Vůně čistého jasmínu - arabský parfém?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alviola
Učednice 114 příspěvků 08.06.15 22:03
Vůně čistého jasmínu - arabský parfém?

Ahojte!
Sháním vůni pro kamarádku, která dnes málem orvala celý jasmínový keř :-) Miluje vůni jasmínu. Proto sháním parfém, ketý by byl co nejvíce podobný čisté vůni jasmínu. Žádné kombinace (jasmín a růže apod.), prostě co nejvíce podobný tomu, když si čichnete k jsamínovému keři. Někde jsem tady četla, že nádherné jamínové jsou i arabské vůně.
Prosím vás tedy o tipy (i ty nearabské).
Děkuji.

Na poličce 10 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 26 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Reakce:

Uživatel je onlinePoéma
sv. Parfema z Kecálburgu 2203 příspěvků 08.06.15 22:10

@alviola Čistý jasmínový soliflor je z arabek stoprocentně tahle, vlastním ji a je opravdu jen krásně jasmínová a dobře a dlouho drží.
 http://www.arabskeparfemy.com/…vy-olej.html

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 8 vzorků V tužebníku 3 parfémy

berush
Parfémová maniačka 977 příspěvků 08.06.15 22:15

Jasmínový olej (z pravého jasmínu, ne z keře pustorylu, jenž roste u nás) mám z Indie. Nádherná vůně intenzity zbraně hromadného ničení. Tak možná zkusit pohledat na nějakých indických serverech.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

alviola
Učednice 114 příspěvků 08.06.15 22:24

Díky moc. Do Indie asi nepojedu :-) a zas až tak moc se mi to nechce hledat. Jenom mě to tak napadlo, když jsem ji dneska viděla obíhat ten jasmínový keř, že bych ji mohla udělat radost :-)
Ten El Nabil vypadá dobře a za dobrou cenu.

macko.pu
Nevyléčitelná závislačka 1641 příspěvků 09.06.15 08:12

@alviola AL REHAB Jasmin a White Full … čistokrvné jasmínovky, prvá veľmi silná, indolická, druhá máličko zjemnená zelenými lístkami a ešte nejakými druhými kvetinkami :mavam:

Na poličce 128 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

chimaera
sv. Parfema z Kecálburgu 2051 příspěvků 09.06.15 08:56

@alviola Přidávám se k tipu @Poéma : El Nabil - Flower of Jasmin. Mám moc ráda čistou vůni jasmínu a nikdy neodolám vyzkoušet další jasmínovku, ale tu pravou a věrnou vůni rozkvetlého jasmínového keře (v tomhle případě Jasminum officinale nebo J. polyanthum) jsem našla až tady v tom olejíčku za pár korun.
Ale je fakt, že moc jasmínových keřů, které by se u nás daly otrhat, není (v botanických zahradách se to moc nepodaří), zato zrovna teď začínají kvést pustoryly - nemá Tvoje kamarádka spíš na mysli pustoryl (lidově se mu říká taky pajasmín, nepravý nebo český jasmín..)?
Od toho se mi soliflor ještě najít nepodařilo, i když je cítit třeba v Guerlain - AA Flora Nymphea, jenže i s dalšími složkami..

Na poličce 39 parfémů 49 miniatur 115 odstřiků 185 vzorků V tužebníku 13 parfémů

alviola
Učednice 114 příspěvků 09.06.15 12:19

@chimaera No jo, asi to jsou ty pustoryly :oops: Tady se člověk přiučí i botanice :-) Ale tak to voní asi podobně, ne? Teda chápu, že citlívé nosy mě teď asi ukamanujou :-) Ale když ji voní tyto keře, tak jasmín se jí bude asi taky líbit.

alviola
Učednice 114 příspěvků 09.06.15 12:19

Každopádně díky moc všem, arabské parfémy jsem vždycky chtěla zkusit a tak mám aspoň důvod udělat objednávku.

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist