Vůně na celý život

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renny
Nováček 6 příspěvků 29.04.12 11:01
Vůně na celý život

Pánové (a dámy), nové vůně přicházejí a staré zase odcházejí. Zajímalo by mě, k jakému parfému se vracíte nejčastěji; co je vaším životním uměleckým odórem, který nikdy nezklame? Už mě nebaví experimentovat a rád bych našel tu svoji „signature vůni“ – svěřte se, prosím, ať se mohu inspirovat… Díky moc! ;)

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 30.04.12 08:44

Vybrat si jenom jednu vůni jako signature, to nedokážu. Pomyslný parfémový stupínek vítězů se u mě poměrně pravidelně proměňuje - minimálně s během ročních období a vnější teplotou.

Typickým případěm je duo Guerlain Vetiver a Hermes Equipage, které u mne zastupují léto a zimu. Což mi nijak nebrání nosit je celoročně, ale pravá chuť přichází až s tím správným počasím.

Pokud bych si musel vybrat pod pohrůžkou hrubého násilí, tak by to asi byla trojice Knize Ten - Guerlain Mitsouko - Bois de Gayac, která je dobře nositelná celoročně. Ale všichni dobře víme, že hitparády a žebříčky jsou záležitosti rázu efemerního… :lol:

Michal

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 30.04.12 10:38

Vzhledem k tomu, že ne každá vůně se snáší dobře s horkem, či zimou, tak já za své stálice považuji:

V chladu Dolce & Gabbana pour Homme.
V teple Guy Laroche Drakkar Noir.

Nicméně, zrovna mě napadá, že Drakkar Noir je celoroční záležitost, takže pokud bych musel volit jedinou signature vůni, pak by to byl Drakkar Noir.

Na poličce 106 parfémů 32 miniatur 22 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21164 příspěvků 03.05.12 20:45

Běží spíše o vůně nositelné po celý rok (jaro-zima): Guerlain Vetiver, Chanel Antaeus, Platinum Égoïste, Dior Homme/Intense, Fahrenheit, Armani Eau Pour Homme, Hermès Terre d´Hermes, Voyage, Eau d´Hermès, Dolce & Gabbana Pour Homme, Prada Amber, Gucci PH II, Cacharel Pour Homme, Cartier Déclaration…

Signature vůni mám vybranou: Eau d´Hermes z důvodu, že se mi zdá přirozeně dokonalá eventuálně dokonale přirozená. :D

Na poličce 622 parfémů 130 miniatur 657 odstřiků 989 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 04.05.12 11:07

No jo Roudnitského Eau d´Hermes mám je hodně dobrá. Nosím ji spíš svátečně :mrgreen:

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21164 příspěvků 04.05.12 12:57
@Chandler píše:
Eau d´Hermes mám je hodně dobrá.
:potlesk: :palec:
Na poličce 622 parfémů 130 miniatur 657 odstřiků 989 vzorků V tužebníku 0 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 04.05.12 12:59
@Chandler píše:
No jo Roudnitského Eau d´Hermes mám je hodně dobrá. Nosím ji spíš svátečně :mrgreen:

Je skvělá! U mě nakonec vyhrálo BelAmi (v aktuální podobě). EdH by potřebovalo pořádně vyzkoušet na pokožce, živočišný charakter může být občas zrádný.

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21164 příspěvků 04.05.12 18:53

Miláček, 3. místo v žebříčku, je rozhodně geniální vůně, jež konkrétně u mne, z toho, co jsem doposud poznal, asi nejvíce evokuje pocit relaxace, harmonie a pohody. Nosím ji svátečně, v chladnějších obdobích roku častěji. Kolikrát jsem se přistihl, že až rozkoší přivírám oči a saji nosem. Spontánně. Později jsem se na zahraničních fórech dočetl, že s tímto feelingem nežiji sám a že tato vůně je vůní vampýra. ;)
Podobá se Jean Patou Pour Homme, 2. místo, tu bych měnil i v poměru 1:1000 k vlastní krvi, když by měl někdo tady zájem… ;) zbývá už jen cca 4ml.

Chandler
Nevyléčitelná závislačka 1133 příspěvků 04.05.12 20:01

Máš na mysli Jean Patou Pour Homme Privé? Protože Jean Patou Pour Homme mi nepřijde moc podobný k EdH.

Frantatata
sv. Parfema z Kecálburgu 21164 příspěvků 04.05.12 20:32
@Chandler píše:
Máš na mysli Jean Patou Pour Homme Privé?

Ne, Bel Ami mi připadá podobná k astronomicky stojící Jean Patou Pour Homme z roku 1980, již vlastním jen coby miniaturu. Tu Privé bohužel vůbec neznám, nicméně věřím, že je taktéž vynikající.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25858 příspěvků 04.05.12 22:41

Shalimar. Líbil se mi ve čtrnácti, líbí se mi dodnes! Přes všechny reformulace. Bohužel, Magie Noire a Poison tuhle soutěž projely, takže buď vintage anebo tichá vzpomínka ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

MonicaNY
sv. Parfema z Kecálburgu 3460 příspěvků 04.05.12 23:44

Cašmir… už téměř dvacet let :srdce: … a nemám k tomu co dodat… :kytka:

Na poličce 432 parfémů 0 miniatur 181 odstřiků 289 vzorků V tužebníku 12 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 05.05.12 02:31

Quorum.....

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Frankie  05.05.12 08:10

Polovinu mého života je to Samsara, o kousek míň Shalimar a Opium. (vybrat jen jendu z nich prostě nedokážu…)

drobececek  05.05.12 08:24
@domenica píše:
Shalimar. Líbil se mi ve čtrnácti, líbí se mi dodnes! Přes všechny reformulace.

Nojo, ty máš vlastně i vintage. :D Zajímalo by mě, jestli je v tom velký rozdíl (respektive, jak se Shalimar měnil).

Sorry za OT.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist