Vůně na svatbu - pro svatebního hosta

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 03.08.11 22:32
Vůně na svatbu - pro svatebního hosta

V srpnu jdu s manželem na svatbu jeho kamaráda, jde o svatbu klasickou (nevěsta dlouhé bílé) já pastelové lila, pokud počasí dovolí tak se bude konat celá včetně obřadu a hostiny venku a já jelikož moje polička vypadá jak vypadá tak se nemůžu rozhodnout co na sebe - nechci zřejmě nic co by bylo příliš vyzývavé ale zase nic nudného - Bright Crystalu bude zřejmě okolo dost, tím, že bude svatba venku to může být i trošku výraznější, aby to bylo šmrncovní a mělo to hezkou sillage ale zase abych nikoho neudusila a aby to nenarušovalo nikterak atmosféru. Z tohoto důvodu jsem zavrhla výrazné orientálky a moje oblíbené gurmánky a vůně se spoustou pačuli. Napadly mě tyto vůně: Anais Anais, Mitsouko, Fendi - Pallazo, Shalimar Parfum Initial.
Nebráním se ani dalším návrhům i mimo moji poličku. Děkuji za tipy.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 03.08.11 22:47

Co Jicky? To mi přijde, že se k lila šatům hodí…nebo 31 Rue Cambon…
A Shalimar Parfum Initial je asi taky dobrej.
Anais Anais nevím, tak nějak by mi přišel spíš k nevěstě, když se teda jedná o svatbu :conf:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 03.08.11 23:07

z toho co říkáš, Shalimar Parfum Initial

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Evženie
Znalkyně 359 příspěvků 03.08.11 23:51

Anais Anais určitě ne, krom toho, že je spíš nevěstovská, je to podle mě vůně nevhodná na hostinu. V kombinaci s klasickým svatebním menu by to byl asi děs, a ani k teplému bufetu si ji nedovedu představit (řízečky či guláš a k tomu lilie? Hrůza…)

Na poličce 27 parfémů 25 miniatur 0 odstřiků 141 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 04.08.11 08:20

nějakou decentní kytkovku, pravidlem hosta je nikdy nezastínit hostitele

Tohle funguje i na panovnických dvorech. Pokud je oslavenkyně, hostitelka, nevěsta…nepěkná, tlustá, těhotná......atd host se nikdy nesmí vyvýšit a zdůrazňovat, že je hezčí, hubeněší nebo bohatší a proto si může dovolit dražší šperky a tak.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

barbucha  04.08.11 09:03

No, a právě z důvodů, který uvádí Juana, se mi zdá vhodnější Mitsouko (nebo i Modrá Hodina :wink: ), možná i Palazzo a zmíněná Rue Cambon… rozhodně ne Initial.
To jsou vůně, který sice nelze přehlédnout (takže každej bude vědět, že navoněná jsi, a hezky), ale jsou decentní (leč osobitý) a neřvou, nesoupeřej s ostatníma…

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 04.08.11 09:38
barbucha píše:
No, a právě z důvodů, který uvádí Juana, se mi zdá vhodnější Mitsouko (nebo i Modrá Hodina :wink: ), možná i Palazzo a zmíněná Rue Cambon… rozhodně ne Initial.
To jsou vůně, který sice nelze přehlédnout (takže každej bude vědět, že navoněná jsi, a hezky), ale jsou decentní (leč osobitý) a neřvou, nesoupeřej s ostatníma…

ano, takhle to myslím, nevěsta bude určitě navoněná Coco Mademoisele - tedy zůstává ve hře spíš Mitsouko a Jicky - Modrá hodina je jedna z mála vůni, kterou fakt nemůžu.
S Anaisem máte zřejmě pravdu, já jej totiž vnímám trošku jinak a to jako velmi jemnou květinovku a ty lilie mi tak nějak prostě k té svatbě patří.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

vixen
sv. Parfema z Kecálburgu 2226 příspěvků 04.08.11 09:38

Rue Cambon nebo Intial. Nebála bych se ani jedné z nich. Za sebe vůně jako Mitsouku či Jicky ne..né každý by jejich krásu musel ocenit a naopak by to mohlo dopadnout nemile.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 04.08.11 09:53

Rue Cambon asi ne, protože na mě občas chytá divné tóny, u Initialu mám celkem obavy, že jde dost do prostoru - není sice ani sladký, ani v něm není pačuli a splyne s kůží ale nebude se šířit příliš do okolí? Jinak u Initialu mě překvapilo, že na ruce voněl ještě za 24 hodin a to tak, že se změnil do krásné vanilky - to mě na něm fascinuje, že každou chvíli voní jako něco jiného ale to je případ třeba i Mitsouko, ta má taky spoustu „barev“

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 04.08.11 09:57

No když se podívám na Tvou poličku vidím tam hodně vhodných vůní:
Silver Rain Sheer Mist
7,15 Bali
Burbery London
Agent provocateur
Visa
Allure
 Féraud

barbucha  04.08.11 10:07
Sára píše:
ano, takhle to myslím, nevěsta bude určitě navoněná Coco Mademoisele - tedy zůstává ve hře spíš Mitsouko a Jicky - Modrá hodina je jedna z mála vůni, kterou fakt nemůžu.

Aha, já ti koukala na poličku a máš ji… tak jsem myslela že jsi s ní v pohodě.
Jicky je trochu ostřejší - zůstala bych teda u Mitsouko :wink:

Juano, Allure se dost prosazuje… ta by mohla CM zle konkurovat :?

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 04.08.11 10:10
Juana píše:
No když se podívám na Tvou poličku vidím tam hodně vhodných vůní:
Silver Rain Sheer Mist
7,15 Bali
Burbery London
Agent provocateur
Visa
Allure
 Féraud

Z těchto vůních bych si vybrala pouze Silver Rain ale tím bych opravdu zastínila i nevěstu, z ostatních
7:15 Bali - mám spojenou spíš s dovolenou, v Burberry London bych celý den nevydržela, AP - Maitresse - ta by se ev. dala, Visa - to je něco jako Angel - to by bylo příliš křiklavé, Allure - bohužel první 3 hodiny je mi z ní nanic, pak už to jde - našla jsem sice adekvátní náhradu, která mi voní od začátku do konce a je podobná Allure a to Azzaro Twin ale zase je obě spíš považuji za zimní vůně, Feraud - nikdy jsem neměla odvahu se s ním někam navonět :lol: :lol:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 04.08.11 10:12
barbucha píše:
Sára píše:

Aha, já ti koukala na poličku a máš ji… tak jsem myslela že jsi s ní v pohodě.
Jicky je trochu ostřejší - zůstala bych teda u Mitsouko :wink:

Juano, Allure se dost prosazuje… ta by mohla CM zle konkurovat :?

Ano, já to chápu :D , možná jsem měla dodat - jsem sběratelka a mám spoustu vůní, které nepoužívám ale není jich velké procento, kromě toho co mám na poličce nejse „líná“ si dokoupit odstřik něčeho co by mě fakt zaujalo - však to některé znáte - aspoň je důvod něco přikoupit.

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 04.08.11 10:13

To mně nikdy nenapadlo, já Allure skoro necítím.

Každopádně bych se držela toho aby vybraná vůně byla pěkná po celou dobu a jen velmi jemná a decentní - bude tam hodně lidí nejspíš jich bude navoněných víc, aby z toho nebyl blitíčkový koktejl.

Moje šéfice když jsem ještě brigádničila v optice v Hiltonu v práci používala pouze Green Tea od Healing Garden - když jsem se podivila tak jsem se dozvěděla to co mne samotnou mohlo napadnout. Bylo to proto, že hosté používali často výrazné vůně takže kdyby měla něco výrazného i ona nebylo by na krámě dýchatelno.

Já bych z poličky byla pro tu La prairie nebo AP, pochybuji, že hosté by Mitsouko nebo Jicky ocenili (jedině snad kdyby vůně byla aplikována několik hodin než to všechno začne - obě mají dost vražedný nástup).

Z tužebníku bych vybrala Beige, Life Threads Silver nebo úplně nejlepší Crystalle eau verte.
A trošinku z cesty: Iris Nobile edt - při opatrné aplikaci bude pěkně k šatům

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 04.08.11 10:20
Juana píše:
To mně nikdy nenapadlo, já Allure skoro necítím.

Každopádně bych se držela toho aby vybraná vůně byla pěkná po celou dobu a jen velmi jemná a decentní - bude tam hodně lidí nejspíš jich bude navoněných víc, aby z toho nebyl blitíčkový koktejl.

Moje šéfice když jsem ještě brigádničila v optice v Hiltonu v práci používala pouze Green Tea od Healing Garden - když jsem se podivila tak jsem se dozvěděla to co mne samotnou mohlo napadnout. Bylo to proto, že hosté používali často výrazné vůně takže kdyby měla něco výrazného i ona nebylo by na krámě dýchatelno.

Já bych z poličky byla pro tu La prairie nebo AP, pochybuji, že hosté by Mitsouko nebo Jicky ocenili (jedině snad kdyby vůně byla aplikována několik hodin než to všechno začne - obě mají dost vražedný nástup).

Z tužebníku bych vybrala Beige, Life Threads Silver nebo úplně nejlepší Crystalle eau verte.
A trošinku z cesty: Iris Nobile edt - při opatrné aplikaci bude pěkně k šatům

Mám Life Threads Gold a Platinum ale za chvíli jsou fuč - za ty peníze škoda, jinak tím, že to bude snad venku by to nemusela být až taková hrůza směsi parfémů - horší by to bylo uvnitř, abych řekla pravdu, tak já si v tom, když lidé okolo voní libuji pokud to není aplikace levnými vůněmi nebo napodobeninami pak prchám…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist