vůně čerstvých oplatků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 18.11.08 16:10
vůně čerstvých oplatků

Jezdím někdy kolem Opavie a miluju vůni, která se line do okolí, když pečou. Je to jako horká wafle s mlékem a troškou vanilky a mandlí, možná i kousek čokolády by se našel. Nenapadá mě žádná vůně, která by tomu mohla být podobná, gurmánské vůně většinou mají nějakou těžkou složku, třeba pačuli a tohle je takový jemný nasládlý obláček. Co vy, neznáte?

Na poličce 2 parfémy 1 miniatura 12 odstřiků 82 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 18.11.08 16:14

Jej, tak to by mě taky zajímalo…

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 18.11.08 16:23

Já teda nevím, ale dcera mi říká, že voním jak oplatky, když na sebe stříknu Love in Paris :conf: :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Aja
Učednice 153 příspěvků 18.11.08 16:37
oplatky

oplatky hlavně lázeňské mi jednoznačně evokují: Annick Goutal - Ambré Fétiche +Guerlain - L'Heure Bleue :D

Na poličce 5 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 18.11.08 17:01

Ambré Fétiche by mohla být zajímavá, jen ten santal - vonné tyčinky, které popisuje Ada, ten teda vůbec nemusím. Ta vůně z Opavie je bez jakéhokoli kouřového závanu, jenom jemná vůně horkých oplatek.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 18.11.08 17:10

Možná Iris Ganache, ale to zas nejsou čisté oplatky, nýbrž oplatky s kosatcem :)

Možná Le Feu, která už se vtipně nevyrábí… nebo Eau Thé Rouge, ta je taková teplá a mléčná. Ještě mě napadá Bois Farine.
Není Opavia někde u Brna, že bych zajela nasát? Já znám akorát vůni pekárny a pivovaru, ty taky nejsou marné, ale na nošení by to nebylo :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 18.11.08 17:18
Není Opavia někde u Brna, že bych zajela nasát? Já znám akorát vůni pekárny a pivovaru, ty taky nejsou marné, ale na nošení by to nebylo :) Tak vonět jako pivovar bych teda asi nechtěla, to stačí si čichnout k některým klientům :lol: Opavia je u Opavy…Severní Morava, to by ses trochu projela :wink:

jaro
Učednice 175 příspěvků 18.11.08 17:22

Chinatown, mně voní sladce, mléčně. Jinak taky slastně a smyslně

Na poličce 48 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 12 vzorků V tužebníku 5 parfémů

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 18.11.08 17:30

Možná Acqua di Parma- Mandorlo di Sicilia. Voní mi jako čerstvé, ještě teplé mandle v cukru. ale je to docela bolehlav.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

coccinelle
Učednice 194 příspěvků 18.11.08 17:50

Na Aqua di Parma si myslím už nějakou dobu, jenže není kde očichat.

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 18.11.08 17:58

V parfumkách není, vzorek nabízí Nela: http://ada.konicky.net/forum/viewtopic. … +++sicilia

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 18.11.08 18:22
coccinelle píše:
Není Opavia někde u Brna, že bych zajela nasát? Já znám akorát vůni pekárny a pivovaru, ty taky nejsou marné, ale na nošení by to nebylo :)
Tak vonět jako pivovar bych teda asi nechtěla, to stačí si čichnout k některým klientům :lol: Opavia je u Opavy…Severní Morava, to by ses trochu projela :wink:

Náhodou, pivovar voní krásně ! (obzvláště když se suší slad, tu vůni miluju).Proto jezdím s žáčkama pravidelně na exkurzi do Černé Hory. Lázeňské oplatky mi připomíná Inside Dona.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Iris
Učednice 239 příspěvků 18.11.08 18:27

A mě dnes dorazil Molinard - Fleur de Chocolat a to jsou horké mléčné čokoládové oplatky! A docela slaďárna :D …

Na poličce 5 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 75 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 18.11.08 18:38
Iris píše:
A mě dnes dorazil Molinard - Fleur de Chocolat a to jsou horké mléčné čokoládové oplatky! A docela slaďárna :D …

Jůůů, ta mě moc zajímá!

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 18.11.08 18:48

Bois d´Arménie. Přečtěte si Domeničinu recenzi, je velmi přiléhavá. Jinak kdo nemíní tolik proinvestovat, může své touhy ukojit i výše zmiňovanou Trussardi Inside, i když ta je spíš dortová - chybí jí ta oplatková suchost. Ale že chce někdo vonět jako oplatka, to opravdu nechápu :lol: . Samozřejmě se vší úctou. :D

Na poličce 30 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist