Vůně na učení ve Skotsku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 04.07.10 20:03
Vůně na učení ve Skotsku

Jedu na rok do Skotska učit studenty češtinu, takže potřebuju vůni, která mi dodá sebejistotu (z učení jsem pořád ještě dost nervózní) a zároveň podpoří trochu tvořivost (budu jí potřebovat hodně). Je tam dost chladné počasí a vlhko. Většinou mi v takovém období svědčí Burberry Brit nebo Emporio Remix, ale nehodí se mi k té roli učitelky. Perfektní se mi zdá Clinique Simply, ale nedá se už nikde sehnat a poslední lahvičku si škudlím.

Napadá vás něco, co by se mi mohlo hodit? Může to být klidně hodně divné, kořenité, pánské, trochu hřejivé, ale žádný konejšivý světřík, raději aktivizující. Voním se málo, jen tak pro sebe, takže zamoření učebny se neobávám.

Na poličce 7 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 43 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Reakce:

Inesska
Parfémová maniačka 510 příspěvků 04.07.10 22:55

Na zaklade tvojho prispevku by som skusila jednoznacne nejaky Chanel napr. Allure alebo aj Allure Sensuelle mozno aj Coco ci Coco Madm. („seriozne“, predsa smrncove). Bodla by aj Prada (Prada Prada alebo Prada Tendre), tie su mi take „ucitelkovske“ :D

Ale ked by som mohla svoj subjektivny nazor, tak ten by bol taky, ze si proste vezmi vonu, s ktorou sa citis dobre, ktora ti nevadi a ktoru mas rada a nepozeraj na pocasie, vlhkost vzduchu a podnebie…Potom budes ziarit spokojnostou a sebaistotou, nech by to uz bola najlacnejsia vonavka z drogerky alebo exclusivka z Pariza :wink:

Na poličce 10 parfémů 5 miniatur 3 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 05.07.10 11:20

Moc díky, Chanely očichám, to by mohlo vyjít. Jinak jasně, že si vezmu vůni, ve které se cítím dobře, (koneckonců vezmu si toho mnohem víc než jednu lahvičku :) Ale říkám si, že bych mohla najít něco nového, protože ta vůně se mi pak ve vzpomínkách připojí k těm zážitkům.
A pak je tu ta Simply, kterou bych si vzala hned, ale nechci si ji vyplácat, takže hledám, čím ji nahradit.

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 05.07.10 11:28

Co tak Obsession? Alebo Gucci by Gucci, ci Alien alebo nejaka z jeho odnozi?

Na poličce 50 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 06.07.10 13:06

já bych vzala Vetiver pour Elle, jenže to je taková „skvěle“ dostupná vůně…

Tea for Two

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 10.07.10 12:31

Souhlasím s Pradou, s Allure Sensuelle (myslím, že jim vlhko bude dělat dobře, připadá mi, že to funguje všude, kde je pačuli) a také Eau de Star…
No a pak odnože Aliena…a také Insolence :conf:

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 10.07.10 13:04

Tak jsem zkusila pár vašich typů Coco mademoiselle mi sedí na povrchu kůže, určitě to znáte, hezká, ale nejdeme dohromady. Za to Allure sensuelle je fantastická. Je pro mě velmi sexy, učitelkovská se mi nezdá, ale na všechno ostatní překrásná. Takže díky za tenhle tip, není to sice to, co zrovna teď hledám, ale je hned druhá na řadě :)
Gucci EDP se zdá tak akorát. Elegantní, teplá a přitom docela hravá.
Alien nezvládám, je moc silná a pro mě strašně jasmínová, uvidíme ještě s těmi odnožemi.
Ostatní brzy očíchám.
Moc díky za pomoc, jsou to výborné nápady.

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 08.10.10 19:10

jú, mňa hneď nejako napadlo Comme des Garcons original. :mrgreen: hm, je to tiež „dostupné“. ale je to divné, je to hrejivé a trocha do pánska a hlavne dosť korenisté. No predovšetkým, zdalo sa mi to super na učiteľovanie v chladnom počasí - také vhodné aj na aktivizáciu, aj na zahriatie, aj na mierne vzbudenie rešpektu, pokiaľ by sa nejaký študent viac priblížil. Jeden čas som ho presne na podobné účely chcela, neskôr mi ale začal vadiť kmín, ktorý je v ňom dosť výrazný. Inak, moja rada: trvalo mi to desať rokov, ale konečne som v štádiu, keď som stratila všetky zábrany a kľudne sa vyberiem do svojej učiteľskej časti povinností v čomkoľvek, čo ma napadne práve v daný deň. Tiež sa totiž voniam málo, takže s rešpektom by problém nemal byť a niekedy mi aj hodne neučiteľské vône pomáhajú prekonať Tebou spomínanú nervozitu

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 95 parfémů

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 09.10.10 12:44

Termín „učitelská vůně“ makes me mad… :D Já ve výběru vůní absolutně nehledím na to, jestli se z ní děcka udusí nebo ne…mají prostě smůlu.
Na druhou stranu jsme měli češtinářku na ZŠ, která měla přezdívku „Chodící parfumérka“ a byla to dost síla, ale měli jsme ji rádi. :D

Nos co se ti líbí.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Mandarinka
Parfémová maniačka 637 příspěvků 09.10.10 12:58

Díky za tipy. Comme des Garcons zatím neznám, takže ji zařadím do seznamu vzorků, které nutně potřebuju :D

Luno, já taky nerada třídím vůně do nějakých škatulek podle použití. Ale prostě v některých se cítím víc dospěle a sebevědomě, jiné jsou zase spíš romantické, výletní, krbové a tak dál. Zatím nosím nejvíc Brit, „učitelkovská“ není ani trochu, ale cítím se na ni.

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist