vune a prostredi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 16.11.08 12:29
vune a prostredi

Mam dojem, ze staci opustit Prahu a zabehnute prostredi a cinnosti, aby mi i oblibena vune zacala vonet jinak. Jakmile se nekam chystam, nastava priserny boj ani ne o to, co na sebe, ale jakou vuni s sebou a jestli se mi tam ta vune bude zamlouvat. Myslim, ze kazde prostredi ma nejaky oder, ktery se s tou kterou vuni snese nebo taky ne. Neni to sice tak, ze by se mi oblibena vune zcela zprotivila, jen proste v jinem prostredi jinak voni, tedy asi vyvolava jine asociace. :(

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Reakce:

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 16.11.08 14:03

Já to mám také tak a myslím, že to je i tím, aby, kdyby…mi náhodou něco nechybělo.Jedu třeba na víkend k rodičům mého muže a do kabelky si nastrkám odstříiky, vzorečky i celé balení, protože mi chybí to kochání a přehrabování se ve svých kufříčkách.A pravda je, že třeba co mi voní v práci o víkendu nepoužiju a naopak.Ono i do auta se musí zvolit správně, malej prostor, pes na klíně co se furt snaží dostat ven, kolonaa z oblíbeného parfému je vám na omdlení :mrgreen:

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 17.11.08 17:43

..a taky mimo jiné…
V zahraničních zemích obecně se více užijí těžší vůně…
Kdysi, když jsem byla v Německu, voněla se tam…,a pak přijela s vůní sem, byla to na naše zeměpisné šířky docela pecka.. :roll:

Ale pravděpodobně je to tím, že v cizině se lidé více voní a kvalitnějšími vůněmi, takže nějaké lehké vodičky(ve smyslu kvality), by vůbec „nebodovaly“…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 17.11.08 23:32

Říkáš do Německa těžší vůně? Jupí!!! Zrovna to vypadá, že se příští rok budu muset vydat na jeden až dva měsíce pracovně do Německa a jediné, co mi dělá starosti, je (ano jsem blázen, vím), co si tam vzít za vůně, protože celou poličku do kufru nenarvu. :)

S tím, že má každé prostředí svůj odér, musím souhlasit. Spoustu míst mám spojených s nějakou vůní (nebo taky pachem typu pivo, chcanky, hnijící ryby). Když jsem se rozcházela s ex-, chodila jsem potom po městě a všude cítila jeho vodu po holení. Myslela jsem, že jsem tím prostě načichlá. Jenže pak jsem tam přijela za půl roku… a zase jsem to cítila na každém rohu. Přitom když popojedu vlakem o pár km dál, tak nic. Že by to tam měl nějaký obchoďák v akci? :conf:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Fleur  18.11.08 10:57

Pokud jedu pracovně nebo na dovolenou do končin, kde jsem nikdy předtím nebyla, většinou si pořizuji úplně novou vůni (stačí třicítečka). Někdy se ta novinka ujme (a mám ji pak spojenou se zážitky z dané země či akce), někdy se k ní už nevracím. Své prověřené stálice - naprosto paradoxně - nechávám v takových situacích doma, jako bych se podvědomě bála, že by je mohl nějaký nepříjemný cestovní vjem pro mne odrovnat.

xronos
sv. Parfema z Kecálburgu 2117 příspěvků 18.11.08 11:37
macska píše: Říkáš do Německa těžší vůně? Jupí!!! …

no nevim :D

Na poličce 34 parfémů 0 miniatur 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 18.11.08 20:20
macska píše:
S tím, že má každé prostředí svůj odér, musím souhlasit. Spoustu míst mám spojených s nějakou vůní (nebo taky pachem typu pivo, chcanky, hnijící ryby). Když jsem se rozcházela s ex-, chodila jsem potom po městě a všude cítila jeho vodu po holení. Myslela jsem, že jsem tím prostě načichlá. Jenže pak jsem tam přijela za půl roku… a zase jsem to cítila na každém rohu. Přitom když popojedu vlakem o pár km dál, tak nic. Že by to tam měl nějaký obchoďák v akci? :conf:

Zajímavá úvaha… :lol: Ale mám něco podobného, ačkoli ne tak úplně parfémového: přijela jsem jednou v létě z Itálie (kterou miluju!!) a pobývala pár dnů u babičky (ve 4-patrovém paneláku, upozorňuji), a vždycky, když jsem vykoukla odsud z okna (s výhledem na zahrádky, ale pokaždé naprosto tiché a nehybné) a zase se vzpomínkami vracela do Kalábrie, normálně jsem cítila vůni italských trhů a všech těch laskominek tam!! Všechny sýry, nakládaná sušená rajčata, víno, koření, upravené voňavé ryby… Mňam! A nebyl to blud, občas to tam cítím dodneška 8)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 19.11.08 07:13

To mám podobně, v některých vůních, že jich bylo, cítím večer v Řecku. Pálily se tam spirálky proti komárům, do toho moře, restaurace. Nejdříve to byla Glow J.Lo., pak Etro Royal Pavillon, Hermes Méditerranée, Nil apod… A vždycky se mi rozbuší srdce a strašně bych tu vůni chtěla…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 21.11.08 11:23
xronos píše:
macska píše: Říkáš do Německa těžší vůně? Jupí!!! …
no nevim :D

Já mám Německo taky spojené spí s lehčími vůněmi. Například Berlín mi připadá hodně „svěží“, skoro mentolový.
Myslím, že Němci používají hodně různých čistidel, deodorantů, a podobných věcí s tzv. vodními nebo čistými vůněmi. Rozhodně stačí přejet hranici a voní to tam jinak.
Z Německa jsem si také hodně vozila mýdla (jo, to byly trapasy, před pracovními kolegy nebo v hotelu jsem skryvala igelitky narvané mýdly…), jestě před pár lety se v mnoha obchodech našly skvělé kousky, pro mne naprosto neznámé firmy, ale skvelé vůně. Ve velké míře ale také spíše citrusy, vetivery, apod. Ted dorazila globalizace a i tam je to co v ceske drogerce… :cry:

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů

Silvi
Učednice 147 příspěvků 26.11.08 20:31

když se vysprchuju, umyju si hlavu navoním se, parfém má co dělat s všelijakými smrady města. takže když se vrátím z města a čuchnu k vlasům, cejtím nepatrně vůně vs. smrad z opejkání buřtů(pozor, nejen nad zapáleným dřevem)

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist