Vůně Frangipani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucienne33
Nováček 2 příspěvky 19.06.15 13:59
Vůně Frangipani

Poradíte v čr dostupnou vůni s květy frangipani? Nejraději čistou,bez dalších složek. ;)

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 19.06.15 14:44

Frangipane delle Maldive – Monotheme Fine Fragrances Venezia
Frangipani delle Indie – Tesori d`Oriente
Frangipani – Ormonde Jayne
Hawaiian Plumeria – Aloha Beauty
Polynesian Gardens – Nicolas Danila
The Garden Party Frangipane – The Party
En Fleur – DSH Perfumes
Plumeria – TerraNova
Frangipane – Chantecaille
Pink Frangipani – Lucy B
Frangipanni Gloves – Ayala Moriel

Bali Bliss – Avon
Jannat – Memo
Bellini – Calypso Christiane Celle
Oscar Tropical – Oscar de la Renta
Caprissimo – Carthusia
Kenzo Amour Florale – Kenzo
Beachy – Lilly Pulitzer
Melange Solid Perfume Floral – Melange Perfume
Coral Flower – Lolita Lempicka
Vanille Frangipanier – Laurence Dumont
Versace Woman – Versace
Onde Vertige – Giorgio Armani
Vanille Pineapple – Comptoir Sud Pacifique
Cabotine Rose – Gres
Charriol eau de parfum – Charriol
Beyond Paradise Blue – Estee Lauder
Osez-Moi! – Chantal Thomass
Beige - Chanel
La Lune - Laura Mercier
Songes - Annick Goutal

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 19.06.15 14:48

Kromě vůní, které tady snad všechny vložila Ef, mě napadla ještě Diane od D. Fürstenberg. V té je moc hezké frangipani, já mám raději český výraz plumérie ;) .

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Uživatel je onlineVenea
sv. Parfema z Kecálburgu 3221 příspěvků 19.06.15 15:13

Já cítím třeba výrazné fragipani v beige a v amour kenzo pokud se mi ta kytka teda s něčím neplete :)

Na poličce 39 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 15 parfémů

colett
Učednice 97 příspěvků 20.06.15 11:10

V Jewel od Alfred Sung je dosť výrazné frangipani ale ja tam cítim rovnako intenzívne aj hrušku. A ešte v Kenzo Amour Florale ale tam sú ešte citrusy a neroli dosť výrazné. Ešte som nečuchala vôňu, kde by bolo iba frangipani. Skús hľadať nejaký koncentrát, alebo vonný olej.
Ja som hneď našla:
http://www.murumuru.sk/Frangipani
http://www.bioobchod.cz/…5ml/d-78525/
 http://www.svetharmonie.sk/…y-olej-10ml/

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 5 vzorků V tužebníku 42 parfémů

chimaera
Nevyléčitelná závislačka 1993 příspěvků 20.06.15 12:05

@Lucienne33 Jen upozornění, které v předchozím příspěvku @colett nebylo zmíněno: Je dost nebezpečné používat většinu éterických/esen­ciálních olejů přímo na pokožku bez ředění, jsou silně koncentrované a mohou na kůži napáchat dost škod, od různých podráždění a vyrážek přes popáleniny až po vypěstování si trvalé alergie na určitou složku. (Obyčejně se do kosmetiky používají v 1-3% koncentraci - do celého krému jen pár kapek.)
Dají se naředit nějakým nosným olejem, třeba mandlovým nebo jojobovým, ovšem nikdy jsem to nezkoušela a nevím, jaký by byl poměr, aby vůně, zvlášť jednodruhová, byla zároveň výrazná a vydržela a aby byla i neškodná :think: Mělo by to být ale určitě k dohledání někde na netu..
@colett Ředíš si nějak EO a máš s tím dobrou zkušenost?

Přímo jednodruhovou frangipani vůni momentálně dostupnou u nás neznám, ale vůně tiaré by měla být prý podobná a ta je za dobrou cenu tady: http://oleje-z-tahiti.cz/…oaletni-vody (přímo tuhle jako toaletku jsem nezkoušela, jen ten jejich olej na tělo ve stejné parfemaci).

Na poličce 32 parfémů 49 miniatur 130 odstřiků 192 vzorků V tužebníku 19 parfémů

colett
Učednice 97 příspěvků 20.06.15 12:22

@chimaera nemám s tým skúsenosť, ale predávajú sa už aj poriedené oleje, lenže ten je dosť drahý. Keď nie sú poriedené, tak na každej serióznej stránke je napísané dávkovanie

chimaera
Nevyléčitelná závislačka 1993 příspěvků 20.06.15 12:30

@colett Já jen, že už jsem viděla ošklivou vyrážku z přímé aplikace EO u někoho, kdo nemá trpělivost na čtení všech popisků až k patě stránky (a málokterý prodejce píše výrazné varování, aby neodradil nakupující, obvyklé ředění se napíše, ale varování před neředěným ne :nevim: ). Ne každý to ví a přišlo mi důležité to zmínit :kytka:

Na poličce 32 parfémů 49 miniatur 130 odstřiků 192 vzorků V tužebníku 19 parfémů

colett
Učednice 97 příspěvků 20.06.15 12:39

@chimaera mimo témy, ale mala si už niečo z tej tahitskej stránky? Tie toaletné vody by sa na leto celkom hodili :)

chimaera
Nevyléčitelná závislačka 1993 příspěvků 20.06.15 13:22

@colett Jen dvě - Vanille a Bora Bora (a ten olej). Vanille je skoro nesladká vanilka, spíš vanilkový lusk nebo extrakt než vanilkové cukroví, hodí se i na léto. Vyzněním je dost podobná Molinardovým vanilkám.
Bora Bora naopak teplo potřebuje, jinak má takový divně umělý začátek. V teple je omamně tropicky „opalovací“ - tipuji tiaré, ylang, jasmín a kokos.
Flakonky jsou bez rozstřikovače, vůně jsou lineární, tak o stupeň či dva výš než třeba takové ty letní řady od Avonu (vydrží o něco déle), ale zase za ty peníze to není zlé.

MonicaNY
sv. Parfema z Kecálburgu 3460 příspěvků 20.06.15 17:34
@Lucinela píše:
Kromě vůní, které tady snad všechny vložila Ef, mě napadla ještě Diane od D. Fürstenberg. V té je moc hezké frangipani, já mám raději český výraz plumérie ;) .

Přesně tak, v Diane je krásné frangipani, kvůli tomu jsem si ji pořídila. :kytka:

Na poličce 432 parfémů 0 miniatur 181 odstřiků 289 vzorků V tužebníku 12 parfémů

colett
Učednice 97 příspěvků 21.06.15 14:35

@chimaera díky moc

chimaera
Nevyléčitelná závislačka 1993 příspěvků 21.06.15 15:18

@colett Musím Bora Boru ještě trochu rehabilitovat - včera jsem si ťupla na ruku, trochu rozlila na papír vedle a dnes tady pořád dokola čichám, co to tak hezky voní.

Hanele12
Parfémová maniačka 573 příspěvků 21.06.15 21:53

@chimaera
Jsem trochu OT, ale já si éterické oleje ředím. Mám teď slamněnku od Tillia Nobilis a takovým přiloženým kapátkem jsem si naředila do meruňkového olejíčku. Dala jsem 5 kapek do 3 ml oleje. Slamněnku je skvělá na pleť. Je to cítit slamněnku, ale jako parfém je to slabé. Možná silnější koncentrace, ale to by chtělo opatrně vyzkoušet a hlídat si složení, nebo ověřeného dodavatele.

Na poličce 20 parfémů 1 miniatura 49 odstřiků 177 vzorků V tužebníku 11 parfémů

chimaera
Nevyléčitelná závislačka 1993 příspěvků 22.06.15 08:24

@Hanele12 Hm.. pokud to není pořádně cítit ani při takhle silném ředění.. :think:

Kéž by k nám posílali Solinotes, to bych se vyřádila, Frangipani mají taky: http://www.solinotes.fr/PBSCCatalog.asp?… .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist