Vůně, co by na mně nesmrděla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
esage
Nováček 1 příspěvek 19.03.15 23:25
Vůně, co by na mně nesmrděla

Ahoj,
většina vůní se na mně rozvine do dost nepříjemného odéru (občas silně mýdlového, jindy extrémně pižmového, ale většinou buď prostě osvěžovač na záchod nebo něco jako zpocený zatuchlý pudr), úplně nejhorší mi přijdou citrusové, pižmovité nebo kořeněné vůně. Asi do 18 na mě vonělo snad všechno, od růžové Adidas toaletky přes Green Tea po Ninu od Niny Ricci. Pak se to zlomilo, všechny zmíněné i mnohé další se staly nesnesitelnými a začal můj hon za parfémem, co by byl příjemný i na mě. Přitom mě nenapadá jiný zlom než dospívání, nikdy jsem nekouřila, nebrala antikoncepci ani jiné léky a stravování mám vcelku normální. Zato se mi párkrát od té doby stalo, že mi někdo řekl, že voním výrazně sladce, i když jsem na sobě žádnou voňavku neměla :?

Opravdu jsem za ty 4 roky vyzkoušela spousty parfémů různých typů v parfumeriích, ale skoro nic nezafungovalo. Došla jsem k tomu, že na mě opravdu hezky voní snad jen Lanvin Eclat d’Arpège a Christina Aguilera By Night. Mému nosu i vcelku lahodí, ale Lanvin má výdrž nula nula nic a Christina je na denní nošení opravdu hodně cukrkandlová a vlezlá.

Nenapadá vás prosím něco, co bych mohla vyzkoušet? Ať už praktická rada nebo tip na parfém? :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:
 
VENDY8  20.03.15 14:54

@esage : Já mám doma ještě zbytek Pitralonu, ten voní nádherně.

 
mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6228 příspěvků 20.03.15 15:03

asi tě moc nepotěším, ale na každém se vůně rozleží jinak, takže ti asi nikdo neporadí, co za parfém by ti mohl sedět. Asi to chce zkoušet a zkoušet - objednej si vzorečky a uvidíš :think:

Na poličce 59 parfémů 2 miniatury 30 odstřiků 280 vzorků V tužebníku 10 parfémů
 
danaada
Parfémová maniačka 858 příspěvků 20.03.15 15:37

Ono se opravdu takto nedá poradit, co se na tobě rozloží dobře, každý má jinou chemii. Ale možná zkus vzhledem k tomu, že na tobě dobře voní Lanvin Eclat d’Arpège, něco sladšího cedrového např. Acqua du Gioia drží dobře. Druhá věc, která mne napadá, pokud máš problém s většinou vůní, pak i zkus vynechat jasmín, ten bývá ve velkém množství vůní, ale zrovna v tebou uvedených vůních není. Chce to zkoušet, všímat si složení a hlavně kombinací, zda se u těch nevonících nějaké složky stále neopakují.

Na poličce 12 parfémů 10 miniatur 52 odstřiků 36 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
fox
Parfémová maniačka 588 příspěvků 20.03.15 16:06

Mi taky v parfumerii jen velmi zřídka vůně voní na první počich. To samé i ze vzorků. Ty ale mají výhodu, lze je zkoušet déle, vícekrát a občas se u některé stane, že se mi zalíbí. Teprve pak má smysl o ni uvažovat. Taky bych většinu parfémů nechtěla, i když jsem je třeba vyzkoušela a celkem se mi líbily. Nelíbily by se mi na mě, nesnesla bych je celý den atd. Některá vůně se mi líbí ze vzorku i z odstřiku, pak si ji třeba koupím a po týdnu nošení už to nejde. Je to běh na dlouhou trať a vždycky trochu sázka do loterie. Určitě doporučuji začít vzorkama, nejlépe balíčkem vzorků ve zdejší inzerci. Je to levnější, jsou tam různé typy. Dodnes občas nějaký takový balíček koupím a pak mám po večerech na každé ruce jeden a zkouším a zkouším. A navíc mě to baví.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 34 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Giorgio Armani: Mania for Women

 

Mania startuje podobnou bergamotově-ovocnou hlavou jako moje milovaná Love in Paris. Jenže Love in Paris je jásavě květinová, Mania spíš kořeněná a dřevitá. Kromě květin z ní cítím aroma hřebíčku a vzácných dřev, je teplejší a orientálnější, i když zároveň zůstává svým způsobem osvěžující. Zahrnula bych ji proto do skupiny vůní, mezi kterými může volit žena, které se líbí orientální vůně, ale jsou na ni příliš těžké či sladké a nemůže je nosit. Na konci vyvoní do jemné směsice vzácných dřev - převážně santalu a špetky cedru - a špetky koření. Manii bych neomezovala věkem ani obdobím - dala by se nosit v létě i v zimě (nejvíc se mi však hodí k zlatému podzimu či chladnému konci roku), přes den i na večer. Alespoň trochu elegantní oblečení podmínkou A mám pocit, že by Manii mohl nosit i muž, nic typicky žensky kytičkového v ní není. Manie má trochu divokou historii - byla představena v roce 1999 a byla zřejmě ještě kořeněnější, obsahovala totiž údajně citrus, pomerančový květ, bergamot a pitosporu, v srdci šafrán, hřebíček, muškátový oříšek, ambru, kosatec a guajak, a v základu kadidlo, pižmo a vanilku. Prodávala se v černém flakónu. V roce 2004 ji Armani zrevidoval, dal jí průhledný flakón s bílým víčkem, a Mania pokračovala v úspěšné pouti parfémovým trhem - původní verze byla údajně příliš maskulinní a potřebovala víc poženštit. Přesto pořád působí trochu unisexově.

Celý článek »
TOPlist