Vůně dálek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 23.07.10 22:15
Vůně dálek

Tak mě napadlo(snad tady podobné téma není :conf: ), že když je léto,doba dovolených,tak jste určitě v různých koutech světa cítili všerůzné parfémy :D Jaképak to byly? :P

Nebo i jinak..jaká vůně je příznačná třeba pro Afriku,Evropu,..a jiná místa?

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 24.07.10 16:20

Já jsem si vždycky představovala, že Afrika musí vonět nějak úplně jinak, než znám. A když jsem se tam pak dostala, tak jsem ke svému velkému údivu zjistila, že voní … úplně stejně :lol: . Totiž samozřejmě záleží na tom, kde člověk zrovna je a co se tam nachází nebo dělá, ale Afrika globálně pro mě žádnou specifickou vůni nemá.
Pro mě je to na jedné straně suchá horká vůně písku a kamení a na druhé straně intenzivní vůně moře (se vším, co k tomu patří) pod rozpáleným sluncem. Deštnou tropickou Afriku neznám.

Z doby, kdy jsem pobývala v Paříži, mi utkvěla nezaměnitelná vůně Paříže. Těm, kdo si představují něco krásně parfémového a luxusního, se předem omlouvám. Je to odér psích exkrementů, svinutých mokrých hadrů povalujících se v odpadních strouhách podél chodníků, pálícího se grafitu a gumy z kol vagonů pařížského metra, když brzdí ve stanici, pach vody z roztálého ledu v rybárnách na tržištích, vůně čerstvého pečiva, která se vyhrne na chodník, když někdo otevře dveře do pekárny, vůně (zápach?) řeky na nábřežích a mostech a do toho občasný krátký závan krásné vůně z butiků a drahých obchodů. To je pro mě základní a nezaměnitelná pařížská směska, která mě vždycky pohladí po duši.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 29.07.10 14:27

Z Tuniska si pamatuji vůni melounů a koření na trhu. Liparské ostrovy jsou pro mne vůně janovce na úpatí Vulcana za horkého jarního dne, která s postupující nadmořskou výškou přešla do vůně síry. A Korsika je vůně macchie, když šplháme po kopcích. Dokonce měl pravdu i Napoleon, že vůni Korsiky pozná z lodi na dálku. Já tedy až hodně blízko u břehu a za vhodných povětrnostních podmínek.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5092 příspěvků 29.07.10 18:23
tapuz píše:
Já jsem si vždycky představovala, že Afrika musí vonět nějak úplně jinak, než znám. A když jsem se tam pak dostala, tak jsem ke svému velkému údivu zjistila, že voní … úplně stejně :lol: . Totiž samozřejmě záleží na tom, kde člověk zrovna je a co se tam nachází nebo dělá, ale Afrika globálně pro mě žádnou specifickou vůni nemá.
Pro mě je to na jedné straně suchá horká vůně písku a kamení a na druhé straně intenzivní vůně moře (se vším, co k tomu patří) pod rozpáleným sluncem. Deštnou tropickou Afriku neznám.Z doby, kdy jsem pobývala v Paříži, mi utkvěla nezaměnitelná vůně Paříže. Těm, kdo si představují něco krásně parfémového a luxusního, se předem omlouvám. Je to odér psích exkrementů, svinutých mokrých hadrů povalujících se v odpadních strouhách podél chodníků, pálícího se grafitu a gumy z kol vagonů pařížského metra, když brzdí ve stanici, pach vody z roztálého ledu v rybárnách na tržištích, vůně čerstvého pečiva, která se vyhrne na chodník, když někdo otevře dveře do pekárny, vůně (zápach?) řeky na nábřežích a mostech a do toho občasný krátký závan krásné vůně z butiků a drahých obchodů. To je pro mě základní a nezaměnitelná pařížská směska, která mě vždycky pohladí po duši.

Úplně souhlasím. Jednu dobu jsem v Paříži také pobývala a voněla mi úplně stejně. Přidala bych ještě vůni pečených kaštanů na ulici v zimě. V paměti mi ale utkvěla hlavně „vůně“ rybího trhu v Marseille. Pokaždé, když procházím kolem rybárny, vyskočí mi v hlavě vzpomínky… :-)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 30.07.10 12:57
IvKa píše:
Liparské ostrovy jsou pro mne vůně janovce na úpatí Vulcana za horkého jarního dne, která s postupující nadmořskou výškou přešla do vůně síry.

Jak voní janovec? Se vzpomínkou na Vulcano mě napadá hlavně ta intenzívní vůně sirného jezírka…

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

Hailstone
Nevyléčitelná závislačka 1825 příspěvků 30.07.10 16:16

Z Djerby si pamatuji krásný jasmín a z Chorvatska pryskyřice z borovic. V Řecku mi voní koření.

Na poličce 53 parfémů 23 miniatur 34 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 1 parfém

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1604 příspěvků 30.07.10 20:26

Hvar v Chorvatsku voní velmi silně kombinací levandule a rozmarýnu. Cítím to vždycky nejvíc první den, pak už si nos bohužel zvykne. Vozím si odtamtud „litry“ levandulového a rozmarýnového olejíčku a zkouším si tu vůni „vyrábět“ doma :oops: .

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5092 příspěvků 30.07.10 20:38
Hailstone píše:
Z Djerby si pamatuji krásný jasmín a z Chorvatska pryskyřice z borovic. V Řecku mi voní koření.

Mně se Djerba spojuje s vůní máty, resp. vynikajícího mátového čaje… 

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

barbucha  30.07.10 21:45
llenni píše:
Hvar v Chorvatsku voní velmi silně kombinací levandule a rozmarýnu. Cítím to vždycky nejvíc první den, pak už si nos bohužel zvykne. Vozím si odtamtud „litry“ levandulového a rozmarýnového olejíčku a zkouším si tu vůni „vyrábět“ doma :oops: .

Jsem si tam ten rozmarýn rovnou narvala, a vrazila do flašky jejich olivovýho oleje. Používám přízemně na vaření…

llenni
Nevyléčitelná závislačka 1604 příspěvků 01.08.10 00:03

Já od té doby, co jezdím tam, musím mít každý rok OBROVSKÝ rozmarýn v květináči na terase a pořád ho někam cpu. Na maso, na ryby i do salátu … A nejraději máme qiuche se smetanou, sýrem, pršutem, tunou rozmarýnu a sklenicí bílého vína k tomu :wink: .

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 23.08.10 12:00
[Jak voní janovec? Se vzpomínkou na Vulcano mě napadá hlavně ta intenzívní vůně sirného jezírka…

Asi jsem tam byla ve správný čas. Janovec voní sladce, ale svěže, když se do něj opírá sluníčko. Bylo to jako cesta do pekla. Od líbezné vůně k síře. Jen směr bych si představovala obrácený. http://www.garten.cz/…4055-cytisus- … c-metlaty/

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.08.10 13:04

Tapuz, Paříž byla vždycky proslulá svým zápachem, byly o tom dokonce napsány knihy (doporučuju zájemcům o historii boje proti smradu a mikrobům: The Great Stinks of Paris http://www.amazon.com/…-Stink-Ninet … 231&sr=1-1 ).
Možná proto se také stala kolébkou parfumerie :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 23.08.10 14:56
Ada píše:
Tapuz, Paříž byla vždycky proslulá svým zápachem, byly o tom dokonce napsány knihy (doporučuju zájemcům o historii boje proti smradu a mikrobům: The Great Stinks of Paris http://www.amazon.com/…-Stink-Ninet … 231&sr=1-1 ).
Možná proto se také stala kolébkou parfumerie :)

Ado, něco na té kolébce parfémů možná bude :lol: . A díky za tip na zajímavou knihu, ten pařížský smrádek je vážně typický.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

eskargoth
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 23.08.10 20:20

K Hvaru bych ještě přidala bororvice… Ta jejich pryskiřice na slunci je nezaměnitelné. Pro mě navíc vůně vína Plavac (V pár vesnicích na jihu tohoto ostrova), soli… ne, tahle vůně se nedá opakovat. Poznala bych ji kdykoliv, i se zavřenýma očima bych poznala, kde jsem…

Na poličce 37 parfémů 1 miniatura 13 odstřiků 45 vzorků V tužebníku 8 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 03.10.10 09:55

Benátky: nádherná orientální vůně, ohnilé dřevo, voda, santal, květiny. Asi je to opravdu těmi „kanály“. To není výtka, spíše naopak. Ta přítomnost vody opravdu „dělá“ tu zvláštní vůni.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist