Vône čistoty - rôzne typy- poradíte ? :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 22.01.14 14:47
Vône čistoty - rôzne typy- poradíte ? :)

Mám veľmi rada prirodzené vôňe čistoty, momentálne mi taká vôňa chýba. Tu v diskusiách som si už toho veľa prečítala - témy ako vôňa prac, prášku, aviváže, krému, pudru, at´d. Spísala som si malý zoznam vôní, ktoré však bohužiaľ väčšina nie sú k očuchaniu v parfumerkách :) Dnes mám na sebe Chloe Florale, lenže nie som veľká zástankyňa tejto značka, je to masovka. No priznávam, že táto vôňa mi neskutočne voní, hlavne je výrazná aj napriek tomu, že to je pudrovka. dala som si ju z malej vzorečky dnes v práci a všetci mi ju tu chália, čo sami už dlho nestalo. Ráno si moju My Name od Trussardi nikto nevšimol, je to menej intenzívna krémová sladkastá vôňa tú „nosy“ očividne vnímajú menej. Hľadám niečo obdobné na bežné nosenie, akurát neChcem love Florale aj preto, lebo ju používa dobrá kamarátka, a proste nemôžem mať rovnaký parfem :) zaujali ma nasledovné vône- blanche Byredo, Seerge Lutens Clair de musc, Jovan white mussk, body shop musc, el nabil musc/white musk, estee lauder pure white linen breeze/white linen, True love od E. Arden - ale všetky sú to skôr vône pižmové a neviem či je to tá vybielená čistota akú hľadám. vedeli by ste mi nejak bližšie popísať rozdiel pižmových a pudrových vôní ( mám na mysli hlavne biely, príp detský púder ). Vlastním akurát baby touch od burberry- ale nie je to to čo myslím. A je hrozne slabučký.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 18 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21220 příspěvků 22.01.14 14:57

@SunnytheSummer

http://www.arome.cz/…se/pravidla/

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 22.01.14 15:12

@Frantatata a čo som porušila ? :)

summersun
Učednice 92 příspěvků 22.01.14 15:59

@SunnytheSummer, já jsem si nedávno pořídila Bvlgari Petits et Mamans, ale nechci moc radit, jsem parfémová začátečnice. Ale na mě vážně voní jak dětský pudr.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 22.01.14 16:01

@summersun čítala som, že je to tiež ale strašne jemnunká vôňa ktorá sa drží len pri tele, nie ? Tak je natom aj baby touch, skôr hľadám taký vymydlený, ostrejší púder :) Rozmýšlam, že si vezmem El Nabil Musc bland a red rose…len škoda, že sa tým nemôžem strikať aj na oblečenie :/

slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6187 příspěvků 22.01.14 16:17

EL White Linen, Blumarine - Blumarine

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Zdenuše
Nováček 22 příspěvků 22.01.14 17:32

U mě je nádherná čistá vůně JLo by Glow,je mýdlovo-jasmínovo-pižmová. :palec:

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů

summersun
Učednice 92 příspěvků 22.01.14 17:57

@SunnytheSummer , ano je velmi jemná a po rozvinutí jde velmi do takového „cukrová vata“ sladka. Na mě drží jakž takž, ale hodně dlouho ve vlasech a na oblečení. Já mám doma malé dítě, tak jsem teď asi na tento typ vůní zatížená.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy

danaada
Parfémová maniačka 859 příspěvků 22.01.14 18:43

Tak jestli jsem dotaz dobře pochopila, hledáš nějakou modernější verzi vůní čistoty. Můžeš zkusit např. Body, to je taková květinově laděná „čistá“ vůně, nebo něco jemnějšího např. CK One, Bvlgari Eau Parfumée au Thé Vert.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Scherie
Učednice 238 příspěvků 22.01.14 18:58

Krásně mýdlovo-čistá je tahle arabka http://www.parfemy-exclusive.sk/…pts/show.asp?…

vůně čistoty je pro mě i tato Nina Ricci Mademoiselle Ricci

Na poličce 27 parfémů 5 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 22.01.14 21:51

ano, presne tak :) Hľadám niečo naozaj veľmi podobné Chloe love Florale- biele mydielko s púdrom. A založila som túto tému hlavne kvôli tomu porovnaniu bielych pudrových a pižmových vôní. Mademoiselle Ricci taká je uznávam, takisto čisto mi po rozvonení voní aj jadore, ale nie je to čistá vôňa čistoty, predsa len v oboch sú v pozadí aj kvety, trošku ovocia. V Chloe Love naopak nič iné okrem toho pudru a mydla necítim - zvažujem však, že nakoniec vezmem arabky - el nabil - musc blanc- uplne mydlová, red rose- sladkastý pudrik, a rose - ked mám chuť na ovocie s ružičkou. Neviete mi povedať teda či sa tieto white/blanc musk dajú prirovnať k Chloe Love ? Tiež sú to také čisté vône bez ovocno/kvetinového pozadia ?

burberry body som už skúšala- aj rôzne verzie, ale to je pre mňa skôr kremová ako sucho mydlovopudrová vôňa :)

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 22.01.14 21:55

akú intenzitu má tá J Lo ? Stojí to za niečo, je ju cítiť aj do okolia ? :)

ešte musím jedno podotknúť – nemám veľmi rada esenciu broskýň, čo bohužiaľ Body obsahuje. radšej na začiatku znesiem trochu citrusy, ako tie broskyne.

ica1973
Nevyléčitelná závislačka 1459 příspěvků 22.01.14 22:19

@SunnytheSummer
Glow drží skvele - ale určite doporučujem vyskúšať :think:
Mala som flakón - putoval do inzercie…u mňa je v top 5 najhorších vôní :poblion:

Na poličce 42 parfémů 4 miniatury 12 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

SunnytheSummer
Učednice 181 příspěvků 22.01.14 22:23

@ica1973 čítam, nanu rozporuplné reakcie…čím to ked to má byť nekonfliktná mydlovka ?:) Inak asi sa dá ovoňať aj v klasických drogerkách, že ?

ica1973
Nevyléčitelná závislačka 1459 příspěvků 22.01.14 22:29

@SunnytheSummer
Neviem ako je to s dostupnosťou v obchodoch…ale myslím si že nebude problém zohnať vzorku tu na arome…

Na poličce 42 parfémů 4 miniatury 12 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist