Vůně lesa, pryskyřice, čerstvého vzduchu a vody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 24.02.08 14:19

Dnes jsem byla na procházce a naprosto inspirativně na mne zapůsobilo výletní místo svou vůní: asi ji nedokážu slovy popsat tak, jak by se patřilo, ale pokusím se, protože jsem zatoužila po parfému, který by se takovému čichovému vjemu aspoň trochu podobal.

Poradíte, co bych měla vyzkoušet, když hledám vůni, kde voní čerstvě pokácené stromy /pryskyřice z borovic/, navlhlé dřevo a mokré jehličí a do toho všeho vane kolem svěží vítr od poklidné řeky a do zad se vám hřejivě opírá jarní slunce /a všechno je v nádherné, vzácné rovnováze, nic se nepřekřikuje ani nepřebíjí/. Napadá vás něco?

Předem děkuji za tipy!

Na poličce 31 parfémů 5 miniatur 14 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1012 příspěvků 25.02.08 10:09

no mna napadla jedna vona, ale panska.. bolo to pred rokmi na nejakom kurze, kde skolitel takto „lesne“ vonal a ja som nenasla odvahu sa opytat… a odvtedy marne ovoniavam ..... a nemozem najst…

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 25.02.08 11:38

Zkus Mitsouko, Miss Dior, Truth.........

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 25.02.08 11:46

Mě taky napadá pánská borovicová od Pino Silvestre. Kdysi jsem jí u někoho cítila a je to fakt borovicová vůně, jen už si jí nevybavuju natolik dobře, abych mohla napsat, jestli stojí za to.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 25.02.08 11:47

Já tohle cítím, když se můj muž navoní Kenzo jungle. Mám pocit že mám nos zabořený do dřevěné pryskyřice.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 25.02.08 12:25

Všem děkuju za tipy.

Irena píše:
Zkus Mitsouko, Miss Dior, Truth.........

Tyto tři znám, ale ani jedna z nich není to pravé ořechové „pryskyřicově-vodně-lesní“ Jedině je možná zkusit smíchat :) Tedy Mitsouko smíchat s něčím - musím něco vymyslet :)

Samantha:
Pino Silvestre - a kde se dá prosím vyzkoušet? viděla jsem ho kdysi na webu eshopu Fannu, ale v kamence ne.

Lela:
Kenzo Jungle - dámské? Nebo pánské Jungle Pour Homme?
Možná hloupý dotaz, ale zjisťuju, že někteří pánové používají dámské vůně :) Sice nevědomky,omylem nechtěně, ale používají :D /aspoň v okolí by dobrovolně žádný chlap nenosil ani unisex - musí věřit, že vůně je čistě pro muže/. Švagr takto omylem poránu sáhl už několikrát po dámské vůni, ani to nebylo moc poznat /věřím, že parfemáři odsud by asi poznali :)/ Při té příležitosti musím zmínit, že občas se mi zdá, jak se na chlapech vůně obecně nějak líp rozkládají :( I ty dámské. Nezdá se vám to občas taky?

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 25.02.08 12:34

Kde se dá vyzkoušet Pino Silvestre bohužel nevím. Já ho viděla velké množství kdysi před x lety v Itálii, ale to asi není to, co by jsi chtěla vědět. Na manžela občas v obchodě stříknu dámskou vůni, když už třeba „nemám ruku“ a abych měla aspoň rámcovou představu o čem ta vůně je. Nějak na něm ale stále voní dámsky, nebo je to tím, že vím, že je to dámská vůně. Mě se třeba z pánských líbí na mě Kenzo L'Eau par Kenzo pour Homme. Je krásně zvěží na rozdíl od jejího pro mě dusivého protějšku dámského. Zkoušela jsem na manžela Aoud Lime, ta by měla být unisex, jestli se na něm třeba nerozloží lépe a je to stejná agresivní hrůza jako na mě.

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 25.02.08 14:44

Kenzo pánské. Je to ale jen o tom dřevu. Čerstvý vítr a tráva tam není :(((

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 25.02.08 16:29
Evax píše:
Poradíte, co bych měla vyzkoušet, když hledám vůni, kde voní čerstvě pokácené stromy /pryskyřice z borovic/, navlhlé dřevo a mokré jehličí a do toho všeho vane kolem svěží vítr od poklidné řeky a do zad se vám hřejivě opírá jarní slunce /a všechno je v nádherné, vzácné rovnováze, nic se nepřekřikuje ani nepřebíjí/. Napadá vás něco?

Tak to si narocna :)

Jedine, co mi napada, je O de Lancome. Ta mi pripada ako viac ako (nadherna) zmes prirodnych voni nez ako parfum. Lenze bol by to skor listnaty les, ihlicie tam necitim.

Taketo vone spomienok, zazitkov a atmosfery robi Christopher Brosius: http://www.cbihateperfume.com/…umeShop.html

napr. tato http://www.cbihateperfume.com/CBwildhunt.html

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 25.02.08 16:33

a tieto http://www.cbihateperfume.com/CBM2.html http://www.cbihateperfume.com/CBfirtree.html

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 25.02.08 17:35

Mě velmi lesnatá přišla Miss Balmain. Pryskyřice je tam opravdu výrazně cítit. Horší by to bylo s tím sluncem v zádech … Z pánských je nejvěrnější les v Pí od Givenchy.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 26.02.08 13:03
benvenuta píše:
a tieto http://www.cbihateperfume.com/CBM2.html http://www.cbihateperfume.com/CBfirtree.html

Díky Ti za tipy, O de Lancome plánuji vyzkoušet už pěkně dlouho a pokaždé na něho zapomenu: musím si to poznamenat.

Christopher Brosius vypadá dost zajímavě: máš od něj něco vyzkoušené? Píšeš: „vone spomienok, zazitkov a atmosfery“ - opravdu vytváří takový dojem? Nebo to je jen firemní/reklamní slogan? :)

Evax
Parfémová maniačka 716 příspěvků 26.02.08 13:04
Mirka píše:
Mě velmi lesnatá přišla Miss Balmain. Pryskyřice je tam opravdu výrazně cítit. Horší by to bylo s tím sluncem v zádech … Z pánských je nejvěrnější les v Pí od Givenchy.

Už se pracuje na vzorku :) Třeba to bude „ono“, případně sluníčko přidám z jiné vůně :) Pak dám vědět.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 26.02.08 14:29

Evax: to není kec, Brosius stál původně za Demeter Fragrance Library, která vyrábí to samé („vůně zážitků“ - třeba vůni pastelek, krbu atd.), a pak si založil CBIHP a dělá zase totéž.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 26.02.08 16:20
Evax píše:
Díky Ti za tipy, O de Lancome plánuji vyzkoušet už pěkně dlouho a pokaždé na něho zapomenu: musím si to poznamenat.

Len musim upozornit, ze je to ako prechadzka prirodou, na ktoru si si so sebou vzala (z nejakeho zahadneho dovodu) niekolko citronov.

[quote:dha9s43l]­Christopher Brosius vypadá dost zajímavě: máš od něj něco vyzkoušené? Píšeš: „vone spomienok, zazitkov a atmosfery“ - opravdu vytváří takový dojem? Nebo to je jen firemní/reklamní slogan? :)

Neskusala som nic, lebo nie je lahko dostupny a ja som si zakazala kupovat dalsie vzorky, kym sa „nepretestujem“ tou krabicou nevyskusanych vzoriek, co mam doma. (Mam zalusk na Wild Pansy, Black March a ine.) Ale osoby, ktorych cuchu a vkusu doverujem, ho chvalia.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist