Vůně a osobnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barbulina
Nováček 22 příspěvků 06.06.14 16:03
Vůně a osobnost

Milé dámy, před nedávnem jsem objevila tuto stránku a byla jsem potěšena, že vůbec existuje web, který se zabývá tak krásnou vášní, jako jsou čichové vjemy :-) Sama se teprve začínám orientovat v rozdělení parfémů, jejich složek, atd. A právě takhle vznikla má úvaha. Je mi 22 let, a kouzlo mocných flakónů jsem začala chápat asi před dvěma lety. Mám 4 parfémy. Toto číslo tu vypadá velmi skromně, a souvisí s mým dotazem. Když brouzdám parfumeriemi, potkávám lidi na ulici, bývám okouzlena novými vůněmi, které mne zanedlouho začnou lákat. Co se týče parfémů, zakládala jsem si u nich vždy především na osobitosti. Lichotí mi, když mi lidé řeknou, že podle vůbě vědí, že jsem to já, a téměř bych si přála se o tyto vůně s nikým nedělit :-)) Proto bych se ráda zeptala zkušených a vášnivých sběratelek, jak se jim daří propojit vůni sami se sebou, a naučit vnímat okolí asociace vůně s osobností, pokud jich máte na poličce třeba 80, jak vídám, ale třeba i „jen“ 16? Doposud jsem měla pocit, že k tomuto proojení se musíme spokojit např. se 4 vůněmi.
Děkuji za názory :kytka:

Na poličce 7 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 06.06.14 21:43

Nechci být za chytrou, ale když mi bylo 22, byla jsem přesvědčena, že musím mít svou signature, podle které mě bude okolí identifikovat. Nutno dodat, že byla jiná doba a sehnat svou signature nebylo tak snadné. Snažila jsem se vždy používat jeden, maximálně tři parfémy na různé příležitosti a ještě jsem vždy uvažovala, jestli se ke mně hodí. Podle výšky, váhy i vizáže bych měla volit jemné, decentní vůně, ale to prostě nejsem já. Miluji tzv. „velké“ vůně, které občas odlehčím. Neřeším - najdu vůni, líbí se mi, koupím si ji. Některé skončí v propadlišti dějin, k některým se vracím stále. Je to prostě vývoj - stejně jako v ostatních životních situacích - ať už jde o parfémy nebo třeba světanázor ;) .

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

dusty  06.06.14 21:47

@Barbulina Však ty pracuješ v oblasti marketingu a prieskumu trhu? :think: ;)

Barbulina
Nováček 22 příspěvků 06.06.14 21:49

Vůbec ne, proč tak soudíš?

dusty  06.06.14 21:56

@Barbulina Používaš prefabrikované zvraty:
Co se týče parfémů, zakládala jsem si u nich vždy především na osobitosti“ - pritom máš na polici mainstream.
jak se jim daří propojit vůni sami se sebou, a naučit vnímat okolí asociace vůně s osobností“ - toto je ako z biblie copywritingu.

Barbulina
Nováček 22 příspěvků 06.06.14 22:04

Jak píši, začínám se v tom orientovat, ale zároveň si myslím, že feromony mohou vůni měnit, proto na každém vypadá trochu jinak, tak bych main stream neodsuzovala.. (Ačkoli samozřejmě lze poznat, kdo co nosí..). Co se terminologie týče, možná je ovlivněna četbou s psychologickou tematikou, ale marketinkovy vyzkumnik nejsem:-), (nicméně ty beztak názor spotřebitele také zajímá, lépe tak pro nás..)

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 07.06.14 07:27

@Barbulina
Napadlo mě ještě, že bys mohla umístit svou fotku do příslušného vlákna (pokud máš odvahu) :) a je tady spousta odbornic, které by Ti poradily. Ale jak tak koukám na Tvou poličku, Dior je očividně trefa vedle ;) .

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 07.06.14 08:00

@Barbulina Myslím si, že většina milovníků vůní má tu „svou“ nejmilejší, které je věrná už řadu let a ke které se neustále vrací.. (Může to být i několik vůní.)
Ale jen málokterý parfémový maniak dokáže odolat nabídce nových a nových vůní v krásných neokoukaných flakonech, se zajímavým složením, s lákavou značkou, cenou.. Většina z nás alespoň zkouší vzorky a občas něco koupí, aby osvěžila poličku.
Je to jako s jídlem. Máme něco oblíbeného, co můžeme jíst pomalu každý den, ale někdy je třeba ochutnat i něco jiného, aby se nám naše milované jídlo nezprotivilo.
Už dávno jsem vzdala snahu o to, abych měla třeba jen tři „své“ vůně a kupovala je stále dokola.. Mám ráda pestrost a jsem hrozně zvědavá. 8)
I když je fakt, že když nevím, co bych si vzala na sebe, tak stejně většinou sáhnu po „své“ nej, protože vím, že je mi v ní dobře a že mi dokonale sedne. :)

Na poličce 53 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 07.06.14 09:11

U me je to tak, ze kdyz dole voni recepce, ostatni vi, ze pani asistentka je na reditelstvi :lol: , protoze skoro nikdo u nas v praci nevoni :twisted: nebo se voni tak jemne, ze to stejne nejde citit.

Svoje signature vune jsem ziskala tak, ze jsem pred lety dostala dve vune, ktere mi sedly a od te doby je kupuju, takze prirozene jsou se mnou nejak spojene, protoze je pouzivam dlouho. Mezitim era Arome silenstvi :mrgreen: V soucasnosti si cistim polici a davam prostor vunim, ktere mi skutecne sedi, koupila jsem opakovane a vim, ze se mi neomrzi. Zasoby sedesati vuni, ke kterym se ani nedostanu, uz nechci.

Jednoznacne se profiluji jako milovnice korenenych, ambrovych a nasladlych kompozici, s tim, ze obcas prostridam s nejakou svezi. Nejvice mi sedi vune vyroby cca v 90. letech. Do vkusu se mi skoro vzdy trefi Dior a Nina Ricci. Takze tak za me k me signature.

Na poličce 8 parfémů 12 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 07.06.14 09:40

Jeste dodatek, ze ty signature vune mi prijdou strasne fajn. V minule praci jsem mela kolegyni, ktera pouzivala jednu vuni, podle ktere jsem poznala, ze je v budove. Bylo to taky tim, ze ji vylozene slusela. Ona byla svetlounka blondynka s modryma ocima, jemnoucce nalicena, s milym vystupovanim a vonela necim svezim bile kvetinovym. Kdyby se navonela necim jinym, uz by mi to prislo divne.
A to se mi hrozne libi :palec:

A takhle nejak mi mozna sedla ta Dolce Vita. Ja jsem cela takova zluta :mrgreen: :D (nazlatla pokozka, vlasy), klidna, nikam se necpu, ale s eleganci se prosadit umim a takova je i Dolce Vita. Takze mozna budu mit za chvili na polici jeden parfem (a ve skrini pytel vzorku :twisted: ).

barbucha  07.06.14 10:55
@Michele píše:
Mezitim era Arome silenstvi :mrgreen: V soucasnosti si cistim polici a davam prostor vunim, ktere mi skutecne sedi, koupila jsem opakovane a vim, ze se mi neomrzi. Zasoby sedesati vuni, ke kterym se ani nedostanu, uz nechci.

Ada měla někde moc pěknej popis stupňů aromácký závislosti, ale nemůžu to najít :think:
Ty už jsi očividně na jednom z posledních… taky jsem si tím prošla :lol:

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 07.06.14 10:56

@barbucha
Ja jsem to taky nekde cetla :)))) Zkusim pohledat :D

ijáček  07.06.14 10:58

@barbucha @Michele Hele, mám to, taky jsem to nedávno hledala:

http://www.arome.cz/…a-silenstvi/

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2200 příspěvků 07.06.14 10:59

@ijáček
:palec: Krasna prace :potlesk:

ijáček  07.06.14 11:01

@Michele To strejda Google, ne já :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist