Vůně a situace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 26.05.09 18:31
Vůně a situace

Víme všichni jakou kouzelnou moc mají vůně, jak dokáží zapůsobit na naše duševno. Správně zvolená vůně umí dovršit správnou atmosféru … Také pro různé příležitosti volíme různé typy vůní. Ale napadla mě otázka jak je tomu z dlouhodobého hlediska? Myslím tím, že nás například nějaké aroma provází např. těžkou životní etapou. Může se nám tímto ta konkrétní vůně znechutit? Či naopak určitá vůně nám přípomíná příjemné situace, prostředí … a co je snad nejvíc, když nám některá vůně připomene drahého člověka. Třeba jako melodie. Ucítíme závan známé vůně, může nám být neskutečně příjemná, vyvolá v nás euforické pocity a přesto i pocity bolestné … VZPOMÍNKY.

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 26.05.09 21:04

mně připomíná moje pánská Burberry Weekend bývalý vztah :) :banana:

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Kate
Parfémová maniačka 907 příspěvků 26.05.09 22:14

Mne sa často stáva, že nejakú vônu používam určité obdobie a potom dlhšie nič..A ked sa k nej chcem znova vrátiť, pretože som ju mala rada, buď mi pripomína bývalého, obdobie stresov na bývalej škole apod..A potom ju už nemôžem nosiť..Preto sa snažím nerobiť veľké pauzy v nosení obľúbených vôní..(Mám nočnú moru z toho, že sa mi takto znechutí Hypnotic)..Ho­ci..Keď privoniam k Laure, pripomína mi fajn obdobie na gympli, cítim sa akosi mladšie..Ale práve preto by som ju opôť asi nemohla nosiť..A jednu vônu mám zas takú, že akonáhle ju otvorím, pripomína mi deň maturít, takže si flakón šetrím a občas si k nemu privoniam..Vidím sa vtedy, ako som roztrasená opakovala organickú chémiu a nechcela si vytiahnuť polyméry :)

Na poličce 12 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 45 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 26.05.09 22:20

.............­.............

Fleur  29.05.09 12:04

No od té prchám i bez vzpomínek :lol: !

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 29.05.09 14:05

Používala jsem Flower by Kenzo vždy v zimě. I když tuhle vůni občas cítím na ženách v okolí, hlavně v létě (asi letní limitované verze), stejně mi tahle vůně evokuje chlad, zimu a sníh :-) Stejně tak Ange ou Démon.

Zprotivenou vůni vyloženě nemám, ale mamka kdysi před lety ležela v nemocnici po operaci ledviny a voněla se Indian Summer od P.Presley. Nemohla vstávat, tak se tím asi dost polévala, aby voněla, když měly přijít návštěvy atd. a tahle vůně jí nemocnici pak dál připomínala a už ji nemohla ani vidět.

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 31.05.09 11:51

Mě vůně taky připomene období ve kterém jsem ji používala, největší radost jsem si udělala, když jsem si koupila za hříšné peníze na Ebay My Melody Dreams, která už se myslím tak 20 let nevyrábí a přišla mi zcela nezkažená stejná vůně jakou jsem používala ve 20 letech
jinak samozřejmě - spousta vůní mi něco nebo někoho připomene - proto si některé hýčkám jen ve zbytcích nebo si koupím odstřik jen proto abych si mohla přičichnout a zasnít se .....

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 31.05.09 12:06

Občas se mi stává, že se zasním s nosem zaraženým do flakónu. :D Tedy, stává se mi to poměrně často.

římanka
Učednice 90 příspěvků 31.05.09 16:30

…různé vůně mi připomínají různé zážitky. Nejde jen o parfémy, ale i o jiné vůně – moře, vzduchu, lesa … někdymam pocit, že vidim spíš nosem než očima … kolegyně v práci mi říká, že jsem jak pes :D :roll:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 23 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 31.05.09 16:50

Tak to se mi stalo také :P , byla jsem v práci upozorněna a tázána proč jaksi všechno očuchávám. :whistle: Myslím, že jsem zrudla jak rajče. :P Ale nepovažuji to za úchylku. Prostě raději to co se dá analizuji čichem nežli zrakem či jinými smysly. No hmatem taky ráda. :P

Kate
Parfémová maniačka 907 příspěvků 31.05.09 17:14

Mne tiež doma a priateľ vravia, že všetko čuchám ako pes.. Ale ja iba to, čo bude potenciálne voňať..Chlieb, jedlo, vône, vypraté prádlo..Nič na to zlé nevidím.. :oops:

Na poličce 12 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 144 vzorků V tužebníku 45 parfémů

radulllinka
Znalkyně 450 příspěvků 31.05.09 18:31

toto dělá můj malý pětiletý synovec,očuchává úplně všechno.hrajeme karty a každou kartu kterou má v ruce pořád očuchává a jak dostane jinou zase čichací rituál,zminovali se o tom i doktorce,jestli to nevadí,prý je to úplně v pořádku prostě si očichává svět :D

Na poličce 35 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 47 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 31.05.09 18:48
Kate píše:
Mne tiež doma a priateľ vravia, že všetko čuchám ako pes.. Ale ja iba to, čo bude potenciálne voňať..Chlieb, jedlo, vône, vypraté prádlo..Nič na to zlé nevidím.. :oops:

Kate, ja tiež od malého malička všetko čuchám, bola som tým vždy známa v širokej rodine - knihy, jedlo, prádlo, najnovšie ovoniavam moje deti :lol:

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23746 příspěvků 31.05.09 20:27

Včera jsem v Brně navštívila Douglas a samozřejmě testovala a testovala. Odcházela jsem, na každé ruce jinou vůni, na těle ještě zbytky ranního navonění Kenzem a kabelku plnou nastříkaných testovacích papírků. :roll: Velmi se mi líbila situace ve vlaku. Už cestou na nádraží jsem měla takový divný pocit, že na mě všichni civí ( že by si říkali, hele, pojízdná parfumérka ). Ve vlaku jsem si sedla do rožečku, raději se moc ani nehýbala. Na jedné zastávce nastoupil tatínek s malým synem, sedli si za mě a chlapeček povídá „tati, tady to tak krááásně voní …“. Tatínek opáčí „A co tady voní?“. A já slyším chlapečkův zasněný hlásek. „Nevím, ale tady to tak krááásně voní.“ Že bych já sama? :?: :oops: Ovšem po příjezdu domů a mém šťastném konstatování jak jsem si užila vůniček v obchodě se mi dostalo pouhého ušklíbnutí od mužského osazenstva rodiny doprovázeného pouhým - „no já si říkal, co to tady tak strašně smrdí.“ :angry:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.06.09 10:05

No jo, chlapi drsní, dělají takové kůžičky, aby se náhodou neztrapnili. Nezkažený malý chlapeček to ještě upřímně přiznal :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist