vůně domova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 11:47
vůně domova

Tak mě napadlo, jaké osvěžovače či domácí vůně používají odborníci ze zdejšího fóra. Existuje něco z běžné produkce, co vám skutečně voní, nebo používáté nějakou svou vyřazenou vůni? Já jsem třeba nedávno objevil osvěžovač s vůní Fresh Cotton a musím říct, že je to asi první domácí vůně, která mi vyloženě nevadí.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7600 příspěvků 03.03.09 12:26

Za sebe musím říct, že žádné vůně nepoužívám, jednou jsem na nějaké promo akci v obchoďáku dostala elektrický osvěžovač vzduchu, stačila půlhodina, aby mě na další zkoušení přešla chuť :twisted:

Fresh Cotton - tahle vůně vypraného prádla by možná za vyzkoušení stála :conf:

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 12:34

ještě spíš než vůnivypraného prádla, mi to evokuje vůni prádla vyžehleného

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 03.03.09 12:54

Vůně domova? Prostě čistý vyvětraný vzduch (žádná zatuchlina natož zakouřené prostředí). V deštivých podzimních dnech a ponurých zimních příjde vhod vůně jablečného štrůdlu, svařeného vína, ovocného čaje, právě zalité kávy…Prostě vůně pohody. Jaro to je samo o sobě plné vůní a stačí opravdu jen otevřít okno. A léto ? Hlavně dávat pozor aby bylo vynesené smetí, které by mohlo začít nehezky páchnout.
Umělá vůně u nás bydlí jen na WC. Jo a málem bych zapomněla na vánoce jsme si semo tamo stříkli osvěžovač vzduchu od YR - krásná vůně perníčků a vánoc. Holky to vždycky ráno stříkly do chodby, když jsme odcházeli z domu. Prý se jim jde snadněji do školy, když jsou vánoce za dveřma.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 12:58

ten název „Vůně domova“ je zavádějící - měl jsem na mysli právě různé osvěžovače, které snad jinde než na WC použít nejdou. Klasické vůně domova je opravdu spíš o tom štrůdlu, bábovce apod.
Na druhou stranu právě zmiňovaná vůně Fresh Cotton mi hodně připomíná chvíle u televize, kdy mamka žehlí prádlo, které se předtím sušilo na zahradě (teď si tu vůni musím obstarávat sám :cry: )

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 03.03.09 13:24

Co je ten Fresh Cotton zač? Je to nějaká specialitka, nebo se koupí v drogerii?
Já používám jen éterické oleje - levanduli, eukalyptus, hřebíček, cedr, citrusy. Ty umělé vůně se mi nějak hnusí, připomínají mi laciné voňavky. Občas si stříknu do prostoru nějakou svoji vůni… nebo si rozházím po stole vzorky, to pak taky voní :)

Na záchodě nic nemáme, přítel je ras na čistotu, kdyby záchod zasmrádal, hned by ho šel umýt. A když to tam někdo „navoní“ svojí produkcí, tak stačí na minutku pustit ventilátor.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 03.03.09 13:32

taky pouzivam jen oleje do aromatlampy. Nejradsi mam Ambru, ta mi tu voni skoro porad, casto je citit az na chodbu :D

Ale kdyz ji tu nemam, tak pry mi je pokoj citit jako kvetinarstvi, ze jsou citit vsechny ty vzorky co tu mam :lol: (na koleji mam pokoj 2,5×5m, takze se provoni snadno)

nedavno me ale zaujalo tohle:
http://www.parfemy-de-luxe.cz/open.php?…

myslite ze to je jen vune do okoli, nebo ze by sla pouzit i na kuzi?

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 13:39

Je to normální osvěžovač (teď spíš říkají neutralizér) od Brise - normálně v drogérii. Ale rozhodně bych si nestříkal doma „pro náladu“ na to jsou aromalampy opravdu lepší. Ale když stříknete na WC, tak se to do bytu stejně dostatne, a to mi pak ty klasické citrusovky dost vadí.
Kdysi jsem dostal vůni na lůžkoviny (mělo se to stříkat před spaním), ale používal jsem ji i normálně v bytě - voněla nádherně (možná i proto, že měla mechanickou pumpičku místo hnacích plynů) - dodnes nechápu, že mi voněla, když byla z levandule, kterou opravdu fakt nemusím.

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 13:41
WildOrchid píše:
taky pouzivam jen oleje do aromatlampy. Nejradsi mam Ambru, ta mi tu voni skoro porad, casto je citit az na chodbu :D

Ale kdyz ji tu nemam, tak pry mi je pokoj citit jako kvetinarstvi, ze jsou citit vsechny ty vzorky co tu mam :lol: (na koleji mam pokoj 2,5×5m, takze se provoni snadno)

nedavno me ale zaujalo tohle:
http://www.parfemy-de-luxe.cz/open.php?…

myslite ze to je jen vune do okoli, nebo ze by sla pouzit i na kuzi?

tak ta vůně „na půdě“ mě opravdu zajímá - jako dítě jsem neznal lepší zábavu, než se prohrabovat harampádím na půdě

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.03.09 13:43
m.mart píše:
Kdysi jsem dostal vůni na lůžkoviny (mělo se to stříkat před spaním), ale používal jsem ji i normálně v bytě - voněla nádherně (možná i proto, že měla mechanickou pumpičku místo hnacích plynů) - dodnes nechápu, že mi voněla, když byla z levandule, kterou opravdu fakt nemusím.

To taky mám, občas stříknu na polštář čtvrthoďku před tím, než jdu ležet. Na rychlé usínání a klidný spánek to fakt funguje :wink: A jestli to byl levandulový mechanický sprej, tak to mohl být Oriflame nebo Avon. Ani jeden z nich typickou vůni levandule nepředstavuje. Ale voní to hezky a svůj účel plní, tak proč ne? :)

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 03.03.09 13:47
verunka2201 píše:
m.mart píše:
To taky mám, občas stříknu na polštář čtvrthoďku před tím, než jdu ležet. Na rychlé usínání a klidný spánek to fakt funguje :wink: A jestli to byl levandulový mechanický sprej, tak to mohl být Oriflame nebo Avon. Ani jeden z nich typickou vůni levandule nepředstavuje. Ale voní to hezky a svůj účel plní, tak proč ne? :)

jj, myslím, že Avon, ale když jsem to hledal u známé v katologu, tak to tam už není

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 03.03.09 13:49

Avon jej přestal vyrábět už loni, ale možná i dřív. U Oriflame funguje pořád :wink:

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 03.03.09 14:05

viz Salinas
Taky mám moc ráda v bytě vůni štrůdlu, buchet s vanilkovým cukrem, skořicí, čerstvě zalitá zrnková káva!hmmmm(ale pít ji nemůžu :? , nechutná mi.., piju jen rozpustnou..),
ložnice s čerstvě povlečenýma postelema, vyvětráno jarním svěžím, v zimě zase vymrzlým vzduchem,
no a taky olejíčky do aroma lamp nebo vonné svíčky, zase většinou skořicové, svařené víno, vanilka, santal… :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 03.03.09 16:01

Aroma olejíčky a lampu taky máme, ale u nás je to půl na půl. Já a starší dcera si ji rády zapálíme, ale manžel s mladší dcerou to nemají moc rádi.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

barbucha  03.03.09 17:23

Do aromalampy jsem dostala White musk z Body shopu, a voní úplně stejně jako můj stejnojmenný a tamtéž zakoupený oblíbený parfémový olejíček. Heč. :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist