Vone, ktore treba poznat (na zaciatok)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

deirdre
Nováček 21 příspěvků 29.03.10 21:37
Vone, ktore treba poznat (na zaciatok)

Vazene znalkyne,

uz par dni prechadzam tieto stranky a nemozem sa nabazit. Samozrejme pri tom zistujem co vsetko neviem a nepoznam a o co som doteraz prichadzala.
Chcem Vas teda poprosit, ci by ste sa nepodelili o zoznam voni, ktore Vy povazujte za tie zasadne…vone, ktore treba poznat, vyskusat.. pri ceste za hladanim tych pravych :)

Mozno je to prilis vseobecna otazka, ale ja, ako uplny zaciatocnik, neviem ako mam polozit inu :conf:

Tesim sa preto na Vase nazory a hlavne na to hladanie, cuchanie a spoznavanie! :D

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 48 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 29.03.10 21:49

Které třeba poznat? Všechny :D

Klidně jdi do parfumerie a zkoušej, co tě zaujme názvem nebo značkou. Třeba vůně, které znáš z reklam, tady z fóra, o kterých jsi někde četla… Když jsem začínala, zkoušela jsem třeba Opium, protože jsem o něm věděla, že to má být orientální pecka, vůně Chanel, protože je to známá značka, Dune od Diora, protože jsem si ji pamatovala z jedné dávné výpravy do Kotvy, L'Air du Temps z výletu do San Marina atd. Postupně se ti v tom začne vynořovat systém.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 29.03.10 21:57
Ada píše:
Všechny :D.

Dokonale řečeno…

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

deirdre
Nováček 21 příspěvků 29.03.10 21:58

No, opdoved „vsetky“ som cakala a bala sa jej zaroven :D

Da sa to vobec???

Samozrejme, zacnem skusat a hladat, slo mi skor o to vidiet rebricek voni, ktore musi kazda zena vyskusat(alebo poznat), pretoze to patri k „zakladnemu vzdelaniu“ ;)

Teraz ked zacinam prenikat do tajov voni, tak mi to kvantum, ktore vidim pride ako nekonecne bludisko a ja ani neviem, kadial don vkrocit :)

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 29.03.10 22:03

Poznat, ale postupně - je lepší se k náročnějším vůním „pročichat“. Od lehkých vůní k těžkým , kořeněným, orientálním… Časem se třeba k některým vůním i vracet (co ti před rokem nevonělo, může být najednou úžasné - a nebo naopak).

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4115 příspěvků 29.03.10 22:16

ja myslim,ze treba staci zkusit od kazdyho typu vune neco, az najdes typ ktery te necim pritahuje, a i kdyz ta vune nebude tak uplne to ONO, tak budes mit smer kterym zkouset dal.

muj nazor:
cajova - The pour un Ete, The Vert au Jasmin,
pudrova - Prive Rose Alexandrie
mandlova - Hypnotic poison, L'instant magic
svezi nahorkla - Une Souris Verte, AA Pamplelune, Eau d'orange douce,
svezi citrusova - AA Pamplelune, Mandarine Basilic,
lehka ovocna - Miss Dior Cherie, Diamonds,
tezka ovocna - Badgley Mischka,
melounovo morska - Acqua di Gio
lehka kvetinova - Feerie, Verte Violette, Stella in two peony..
opojne kvetinova - Alien, Rose Barbare,
chypre - Magie Noire, Chant d'Aromes, Chamade
mydlova - No5 od Chanel, Eau Suave, Byzance, First
gurmanska (cokolada..) - Musc Maori, Chocolate Gredy, Gourmand Coquin
kozena - Kelly Caleche, Prive Cuir Amethyste, Lancome Cuir..

vuni by se tam dalo vymyslet hrozne moc :)

co doporucuju zkusit pro zacatek urcite
Eau parfume au the rouge - cerny caj s mlikem a korenim
Casmir - sladsi ovocna orientalka, ale libi se skoro vsem.

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 840 vzorků V tužebníku 46 parfémů

deirdre
Nováček 21 příspěvků 30.03.10 17:39

WildOrchid , dakujem za pekne rozdelenie! take nieco som potrebovala..

Osobne z toho poznam asi dve vone, aj to len z pocutia, takze si hned robim zoznam a idem skumat :)

malaeva
Parfémová maniačka 560 příspěvků 30.03.10 19:10

Já jsem zkoušela poznávat vůně podobně jako Áda. Zkoušela jsem vždycky dvě až tři vůně, aby se mi to moc nepletlo. Pak jsem si sedla k počítači a v Arome jsem hledala, co se o té vůni píše. Nebo právě opačně - a to dělám dosud - přečetla jsem si názory na nějakou vůni a pak jsem šla „najisto“ do parfumérie a vyzkoušela si ji.

Na poličce 17 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 8 parfémů

caciare
Nevyléčitelná závislačka 1799 příspěvků 02.04.10 11:41

Já si zase objednala vzorky vůní těch nejopěvovanějších značek tady od holek na Arome a na XParfémy. Vybírám si je podle recenzí zde na Arome a nebo na Cosmo parfémy a El Nino. Také zde nakupuji odstřiky, někdy naslepo a někdy podle odzkoušeného vzorečku a tak se mi postupně rozšiřují obzory :) . Hodně jsem se dozvěděla zde, ale někdy i velmi chválená vůně jako například Aprés L' Ondéé od Guerlaina mi vůbec nesedla, cítila jsem tam jen anýz, který se mi protiví a pak nic. Přitom holky tady jsou z této vůně unešené. Je to opravdu velmi individuální.

Jestli mohu za sebe jako začátečníka doporučit některé již vyzkoušené vůně, tak uvádím:

Aqua Alegoria Mandarine Basilic - Guerlain - krásná šťavnatá mandarinka na jaro, léto
DKNY Women - nahořklá citrusovka, cítím hlavně poctivé grepy - jaro, léto
Nil od Hermés - také šťavnatá, převážně letní, velmi neotřelá vůně, líbí se i mému pubertálnímu synovi
Hiris - Hermés - krásný kosatec - nositelná celý rok - chválená a držák
Eau de Shalimar - lehčí Shalimar - Guerlain - krásná vanilka s citronem - chválená muži - držák - nositelná celý rok
Covet - SJP - krásná čokoládová lehoučká vůně - nositelná celý rok
L'Instant Magic Elixír - Guerlain - pro mě nádhera - sladká, ale vůbec ne těžká krása - nositelná celý rok - v létě decentní nástřik!
Poeme - Lancome - krásná, silná, květinová vůně, ve vlasech je cítit 24 hodin - zima, jaro, podzim
Bois Farine - L'Artisan - velice zvláštní, neobvyklá vůně jakoby moučná, nositelná celý rok
Ananas Fizz - L'Artisan - ananas + grep - krásná letnička, nic moc výdrž

Tak bych mohla pokračovat, ale tyto vůně mají u mne největší oblibu.
Snad Ti pomůže můj laický názor a omlouvám se za případné chyby :lol: :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 44 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fleur  05.04.10 14:40

Každému bude vyhovovat jiný způsob pronikání do světa vůní. Analyticky zaměřený typ by možná mohl začít nastudováním různých skupin vůní (odkazy byly porůznu roztroušené i zde), vybrat si z nich klasické zástupce a ověřit si, zda se vydat cestou chypré, aldehydů, květinových vůní… Intuitivnější typy mohou začít čímkoli - tvarem flakónku, zajímavým názvem - ono je to vlastně úplně jedno. Já se občas schválně vracím i k vůním od jedné firmy, které jsem již dříve zkoušela, a testuji si je znovu ve snaze vypátrat mezi nimi určitou spřízněnost, stejný rukopis…

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 05.04.10 16:23

Asi je nejlepší nejdřív poznat ty nejznámější a dobře dostupné v síťových parfumerkách (např. podle FIFI ), jsou to dobré opěrné body směrem k méně známým, hůře dostupným až nikovým vůním;
a pak je dobré vědět, které kategorie ti spíš sedí a které míň, časem se to změní, ale zpočátku si tak ušetříš zbytečné zklamání, že tě žádný z draze objednaných ani neoslovil.

Mě třeba tyto přijdou takové základní a očichání dobře dostupné:
Čajové a lehčí dřevité - Arden Green Tea, Bvlgari Thé Rouge, Thé Blanc, Jil Sander Style
Bylinné - Un Jardiny všechny, CK Eternity a Truth
Citrusové - CK One, A. Goutal Eau d’Hadrien (v Černé růži), Guerlain řada Aqua Allegoria (rychle ozkoušet, dokud jsou běžně dostupné), event. i Dior řada Escalé, Chanel Chance Eau Fraiche a Cristalle Eau Verte,
Pepřové - Lanvin Rumeur, Kenzo L'Eau par Kenzo, Mont Blanc Présence d'Une Femme (já si to tak řadím)
Ovocné svěží - Dolce&gabbana Light blue, Moschino I love love, DKNY Be delicious
Ovocné sladké - Dior Chérie, Van Cleef & Arpels Féerie, Armani Diamonds, Cacharel řada Amor Amor a jako zástupce vůní s růžovým obsahem třeba Gucci by Gucci EdP II
Krémové - Cacharel řada Noa, Moschino Cheap&chic, Bvlgari řada Blv a Omnia Crystalline
Aldehydové a mýdlové - Chanel No.5, Van Cleef & Arpels First, Ralph Lauren Blue, Estée Lauder White linen a Pure White Linen, DKNY Woman, Lopez Glow (já si je tam řadím)
Chypré - Chanel No. 19, Lancome Ô a Magie Noire, Narcisso Rodriguez For Her
Květinové lehké - Paul Smith Rose, McCartney Stella in two peony, Chanel Coco Mademoiselle, Ralph Lauren Romance, Nina Ricci Premier Jour, Lanvin Éclat d'Arpege, Armani Acqua di Gio, Issey Miyake L´Eau D´Issey (někdo tomu říká vodní),
Květinové plné - Givenchy Amarige, Kenzo Flower, Estée Lauder Pleasures, Nina Ricci L´Air du Temps, Cacharel Anais Anais
Pudrové a sušené růže - Taylor Diamonds & Rubbies, Caron Parfum Sacré, Chloé Intense, Prada Infusion d'Iris
Orientální - Guerlain Shalimar, Yves Saint Laurent Opium, Christian Dior Poison, Chanel Coco, Cacharel Loulou, Jil Sander Sun
Gurmánské - Dior Hypnotic poison, Guerlain L'instant magic (elixír), Aquolina Chocolovers, Trussardi Inside, Burberry Brit, Lolita Lempicka
Kožené - Trussardi Skin, Kelly Caleche
Pačuliové a jinak zvláštní - Kenzo Jungle L'Elephant, Thierry Mugler Alien, Angel a Innocent, Bvlgari Black, Gucci Rush, Estée Lauder Youth Dew, Procter&Gamble Old Spice, Jovan White Musc

Ještě bych moc chtěla poprosit načichanější kolegyně, jestli by nepřidaly podobný seznam podle vás hodně charakteristických méně dostupných vůní a nikovek (nevadí, že hůř dostupných, hlavně neopakovatelně charakteristických a pokud možno i jakžtakž užitných), nebo alespoň pár tipů na vůně, o jejichž poznání by správná aromačka neměla svůj nos ochudit, předem děkuji :heart:

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 01.05.10 19:53

100 Fragrances Every Perfumista Must Try - as selected by Now Smell This :
 http://theperfumedcourt.com/…_100nst.aspx

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 01.05.10 23:19
Incognita píše:
nechápu, jak můžou dát do jednoho seznamu vedle sebe Comme Des Garcons a Britney Spears :?
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 02.05.10 00:09

To je takový…zvláštní seznam :conf: 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 02.05.10 01:43
derad píše:
Incognita píše:
nechápu, jak můžou dát do jednoho seznamu vedle sebe Comme Des Garcons a Britney Spears :?

A proč ne? Je to seznam vůní, které je třeba zkusit, uvedená Britney je docela typickou zástupkyní tlamolepivých vůní, tato navíc prý pěkně držící, a i tyto je třeba 1× poznat.
Comme des garcons, ačkoli jsem z nich teď naprosto unešená :heart: , bych třeba do poznávacího seznamu zařadila jen jednu max. dvě, jsou to specialitky velmi speciální (dala bych tam určitě hodně charakteristický Avignon za sakrální sérii)…
Naopak mi tam chybí třeba Angel od Muglera, kterého až tak nemůžu, ale považuji podstatné ho znát.
Ale jestli sem vlepíte lepší seznam, asi nejen já bych byla ráda :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist