Vonné svíčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 06.07.13 15:01
vonné svíčky

Spousta parfemovych firem vyrabi i vonne svicky, a narozdil od tech drogerkovych stoji dost penez. Kupujete si nekdo nekterou? myslite, ze to za tu cenu stoji?

A rada bych se zeptala na radu - pomalu mi dohoriva svicka od Badgley Mischky, byla to obrovska kostka, uprostred vyhorela, ale spoustu vonavyho vosku mi zustalo. Da se to nejak pretvorit na dalsi svicku - treba koupit knot a roztavit nejak, nebo by to prislo o svy vlastnosti? Je mi lito to vyhodit

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Reakce:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 06.07.13 15:50

To by mě také zajímalo, jestli tyto svíčky stojí za tu cenu, přijdou mi hodně drahé a radši bych peníze vrazila do parfému. Ale moc mě zaujaly vánoční svíčky Diptyque. Pokud jste někdo zkoušel, případně i od jiných značek, podělte se prosím o zkušenost :-)

Jedna svíčka v přepočtu za cca 1350 Kč :roll:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 07.07.13 09:14

@WildOrchid
Provrtat a dát nový knot?

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 07.07.13 11:31

@WildOrchid
Já bych ji normálně roztavila ve vodní lázni, nalila do formy a udělala novou. Myslím, že by se s nic stát nemělo.

Máte zkušenosti s Byredo svíčkami nebo Diptyque? Chtěla bych ji koupit známému jako dárek do kanceláře, abych mu to tam zvelebila a hlavně zpříjemnila nějakou vůní.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 55 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 07.07.13 21:40
@WildOrchid píše:
uprostred vyhorela, ale spoustu vonavyho vosku mi zustalo. Da se to nejak pretvorit na dalsi svicku - treba koupit knot a roztavit nejak, nebo by to prislo o svy vlastnosti? Je mi lito to vyhodit

Ja ten voňavý vosk polámem na kúsky a dávam do aromalampy, tam kde sa nalieva olej. Vosk sa roztápa a pritom dlho a intenzívne vonia.

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

MyOzzy
Nováček 23 příspěvků 22.07.13 09:27
Zkušenost

Mě velmi hezky voní svíčky Yankee Candle. Dají se vybrat lehčí třeba ovocné vůně na léto (večer nemusím svítit u otevřených oken, jen tou svíčkou) zimní tmavé studené dny perfektně provoní zase silnější vůně. Je tam velká škála vůní, je možné si vybrat různé velikosti včetně „vzorků“ a i velké balení vyhoří téměř do samého dna. Vzorečky se dají dát také do aromalampy.

Na poličce 34 parfémů 1 miniatura 20 odstřiků 18 vzorků V tužebníku 3 parfémy

cat_deveraux1
Nevyléčitelná závislačka 1878 příspěvků 16.11.13 17:54

Takže už mám doma dvě svíčky od Byreda. Známému jsem do kanceláře pořídila Apocalyptic a je z ní doslova unešený. Je to nádherná kombinace studeného kovu a sladkých malin, je naprosto úžasná. Okamžitě provoní prostor a vůně vydrží hrozně dlouho.
Domů jsem si pořídila Byredo bibliotheque a převažuje v ní kůže, pačuli, švestka a zátraceně silná pivoňka. Připomíná mi staré kožené obaly na knihy, které už jsou „načichlé“ domácností a lidmi. Její síla je neskutečná, zapaluji ji jen na opravdu krátkou chvíli, tzn. ta svíčka vydrží ještě dlouhé měsíce :palec:

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 55 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 06.12.13 20:32

Včera jsem si koupila dvě svíčky Millefiori. Zelený čaj a grapefruit. Dneska jsem zapálila zelený čaj a jsem nadšená. Není výrazná, ale je cítit, malinko citrusová, trochu čajově svíravá, nenásilná.
Jsem v tomhle ranku pole neoraný, naposledy jsem měla svíčku z IKEA. A jednou jsem chtěla navodit vánoční atmosféru olejíčkem jedle od Saloosu. To bylo hrozný, aromalampu jsem na několik let zavřela do skříně a od té doby se vyhýbám vůním, které mají ve složení jehličí.
Taky se mi včera povedlo očichat vánoční svíčku Annick Goutal. Je to nádherná vůně vánočního stromku a útulnosti, aspoň z nezapálené svíčky jsem byla unešená. Ale to už jsem měla v tašce ty dvě a taky cena přes 50 euro přesahuje moji psychologckou hranici. (Teď jsem mrzutá, že jsem ji nekoupila.)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zuz.ka
sv. Parfema z Kecálburgu 3966 příspěvků 06.12.13 22:26

Co se vánočních vůní týče, loni měli u Marks & Spencer nádhernou vůni Myrhy, svíčky v mnoha velikostech. V tom jejich povánočním výprodeji, byly i za hodně slušnou cenu.Letos tutéž parfemaci mají taky, jen nemají ty velké svíčky, pouze aroma oleje, malé svíčky a difuzér. Možná, že se sortiment liší prodejna od prodeny. Co mě trochu mrzí, že se u nás asi neobjeví i tělová kosmetika se stejnou parfemací.
 http://www.marksandspencer.com/gp/search?…

Na poličce 41 parfémů 1 miniatura 39 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

kate36
Nováček 2 příspěvky 19.05.14 11:17

Ahoj, určitě bych ten vosk nechala roztát ve vodní lázni, sehnala nový knot nebo tenkou svíčku, kterou bych dala doprostřed skleničky a tím roztátým voskem bych to kolem té tenké svíčky zalila, vosk pak ztuhne a svíčka pěkně drží.

Jinak jako voňavé svíčky si kupuji tyhle onlinekvetiny­jana.cz/vonne-svicky-yankee-candle/vonna-svicka-yankee-candle-fluffy-towels-tumbler :srdce:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Afrika
sv. Parfema z Kecálburgu 2152 příspěvků 20.05.14 14:23

mám voňavú sviečku Suddenly Madame Glamour z Lidla a vonia ako Coco Mademoiselle, čo sa nedá povedať o tekutej variante

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

pan voňavka
Nováček 26 příspěvků 28.06.14 22:25
svíčkárna a parfémy

Dnes jsem se svou malou dcerou, která mimochodem se zaujetím očichává maminčinu poličku, navštívil jednu svíčkárnu nedaleko Prahy - v Šestajovicích - a jaké překvapení když jsem zjistil, že krom výroby svíček a mýdel vyjeli s vlastní řadou Edp inspirovanou slavnými značkami. Velmi zajímavé. Chystám se na bližší průzkum.Jinak návštěvu Rodasu všem vřele doporučuji. Zajímavé místo.

Na poličce 10 parfémů 4 miniatury 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 0 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 17.11.15 20:18

vánoce, ideální čas probudit tohle vlákno :)
Jaké svíčky stojí za to? Chci koupit pár jako vánoční dárky, ale přes internet se špatně odhaduje vůně, tak budu ráda když někdo rozepíše jak co voní, nebo jestli se něco dá sehnat i osobně k očichání v Praze?

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 19.11.15 10:42

@WildOrchid
Já osobně jsem už upustila od vonných svíček jako takových a kupuji si už pouze vonné vosky do aroma lampy, které se dají vzájemně dobře kombinovat, a tím si vytvářet vůně podle vlastních představ. Prodávají je i v hezkém dárkovém balení společně s lampičkou.
Po čase, když se vonné esence z vosku odpaří, ještě to teplého kápnu a vmíchám pár kapiček vonného oleje, vosk naliji na fólii nebo do silikonových formiček a nechám v ledničce ztuhnout. Momentálně „ujíždím“ na skořici s karamelem a mandarinkou :P .

Nejčastěji nakupuji zde:
http://www.lamaria.cz/…cky-a-vosky/
http://www.tvorivy-svet.cz/…o-aromalampy
 http://www.trigonmedia.cz/

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Roza
Parfémová maniačka 897 příspěvků 01.01.16 12:38

Doporučuji svíčky http://www.aromis.eu. Jsem s nimi moc spokojená a už jiné nekupuji.Zvláště vůně Orient, Andělská záře, Bílá orchidej, stojí za vyzkoušení, komu jsem je doporučila, nelitoval :-)

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 15 vzorků V tužebníku 1 parfém
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist