Vrstvení, kombinace, experimenty

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1rožec
Učednice 78 příspěvků 08.02.16 19:40
Vrstvení, kombinace, experimenty

Toto je prostor slouží k vzájemnému obohacování a sdílení zkušeností a postupů!

Vrstvení vůní (layering)
Jde o nanášení vůní přes sebe, a tím jejich kombinování. Po aplikaci první vůně s určitým časovým odstupem naneste druhou. V

První vrstvení mi při své „exhibici“ jako průvodce možnostmi světem niché vůní ukázal nejmenovaný majitel parfumerie. Naposledy se mi vrstvení připomnělo, když jsem „podcenil“ výdrž jedné vůně (Live Jazz), která následující den zcela změnilamprojekci, siláž a vlastně i charakter vůně aplikované po 28 až 29 hodinách.

Jako provokatér si neodpustím dodat, že obě vůně jsou těžko dostupné. První se již nevyrábí, ale ještě ji seženete za slušný peníz. Druhá (jen vzorek) je vintage verze ze 70. let a sběratelský kousek. Eau Sauvage.

Na poličce 14 parfémů 2 miniatury 2 odstřiky 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21264 příspěvků 08.02.16 20:08

@1rožec

V dámské sekci obdobné thema existuje.

http://www.arome.cz/…arfumov-593/?…

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

1rožec
Učednice 78 příspěvků 08.02.16 20:50

@Frantatata Děkuji za odkaz, toto téma je v pánské sekci :-D

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21264 příspěvků 08.02.16 23:47

Čím převrstvit Clinique Happy for Men (vůně pro horké počasí)? :think:
Longevity a projekce = tristní.

Hledám řešení od doby, kdy jsem ještě nebyl zaregistrován na arome, nicméně nyní svitla přec jakási naděje.

Měl bych zkusit následující combo.

Na poličce 623 parfémů 130 miniatur 658 odstřiků 990 vzorků V tužebníku 0 parfémů

1rožec
Učednice 78 příspěvků 09.02.16 04:57

Ůůůůh! To zní dost „drasticky“, po TdH tam z clinique nic nezbyde… Zkusil bych jinou citrusovku,
co má výdrž jako Eau d'Hadrien nebo jinou svěží nasládlou vůni… a třeba Cedre (S.Lutens) nebo nějakou santalovku?

@Frantatata píše: Čím převrstvit Clinique Happy for Men (vůně pro horké počasí)? :think:
Longevity a projekce = tristní.

Hledám řešení od doby, kdy jsem ještě nebyl zaregistrován na arome, nicméně nyní svitla přec jakási naděje.

Měl bych zkusit následující combo.

kamooo
Nevyléčitelná závislačka 1846 příspěvků 09.02.16 07:41

@1rožec …na obrázku je ale zrejme Terre d'Hermes Eau Fraiche Tres a s tým by to mohlo fungovať :think:
;)

Příspěvek upraven 09.02.16 v 09:04

Na poličce 206 parfémů 14 miniatur 35 odstřiků 162 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21264 příspěvků 09.02.16 07:50

@kamooo
Ano, jde o tuto a v nejbližší době se musím poohlédnout po odstřiku.

1rožec
Učednice 78 příspěvků 09.02.16 15:44

Tres Fraiche jsem zkoušel samotnou a přišla mi temnější a zemitější, ale co kůže (pot), to jiný projev stejné vůně.
Ale kdo ví…

@Frantatata píše:
@kamooo

Příspěvek upraven 13.02.16 v 13:11

1rožec
Učednice 78 příspěvků 09.02.16 15:44

Tres Fraiche jsem zkoušel samotniu a přišla mi temnější a zemitější, ale co kůže (pot), to jiný projev stejné vůně.
Ale kdo ví…

@Frantatata píše:
@kamooo

nemo970
Znalkyně 325 příspěvků 10.02.16 12:37

Do dnešního sychravého dne experiment: Ford Amber Absolute + Franck Boclet Tobacco (v podstatě TF TV).
Výsledek v ý b o r n ý :andel:

Na poličce 47 parfémů 7 miniatur 36 odstřiků 179 vzorků V tužebníku 5 parfémů

tally7
Znalkyně 491 příspěvků 27.02.16 13:23

Parfums MDCI Invasion Barbare (2006) a Comme des Garçons Series 3 Incense: Kyoto (2002)

U MDCI mi v těle vadí až štiplavý kardamom a CDG potřebuje trochu oživit…

1 střik MDCI a 2 střiky CDG - výsledek je nesmírně příjemný… :) :mavam:

Na poličce 43 parfémů 4 miniatury 50 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 0 parfémů

sans effort
Nevyléčitelná závislačka 1294 příspěvků 22.09.16 18:52

@Frantatata Iso E super + TdH Parfum. Nanesl jsem první uvedenou na zápěstí a okamžitě aplikoval TdH. Rozetřel prstem a čekal. Okamžitě po aplikaci nepříjemně štiplavý chemický tón. Už po pár vteřinách se však dostavila úžasná vůně. Nic nepřekáželo, nic nevyčnívalo.
Dokonce mám podezření, že mě začátek a srdce připomínalo původní verzi TdH edt z roku 2006. Po zkoušce na zápěstí jsem aplikoval v tom samém pořadí na oblečení. Kombinaci hodnotím jako výbornou, trvanlivost lepší, projekci hodnotí zhruba stejnou jako u kasického TdH Parfum. Zápěstí ještě voní (aplikace ráno, jeden střídmý třik od každého).

Na poličce 24 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 83 vzorků V tužebníku 1 parfém

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21264 příspěvků 22.09.16 18:58

@sans effort
Dobrá zpráva, děkuji za spolupráci. :palec:

Jen pro zopakování připomenu, že:

1. Molecule 01 (Escentric Molecules, 2005) 100% Iso-E-Super
5. Terre d'Hermes (Hermès, 2006) 55% Iso-E-Super

rudusko
Nevyléčitelná závislačka 1217 příspěvků 26.09.16 21:35
Body Kouros @ Dhanal Oudh Nashwah Rasasi

Dnes rano som si dal na seba Body Kouros, vedel som vsak ze to nebude vona na cely den kedze nemam vintage balenie tak som okolo obeda „pridavkoval“ Dhanal Oudh Nashwah od Rasasi.
Tento poznatok som musel napisat sem, pretoze sa zacali diat veci :-)
Dhanal Oudh Nashwah zacal pracovat tak, ze kazdou minutou daval pomocnu ruku Body Kouros a nakoniec vznikol syty, balzamicky a opojne opiovo arabsky BK, tak ako si ho predstavujem, ze by mal pracovat. K veceru som to cele prevrstvil BK a teraz po sprche to tam je v celej svojej krase. Takze Dhanal Oudh Nashwah Rasasi nelutujem ako pripravok na povzbudenie inej vone pretoze je dost jednotvarna pocas celej doby trvania, no v kombinacii so slabuckym nariedenym BK je to proste paraaada :palec:

Na poličce 92 parfémů 23 miniatur 56 odstřiků 435 vzorků V tužebníku 18 parfémů

1rožec
Učednice 78 příspěvků 28.09.16 13:34

Načal jsem pečlivě archivovanou M7 fresh, ale žel už nebyla v nejlepší kondici. Aplikace ráno. Po poledni jsem se chtěl osvěžit AA Pamplelune. M7 fresh již nebyla cítit a tak jsem AA aplikoval. Byla příjemnější a zdecentněla.
Druhý den nástřik obou vůní bezprostředně po sobě. Vznikla na mne decentní uměřená vůně s jemným nádechem svěžesti z pamplelune.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist