Vône a vek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

filmagor
Učednice 58 příspěvků 25.07.12 22:18
Vône a vek

Poznáme mnoho vôní, jedny obecne pasujú mladšej vekovej skupine, iné sú pre pánov v stredných rokoch a ďalšie môže neznalec označiť za „dedkovské“.

Ako ste na tom vy? Nerobí vám problém dať si na seba vônu určenú možno pre staršie ročníky a ako to vnímate na okolí? Vadí vám, keď senior vonia Adidasom a 18 ročný chalan napr. Egoistom?

Ja osobne mám viacero klasík, ku príkladu Quorum, a aj keď sa mi na prvý krát javila ako vôna pre ročníky 50+, zakrátko som si ju obľúbil tak, že s ňou dokážem dokonale splynúť a nosiť ju ako svoju súčasť. Samozrejme si ju neobliekam k ničomu športovému, ale to je už na inú tému.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

fox
Parfémová maniačka 594 příspěvků 25.07.12 23:16

Myslím, že sis odpověděl sám. Mi nevadí obecně nic. Kdo chce, ať se voní čímkoliv. To nejde jen tak říct, že nějaká vůně je jen pro mladé a nějaká pro staré. Je to hodně individuální, stejně jako vkus konkrétního jedince. Je lépe v 80. letech vonět Adidasem, a v 18 Opiem, než kdykoliv během života smrdět jak tchoř. Navíc, když vůně sedne, tak sedne a neptá se na věk nositele. Jsou to jen předsudky. :)

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 35 parfémů

Frankie  25.07.12 23:22

Taky nemám ráda dělení vůní podle věku. A nechápu, proč je Opium často vnímáno jako babičkovská vůně :cert:.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 25.07.12 23:32

Věk ve vztahu k vůním neřeším u mužů ani u žen - a moc pěkně to vystihla fox v příměru s Adidasem a Opiem :palec:

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 20 parfémů

ijáček  25.07.12 23:33

Taky nemám ráda dělení vůní podle věku, ale jedině u J´adore mám osobní zkušenost, že na studentkách voní luxusně, ale na jejich učitelkách „voní“ jako kyselé okurky.

barbucha  26.07.12 09:31

Proto mě nedávno pobavil nováček, žádající pro sebe tipy na parfém - a to na základě charakteristiky: mladá a milá :mrgreen:
Já bych chtěla vědět, co má nosit stará a protivná 8)

Uživatel je onlineNáťa66
sv. Parfema z Kecálburgu 4264 příspěvků 26.07.12 10:04

@barbucha
chacha já taky,,, proto někdy ráno stojím u vůní a přemýšlím, kterou? :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 26.07.12 10:08
@barbucha píše:
Proto mě nedávno pobavil nováček, žádající pro sebe tipy na parfém - a to na základě charakteristiky: mladá a milá :mrgreen:
Já bych chtěla vědět, co má nosit stará a protivná 8)

A co teprve mladá a protivná a pak ta stará a milá. :think:
Teď nevím, kam se přesně zařadit. No jak kdy…

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fleur  26.07.12 23:05

Kategorizaci vůní podle věku nositelů absolutně neuznávám a obtížně bych paušalizovala, co je vůně pro „mladé“ a co pro „staré“.

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 28.07.12 08:33

To ti poradí každý módní časopis. :D
Lehké ovocné, bonbonovité či vodní vůničky pro mladé žabce.
Těžší vůně, aldehydy, orient či těžší květinovky pro staré rapsodie. :mrgreen:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 28.07.12 08:52

Přitom s vúněmi se dá zajímavě hrát, tak proč se omezovat na nějakou kategorii, ať už věkovou nebo podle oblečení. Mnohem zábavnější je mít široký výběr a pak sáhnout po něčem, co podtrhne dnešní náladu nebo styl oblečení. Ke květinkovým šatům si nevezmu Comme de Garsons, protože jsou z jiných koutů zeměkoule. Ale hladkým černým, jinak nudným, už dá garsonka nějakou náladu, která by jim jinak chyběla.
Nebo moje oblíbená toaletka Classique (= jednohvězdičkový ovocný orient :mrgreen: ) je vůně ve stylu femme fatale, která má chuť si hrát. Takže něco rafinovaného. Ale kultivovaně, protože pak by to nebyla hra, ale vulgární provokace.
K těm květinvým šatů je skvělá Terracotta. Dohromady nevinnost sama. Kostýmy nenosím, ale myslím, že v kombinci s nimi bude Terracotta mnohem upjatější.
Tak tenhle přístup mi přejde mnohem zábavnější než výběr vůně podle osobního profilu.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 28.07.12 08:59

@Myskamauska

Tys to rozsekla, Myško :lol: - ale co si já nešťastná počnu - stará rapsodie jsem a nic podobného na polici nemám (tak abych snad všechno rozdala a začala znova :mrgreen: ).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 28.07.12 09:04

@jerry, jestli chceš bejt cool a trendy, tak pouvažuj. ;)
Mě by docela zajímalo, která hlava skopová takové rady dává.
Nějakej exprd …asi. :mrgreen:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

drobececek  28.07.12 14:07
@filmagor píše:
Ja osobne mám viacero klasík, ku príkladu Quorum, a aj keď sa mi na prvý krát javila ako vôna pre ročníky 50+, zakrátko som si ju obľúbil tak, že s ňou dokážem dokonale splynúť a nosiť ju ako svoju súčasť. Samozrejme si ju neobliekam k ničomu športovému, ale to je už na inú tému.

Já bych naopak řekla, že to do tohohle tématu patří. A dokonce je v tom podle mě přímo skrytá odpověď na tvoji otázku.

Myslím, že je to především o stylu a o tom, v čem se ty konkrétně cítíš dobře. Příklad: na střední (a částečně i na vejšce) jsem byla „intelektuálka/u­mělkyně“ libující si v orient-retro-vamp (tedy ne že bych byla nějaká žena-vamp…:) ) oblečení. Secesní náhrdelník, k tomu vyšívaný šátek z Egypta, později i křivák a černé nehty… Vlastnila jsem třeba i hnedozlatou 70s polyesterovou košili s širokým límečkem. Znát tehdy Opium a mít na něj prachy, asi bych se v něm koupala a nepřišlo by mi na tom nic divného. Stejně jako mi nepřišlo nic divného na tom, že jsem od rána do večera sjížděla Led Zeppelin.

Takže asi tak. I toho seniora s Adidasem si dokážu představit…třeba jak na kole objíždí Český ráj…

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 28.07.12 21:01
@barbucha píše:
Já bych chtěla vědět, co má nosit stará a protivná 8)

Asi bychom se měly parfémovat lyzolem.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist