Vůně jako antidepresivum

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitlen
Učednice 110 příspěvků 25.11.13 16:17
Vůně jako antidepresivum

Nadešlo dlouhé podzimně-zimní období plné tmy, zimy, šedi a plískanic. Na mnoho lidí to působí velmi depresivně. Někdo jiný má zase depky, způsobené osobními problémy nebo je prostě celoživotně naladěn spíše smutně a melancholicky.

Máte nějakou vůni, která na vás působí jako antidepresivum?
Pokud ano, je to vůně, kterou byste označili jako jednu ze svých oblíbených, kterou běžně používáte, nebo máte za těmito účely vyhrazenou nějakou speciální vůni?

Na poličce 29 parfémů 5 miniatur 0 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Eufrosyné
Učednice 70 příspěvků 25.11.13 20:17

Po dlouhých letech jsem vyzkoušela nově zakoupený vzorek :srdce: DOLCE VITA :srdce: ta vůně mě oslovila a tzv. polila štěstím. Vůně radosti. Již objednáno. Pohladila mě.
Také :srdce: PARFUM SACRÉ :srdce: . Přivoním a jsem jakoby v ráji.

Na poličce 28 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Matysek_69
Parfémová maniačka 693 příspěvků 25.11.13 20:52

na mě působí velmi pozitivně Sea Energy od La Prairie! :potlesk:

Na poličce 23 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 219 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Merkur_CZ
Parfémová maniačka 503 příspěvků 25.11.13 21:55
@Matysek69 píše:
na mě působí velmi pozitivně Sea Energy od La Prairie! :potlesk:

Souhlasím. Měla jsem ji ve vzorku s rozprašovačem a bylo ji prostě málo.. :(
Podobně na mne působily ještě dvě další vůně, né stejé, ale snad podobného charakteru a to Shiseido - RELAXING FRAGRANCE a také Biotherm - AQUA RELAX.

Na poličce 7 parfémů 11 miniatur 12 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 496 parfémů

barbucha  25.11.13 22:30

Jelikož ani jeden z mých parfémů nenosím proto, aby mi náladu zhoršil a abych se cítila (ještě) hůř, leč překvapivě z právě opačného důvodu 8) beru každej z nich jako antidepresivum.

fox
Parfémová maniačka 590 příspěvků 25.11.13 22:51

Souhlasím, ale pro mě je největší antidepresivum (celoročně) Slon. Používám jen za tímto účelem :palec:

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 34 parfémů

Merkur_CZ
Parfémová maniačka 503 příspěvků 26.11.13 07:14

Ale když už budu mít depku a již jsem si jí prošla, tak pravdou je, že nemám chuť ani na vůni, jídlo, pití..
Pro případ, kdy se chci cítit z nějakého důvodu lépe, např. mne nebude dobře - hlava bolí nebo jsem nějak psychicky rozladěná, tak to jistě volím vůni, kterou mne má hlava a žaludek snese. Stačí emocionální rozhození a to dávám též pozor, co nasebe stříknu.

prokera
sv. Parfema z Kecálburgu 6009 příspěvků 26.11.13 07:16

Pro mě jednoznačně minimálně prvních 10 vůní z mého žebříčku ;) .

Na poličce 216 parfémů 105 miniatur 18 odstřiků 556 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Matysek_69
Parfémová maniačka 693 příspěvků 26.11.13 09:30
@Merkur_CZ píše:
Souhlasím. Měla jsem ji ve vzorku s rozprašovačem a bylo ji prostě málo.. :(
Podobně na mne působily ještě dvě další vůně, né stejé, ale snad podobného charakteru a to Shiseido - RELAXING FRAGRANCE a také Biotherm - AQUA RELAX.

dneska budu Sea Energy potřebovat asi tak půl flašky, protože tady napadlo cca 10 cm sněhu a to mi sráží náladu až na bod mrazu… :cert:

Na poličce 23 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 219 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Merkur_CZ
Parfémová maniačka 503 příspěvků 26.11.13 09:44
@Matysek69 píše:
dneska budu Sea Energy potřebovat asi tak půl flašky, protože tady napadlo cca 10 cm sněhu a to mi sráží náladu až na bod mrazu… :cert:

Já bych si tuto vůni ráda koupila, je však celkem drahá. Kdybych nechtěla, nepotřebovala :-) více vůní, jdu dotoho. No uvidíme. V létě, když je horko, je příjemně osvěžující. Závidím.. :kytka:

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 26.11.13 10:31

Tak jako Barbucha. Se všemi vůněmi, které mám je den veselejší. Ale jako antidepresivum vidím hlavně L'Heure de Nuit. Je něžně milá. A když mám jó depku, tak jsou nejlepší úplně všechny dohromady. Prostě se celá zlejt vším co mám. To je úplně nejlepší pocit co parfémově můžu zažít. Ale okolí se mi potom dost vyhýbá, když může tak i prchá ode mne dále.

Příspěvek upraven 26.11.13 v 11:06

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

Borealis
Parfémová maniačka 537 příspěvků 26.11.13 11:03

Tohle bude jistě individuální.

Sea energy – ano, souhlas.
U mě jsou to vůně citrusové, citrusy , jednoznačně. Na noc usínací mandarine basilic. I prostá vůně loupané mandarinky na mi zvedá náladu… :think: Takže minim. půlka mé poličky.

Z těch zkoušených : Osc.de la Renta – Intrusion, Shiseido - Zen, i některé odnože Zen,
Rochas – Aquawoman, Grés – Cabotine Green summer.

Překvapive i Azzaro Chrome – kvůli tomu bazénovému tónu, kovovému jako schůdky do bazénu, i kvůli barvě…asi že mi evokuje „léto“.

Na poličce 95 parfémů 11 miniatur 49 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 7 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 26.11.13 11:22

Shalimar. Kdybych trpěla na deprese nebo pseudodeprese, určitě bych ho používala jako prevenci či lék. Je to taková vůně - opora.

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

mielle
Znalkyně 382 příspěvků 26.11.13 12:41

@barbucha Souhlasím, ale při různých náladách mám chuť na různé vůně. Když mám splín, táhne mě to jedině k Modré hodině!

Na poličce 44 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 40 parfémů

prokera
sv. Parfema z Kecálburgu 6009 příspěvků 26.11.13 12:45
@74SLena píše: Prostě se celá zlejt vším co mám. To je úplně nejlepší pocit co parfémově můžu zažít. Ale okolí se mi potom dost vyhýbá, když může tak i prchá ode mne dále.Příspěvek upraven 26.11.13 v 11:06

Tak tohle mi NĚCO připomnělo :mrgreen: ! Jsme asi švihlé, ale mě tohle taky pomáhá :lol: !

Na poličce 216 parfémů 105 miniatur 18 odstřiků 556 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist