Vůně , která vám hned zlepší náladu.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 10.11.07 01:56

Nechtěla jsem sice zakládat zase nové téma, ale myslím si, že takováto otázka si to snad zaslouží .Myslíte, že jsou vůně „na depresi“, ve které se žena cítí hned nějak líp?K jaké vůni se uchylujete, když se vám dušička potácí?Co si dáte, když váš obličej nemůže najít svůj výraz?V jaké vůni se budete zaručeně líp cítit?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:

Pegas  10.11.07 02:15

To tema je super i ked dikutabilne - lebo naladu moze zlepsit kazdemu uplne ina vona - ale kazdopadne som same ucho.....

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 10.11.07 09:01

Tak u mně to závisí na mnoha faktorech a mění se to. Jen jedno vím jistě - pomalu začínám být závislá na ranní dávce Mandragore, protože si ráda posedím s kamarády u skleničky a rána pak občas bývají krušná…Mandragore obsahuje zázvor a jeho vůně mi pomáhá zklidnit rozbouřený žaludek…A když se chci cítit opravdu čistě, tak se namažu a navoním Eternity - večer do postele.V sychravém počasí, jako je toto automaticky vyhledávám skořici a vanilku a jiná koření…Teď mám celý dům plný vonných svíček a vůní do zásuvek s vanilkou a skořicí - voní to u nás jako jako bychom měli pekárnu na štrůdly…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 10.11.07 12:37

U mě se to taky mění. Mám svůj skoro aromaterapeutický Neroli od L'Occitane a v tomhle počasí cokoliv teplého s vanilkou (v tuto chvíli L'Eau d'Ambre). Na náladu „nemluvte na mě“ mi zase zabírají vůně s jasmínem (měla bych si zase nějakou pěknou pořídit…)

Mmch, neznáte někdo nějakou odlehčenou vůni s neroli? Mívala jsem sprchový gel neroli s grepfruitem a něco takového bych uvítala i jako parfém.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 13.11.07 12:24

Macska, ak si dobre pamatam, Neroli od L`O bola dost tazka, trochu lahsie neroli sa najde v klasickych kolinskych neroli+citrusy typu 4711 a Eau Imperiale de Guerlain (z tych dvoch je Eau Imperiale ta lahsia). (Mozno aj oostatne „Les Eaux“ - Eau du Coq, Eau de Fleurs de Cedrat, Eau de Guerlain: http://www.guerlain.fr/index.asp?… … 3D3&logo=1 )

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 13.11.07 12:35

Moje aromaterapie su rozne:
citrusovky, cista osviezujuca aromaterapia - Eau Imperiale, 4711, YR Verveine, TBS Lemon Tea, Shalimar (ano, aj ten, lebo bergamot v nom na mne vydrzi dlho a posobi na mna velmi dobre)
lahke biele kvetinovky - La Chasse, Olene, Demeter Linden
niekedy aj ruze - Paris, Cabaret, BPAL Rose Red,
a samozrejme levandula- Yardley, Penhaligon`s La­vandula
a potom chypre a drevite vone, pretoze v nich sa citim najviac sama sebou - Cabochard, TBS Woody Sandalwod, atd…
aha a este upokojujuco a koncetrujuco na mna posobi zeleny caj - najradsej mam ten od Healing Garden, cisty, horkasty - paci sa mi viac ako tie citronove zelene caje od EA a pod.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.11.07 14:43

benvenuta - věděla jsem, že vyjmenuješ La Chasse… ;)No vidíš, co bys o sobě řekla jako psychoanalytik na základě tak širokého záběru, že?Mám tím na mysli, jak se tady probíraly vůně podle temperamentu…a Ty máš tolik rozdílných chutí…já asi taky…
Neroli je nějaký výtažek z pomerančovníku, ne? Všimla jsem si, že vůni Neroli má i Annick Goutal, od které mi voní skoro všechno, takže Neroli by mohla taky.Je obsažena v nějakých perfémech, které se dají běžně očuchat?

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 13.11.07 15:20

Ja nepouzivam vone na sebavyjadrenie, ale na zmyslove potesenie. Je to ako s jedlom.

Neroli je vytazok z pomarancovni­kovych kvetov, od bezneho pomarancovnika sa lisi metodou extrakcie. Ma aj tazsiu a horkejsiu vonu (více hořkou), bez sviezosti, ktoru obvykle kvet pomarancovnika ma. Da sa ovonat aj v obchodoch s olejmi do aromalamp. Aj niektore bezne dostupne aromateraputicke produkty maju vonu neroli, tusim Yves Rocher ma kupelovy olej s neroli: http://www.yvesrocher.cz/vyrobky.asp?ra … tegorie=41

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.11.07 15:27

Když mám špatnou náladu, tak buď nemám na vůně chuť vůbec, protože mi vadí (stejně jako třeba hluk), nebo naopak dostanu chuť na nějakou konkrétní, která je pokaždé jiná… ale obecně mám asi tendenci si v takové chvíli vybírat klidnější, typicky uklidňující složky (cedr, levandule, šeříky, vanilka, jehličí, čaj, mléčné tóny atd.). Nebo nandám Parfum Sacre a poplácám se v tom :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 13.11.07 16:35

benvenuta - já taky nemyslím sebevyjádření, ale používání vůní podle povahy - jestli jsi sangvinik nebo cholerik atd. a podle toho máš náladu na různé vůně, víš?!Je teda neroli v nějakém známém parfemu?

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 13.11.07 18:17

Neroli je v milione znamych parfumov, len ho nerozoznas (chod na basenotes a zadaj si neroli do vyhladavania). Najvyraznejsie je v klasickych kolinskych: 4711, Eau de Cologne Imperiale.

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.11.07 09:18

Objednala jsem si vzorek Néroli od AG - podle složení a reakcí na MUA - čistá neroli, tak ať vím, jak to voní…

ajinka
sv. Parfema z Kecálburgu 2726 příspěvků 04.09.09 18:12

…mazlivé packy Hypnotic Poisonu , které se tak teploučce ovíjejí kolem krku a zároveň na tvář dostáváte pusinky vonící po mandlích a vanilce… :heart:…a zvlášť v takovémto pošmourném nelétě, nepodzimu…

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 20 parfémů

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 04.09.09 19:42
macska píše:
U mě se to taky mění. Mám svůj skoro aromaterapeutický Neroli od L'Occitane

Milovala jsem tu původní verzi v malém tmavém hranatém flakonku, byla úžasná!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

Zavan smradu
Znalkyně 263 příspěvků 04.09.09 21:00

:evil: vona oprazenej cibulky na masle mi vzdy zdvihne naladu :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist