostředky coby deodorant (určený k aplikaci do podpaží). Podle mne je to mastek napuštěný vonnými látkami. Po potření kůže na ní vonné částečky ulpí a zřejmě i(na mechanické bázi) omezuje pocení. V těchto zemích je to zřejmě tradiční záležitost.

bab58 16.03.17 17:11

@Marggalít :palec: moc děkuji za vysvětlení, konzistence by tomu odpovídala, … zkoušela jsem si tím potřít paži na předloktí a vůně se držela pokožky i přes několik umytí ;). Škoda jen, že neznám název, vůně by se mi líbila i v podobě parfému ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist